Jeep Cj6 Tente (soft Top)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nztekin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,915

nztekin

Ana Kamp
Selamlar,

Malum yaz dönemi yaklaşıyor, aracımda bulanan hardtop'u söküp yerine softtop koymak istiyorum. Maalesef araç CJ6 olduğundan CJ5'ler gibi direkt uyan bir softtop (besttop) bulunmuyor. Uzun araştırmalar sonucunda tenteyi yapabilecek bir yer buldum. Uzun yıllar dayanması için Sunbrella marka bir malzemeden (teknelerde kullanılan özel bir kumaş) yaptırmayı planlıyorum. Kapılarım kupa CJ8'den kesme olduğu için U kapı şeklinde bunun için de 2 parçalı bir kapı düşünüyorum. Şu an için çıkma kapı bulamadım, yerli imalat bir tane buldum. Ancak tenteyi yapmadan önce tenteyi tutacak olan ve kapının üst kısmının oturacağı çerçeveler ile ilgili sıkıntılarım var. Elimde sadece 2 adet büyük U şeklinde boru var (bağlantı aparatları dahi yok.) Tentenin kolay açılıp kapanabilir bir şey olmasını istiyorum. Acaba daha önce bu şekilde bir uygulama yapan oldu mu? Fikir verebilecek olan varsa çok makbule geçer :smiley: Aşağıda bazı fotolar ekledim.
Soft door
Soft Top Frame

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri