jeep compass - suziki grand vitara veya jeep tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mngsan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,500

mngsan

Yeni Üye
arkadaşlar selam,
1,5-2 aydır bende başlayan offroad merakı sonucu aranıza katılmaktan çok memnunum. E bu merakın sonucu forum daki konuları okuya okuya iyiden iyiye içimi saran offroad tutkusu sonucu 1 adet arazi taşıtı almak istiyorum. Fakat almak istediğim taşıt şehir içindede kullanmam gerekli . ( En azından hanımı ikna edebilmem için) . Bütçe belirledim. Bütçem en fazla 50.000 tl. ve yaptığım süzgeçli aramalar sonucu ( otomatik vites - 2007 ve üzeri- max 50.000 tl) modelde yüksek olunca fazla bir seçeneğim kalmamakla birlikte 2 adet jip arasında kararsızım. Bunlardan 1. si Jeep Compass 2.4 otom. 2.si Suziki grand vitara. Bu araçların 2 sinede galeri önünde bindim ancak kullanamadım. Bu araçlardan Jeep in dış görünüş ü çok hoşuma gitmekle birlikte içi pek de hoşuma gitmedi.(kalitesizz plastik + manuel klima+park sensörü v.s.) Suziki ise tam tersi.( deri ön konsol + ısıtmalı koltuk+ park sensörü) Bunlarla ilgili tüm forumları okudum . Ancak kararsızlığım netleşme yerine daha fazla arttı. Bu 2 araç hakkında veya muadil olabilecek araçlar ile ilgili tavsiye verirseniz minnettar kalırım. (Senin amacın offroad değil konfor diye düşünen sevgili arkadaşlarıma şimdiden belirteyim işin içinde bayan olduğu için şimdilik buna mecburum) Amacım hem şehir içi bayanın karda kışda güvenlle hem de hafa sonları hafif arazi koşullarında bu aracı kullanmaktır. Çok teşekkür ederim .

Etiketler
Ynt: jeep compass - suziki grand vitara veya jeep tavsiyesi

Aradığınız kriterlere uyugun Nissan X-Trail, Honda CRV ve Toyota RAV4'ler mevcut. Birde hakkında çok fazla bilgim olmamakla birlikte Ssangyong Kyron var. Zira sitede Ssangyong kullanıcıları araçlarından pek memnunlar.

kendi karasızlığımdan dolayı nacizane tavsiyede bulunmak isterim 50.000 tl lik araç almayı bende düşündüm ki off road amacım yoktu .bir çok arkadaş hem çok yıpranacağını arazi de kullanılacağı için 3-5 ayda heryerinden ses gelmesi gibi vs hemde çeşitli dezavantajları olacağını söyledi.50.000 e 2 tane araç alabilirsiniz 20.000 e off road kalan paraylada eşiniz ne istiyorsa ona yönelik araçlar bakabilirsiniz.

tek araç olacaksa 4 kapı Grand Vitara, biraz büyük ebatlı lasik ve az bir yükseltme ile çok mutlu olursunuz arazide, şehirde zaten rahat. Vergi ve tüketim konusunda da avantajınız olur. Sitede bir tane yeni kasa Grand Vitara vardı arazi donanımlı. O başlığı bulursanız incelemenizi tavsiye ederim...

KanyaK' Alıntı:
Aradığınız kriterlere uyugun Nissan X-Trail, Honda CRV ve Toyota RAV4'ler mevcut. Birde hakkında çok fazla bilgim olmamakla birlikte Ssangyong Kyron var. Zira sitede Ssangyong kullanıcıları araçlarından pek memnunlar.

t30 serisi yani bir önceki nesil xtrail sahibi olmuş birisi olarak diyebilirimki, AT lastik olmadığı sürece xtrail hiçbiryere gidemiyor camurda ve karda. kışlık tekerlekler olmasına rağmen çekişi iyi değildi kaygan zeminde. ancak genel kullanımda çok başarılı bir araç. yol tutuş fren performansı ve görece az yakan beniznli motoru ile. seçenekli 4 çeker dir o ve iki çekerde çalışır. düşük vergiside avantaj. yeni xtraili is e beğenmedim leylek gibi olmuş. honda crv ile arazide herhalde tanpon bırakılır ilk kasiste. rav4 ise küçük bir otomobil ama şekli benim hoşuma gitmişti.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri