Jeep Compass - Suzuki Grand Vitara Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mngsan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,943

mngsan

Yeni Üye
arkadaşlar selam,
1,5-2 aydır bende başlayan offroad merakı sonucu aranıza katılmaktan çok memnunum. E bu merakın sonucu forum daki konuları okuya okuya iyiden iyiye içimi saran offroad tutkusu sonucu 1 adet arazi taşıtı almak istiyorum. Fakat almak istediğim taşıt şehir içindede kullanmam gerekli . ( En azından hanımı ikna edebilmem için) . Bütçe belirledim. Bütçem en fazla 50.000 tl. ve yaptığım süzgeçli aramalar sonucu ( otomatik vites - 2007 ve üzeri- max 50.000 tl) modelde yüksek olunca fazla bir seçeneğim kalmamakla birlikte 2 adet jip arasında kararsızım. Bunlardan 1. si Jeep Compass 2.4 otom. 2.si Suziki grand vitara. Bu araçların 2 sinede galeri önünde bindim ancak kullanamadım. Bu araçlardan Jeep in dış görünüş ü çok hoşuma gitmekle birlikte içi pek de hoşuma gitmedi. Suziki ise tam tersi. Bunlarla ilgili tüm forumları okudum . Ancak kararsızlığım netleşme yerine daha fazla arttı. Bu 2 araç hakkında veya muadil olabilecek araçlar ile ilgili tavsiye verirseniz minnettar kalırım. Amacım hem şehir içi bayanın karda kışda güvenlle hem de hafa sonları hafif arazi koşullarında bu aracı kullanmaktır. Çok teşekkür ederim .

Etiketler
Ynt: Jeep Compass - Suzuki Grand Vitara Tavsiyesi

ikisi pek kıyaslanabilecek araçlar olmasa da şehir içi kullanım faktörü işin içine girdiği için Compass iyi bir seçim olur.
Gerçekten dış görünüşü çok etkileyici bir araç. Uygun bir yükseltme kiti ve lastik modifiyesi ile çok güzel olacaktır.

abi , bahsettiğiniz bu aracı ilk defa duydum . Hem markasını hem kendisini hiç görmedim ama araştıracağım. Teşekkür ederim yardımcı oludğunuz için.

Ynt: jeep compass - suziki grand vitara jeep tavsiyesi

jeep compass degil de jeep liberty 2.8 dizel alabilirsiniz.
benzinli 3.7 liberty di de güzel vergi ağır gelmezse.
bende 2010 jeep liberty var. memnunum jeep i tavsiye ederim ama compass ı değil liberty grand cherokee modellerine bakın derim.
sevgiyle

Grand Vitara (yeni kasa) 2006'dan beri yollarda. 10 yaşını devirmiş değil, en yaşlısı 4 yaşını bitiriyor.

Grand Vitara'nın Compass ve Mahindra'ya göre en büyük farkı sürekli 4x4 olması ve diferansiyel kilidine sahip olmasıdır.

Eğer off-road (hafif bile olsa) amaçlı kullanacaksanız diferansiyel kilidi olmayan bir araca yatırım yapmamanızı öneririm.

abi yorumlarınız aydınlatıcı oldu. Yardımınıza teşekkür ederim. Liberty ve GV arasında seçim yapıcağım heralde. Teşekkürler.

Birde çok merak ediyorum.
Neden bu Jeep ( Compass - liberty ) iç dizaynları bu kadar kötü ( manuel klima ( palio kliması ile aynı) - plastik aksam - radyo ( benim şirket paliosundaki radyo daha iyi gibi :smiley:) Acaba ben GV veya Honda CRV içindeki aksamla karşılaştırdığım içinmi bana kötü gibi geliyor, yoksa gerçekten içine pek özen gösterilmemiş mi? Bir sebebi varmı ? Mutlaka kendine göre Artıları vardır arazi performansı v.s iyidir veya başka iyi yanları vardır ama 50-60 bin tl vereceğimiz taşıtın içide sanki daha kaliteli olması gerek gibi geliyor bana , en azından insan içine oturuncada gözü Paliodan- Ford fiestadan farklı bir şey görmek istiyor .

cakalius' Alıntı:
Ya bu hem vergi hemde yakıt canavarlarının hemde 10 yaşını devirmişlerle uğraşacağınıza Mahindra Scorpio neden almıyorsunuz? Kapalı kasa olduğu için yıllık 900 vergisi 0-6 yaş grubu ayrıyeten 2.6 Crdi motor şehir içi 9-10 Şehir dışı 8-9 lt mazot yakıyor. Bunun yaşı cok acaba ezilmişmidir diye derdiniz olmaz. gidip 2001 30000tl gibi bi para yatıracağınıza 2011 sıfırını 43000tl ye alırsınız. Herzaman 4*4 değil istedeğe bağlı düz yolda bir tuşla 4*2 araziye geçince tekrar bir tuşla 4*4 oluyor. gidip 4000 gibi 14000 gibi vergi vereceğinize SIFIRlara 900 tl vergi verirsin en az 3000 tl vergi kazancın olur ayrıyeten Lpg taktırayım bakımını yaptırayım bagajda yer kaplıyo , Kötü gösteriyo nasıl kapatayım saklayayım derdi yok. Bu lpg taktırma olayındanda enaz 3000 tl kazancın olur. Ayrıca yakıt canavarlarını basmazsan 350-400 yakıyo biraz basınca 500 ü buluyo Mahindradada başınca 10lt 300 kuruş yakıyo. 3000 + 3000 = 6000 tl yede bi modifiye yaptırırsın Janttır. Koltuklarıda 2500 lr ya güzel bir şekilde ortopedik şekilde istediğin renge deri döşettirirsin. diğer canavara vereceğin vergiyle bu arabayı bir senede istediğin gibi dizayn ettirirsin VİP CİP olur sonraki senelerde 3000 liralık vergiden kazancınla 10000 km bedava ya gitmiş olursun ayrıca gaz sızdırıyor lpg randıman vermedi bagajımı kaplıyor patlama riski varmı diye sorunlarınız olmaz. Ayrıca yedek parçalarıda Ucuz bir farı 315 lira Arka tampon 157 tl. Bence değerlendirebilirsiniz.
Teşekkürler

otorite bi başka oluyo yaw...
vatandaşımızın 8 mesajı...

http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;u=69188;sa=showPosts

Bu iyiydi işte. 8 mesajdan 6'sı aynı. %75 ekonomi :D

mesajları görünce ne yazacak merak ediyorum?
amacı nedir anlamıyorum?
siteye üye olduğumdan beri gördüğüm en büyük saçmalık bu...
moderatör olsam aynen afaroz....

bendenmi bahsettiniz afaroz edin diye . bu internet ve bilgisayar işine pek kafam basmaz anlayamadım tam olarak. Yanlış bi şey dediysem ksr bakmayın.

mngsan' Alıntı:
bendenmi bahsettiniz afaroz edin diye . bu internet ve bilgisayar işine pek kafam basmaz anlayamadım tam olarak. Yanlış bi şey dediysem ksr bakmayın.

Sizinle ilgili değil, yeni bir üye, aynı mesajı 6 farklı başlığa kopyala-yapıştır yapmış ondan bahsedildi. Moderatörler tekrarlanan mesajları silmişler zaten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR