Jeep Compass 2008 Sigorta Kutusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ousay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,703

ousay

Yeni Üye
Merhabalar,
Jeep compass 2008 model aracımda sigorta kutusunda arıza var ve tamir edilemiyor. Kutunun değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Ama parçacılarda yok. Jeep yetkili servis de yurtdışına sordurdu artık yokmuş bulunmuyormuş depolarında. Nereden bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?
Bu resimdeki parça. Akünün yanında bulunuyor.
Sigorta kutusu

Etiketler

Marşa basınca araba çalışmıyordu. Marş sesi düzgün geliyor, motor titreyip susuyordu. 10-15 defa marşa bastıktan sonra çalışıyordu. Ankara'daki anka oto elektronikte baktılar. Sigorta kutusunda tamir yapıldı. Sigorta tablası değişti. İki hafta sonrası fan çalışmamaya başladı. Yine bu sigorta kutusundan dediler. Uğraştılar sonra tamir olmuyor değiştirilmesi gerekiyor dediler.

Her seferinde ilk marşta çalışmıyor mu yoksa stop edip kısa süre sonra çalıştırmak istediğinizde mi çalışır gibi yapıp stop ediyor?

Araç 2.4 benzinli.
Hurdacıları aradım sordum yok.
amazon.com'da buldum. amerika'da bir çıkmacı satıyor 80 dolara.

Her seferinde ilk marşta çalışmıyor mu yoksa stop edip kısa süre sonra çalıştırmak istediğinizde mi çalışır gibi yapıp stop ediyor?
İlk marştan itibaren çalışmıyordu. kontağı kapatıp açıp tekrar marşa basıyordum 10 15 kereden sonra çalışıyordu. Zaten bu sorun düzeldi. sigorta kutusunda tamir yapılınca. şimdiki sorun yine sigorta kutusundan dolayı fan çalışmıyor.

yakıt pomopasını kontrol eden röle sorunlu olabilir. o kutular bir modül halinde tasarlanmış, pompa korna far vs gibi şeyleri tek yerden linbus üzerinden çalıştırıp arıza kontrolü yapıyor. saçma bir mühendislik örneği.

eğer pompa rölesi arızalı ile yakıtı besleyemez. yada o devre yolunda arıza olabilir. akünüz biter, korna olup olmadık zamanlarda çalar, silecekler çalışır yada hiç çalışmaz. farlar yanık kalır vs gibi.

eğer röle lazım olursa ya çıkma alacaksınız yada aliexpress den bulup getireceksiniz. ben Ne olur ne olmaz diye dodge journey için almıştım.

O kutuya TIPM deniyor.
2010 Dodge Journey Engine Won't Turn Over, Will Not Start

ona da bakmışlardı temizliğini, bakımını vs. yapmışlardı ama sorun düzelmemişti.
sigorta kutusunu amazon.com da buldum. amerika'dan çıkma 72 dolara. 50 dolar da kargo parası. siparis verdim bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.