Jeep Geri Çagırımdan Bedava Kontak Ve Anahtar Değişimi Yapıyor..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ous61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,516

ous61

Yeni Üye
2008 grand cherokee aracımda yedek anahtarım yoktu.. bir arkadaştan kontak abs ve hava yastıgı guncellemesi için geri çagırım olduğunu duydum.. trabzon tunalar servise sordum pek soylemek istemiyorlar gelmesin millet diye ama sonucta aracı goturdum onayladılar..3 aylık bekleyiş sonucunda kontağı ve anahtarı değiştiler yedek anahtarı da verdiler.. sizin de kontak veya anahtar sıkıntınız var ise en azından servislerden telefon ile arayıp sorgulatın..

Etiketler
2008 grand cherokee aracımda yedek anahtarım yoktu.. bir arkadaştan kontak abs ve hava yastıgı guncellemesi için geri çagırım olduğunu duydum.. trabzon tunalar servise sordum pek soylemek istemiyorlar gelmesin millet diye ama sonucta aracı goturdum onayladılar..3 aylık bekleyiş sonucunda kontağı ve anahtarı değiştiler yedek anahtarı da verdiler.. sizin de kontak veya anahtar sıkıntınız var ise en azından servislerden telefon ile arayıp sorgulatın..

çok faydalı bir bilgi, teşekkürler..

ayrıca Jeep sahiplerinin ara sıra Jeep in kendi sitesinde VIN numarası ile geri çağırma var mı diye sorgulaması gerekli, bunun gibi çağırmalar çıkabiliyor..

şimdi aşağıdaki sayfadan kendi aracım için kontrol ettim ve 2014 yılından kalma geri çağırma olduğunu gördüm..

Official Mopar Site | Service, Parts, Accessories & More

VIN numaranızı girip bir bakın hemen,

FCA has decided that a defect, which relates to motor vehicle safety, exists in certain 2005 through 2007 model year Jeep® Grand Cherokee vehicles and 2006 and 2007 model year Jeep® Commander vehicles. The problem is... The ignition switch on your vehicle may experience an unintended change in ignition switch position while driving. This may result in a loss of engine power, power steering assist, power brake assist or disable the airbag function. Disabling one or more of the vehicle’s safety features could increase the risk of vehicle occupant injury during a crash and/or cause a crash without warning What your dealer will do... FCA will repair your vehicle free of charge. To do this, your dealer will replace the ignition switch and lock cylinder. The work will take about one hour to complete. However, additional time may be necessary depending on service schedules. What you must do to ensure your safety... Simply contact your Chrysler, Jeep, Dodge or RAM dealer right away to schedule a service appointment. Ask the dealer to hold the parts for your vehicle or to order them before your appointment. Please bring this letter with you to your dealer. If you need help... If you have questions or concerns which your dealer is unable to resolve, please contact the FCA Group Recall Assistance Center at either recalls.mopar.com or 1-800-853-1403. Please help us update our records by filling out the attached prepaid postcard if any of the conditions listed on the card apply to you or your vehicle. If you have further questions go to recalls.mopar.com. If you have already experienced this specific condition and have paid to have it repaired, you may visit www.fcarecallreimbursement.com to submit your reimbursement request online or you can mail your original receipts and proof of payment to the following address for reimbursement consideration: FCA Customer Assistance, P.O. Box 21-8004, Auburn Hills, MI 48321-8007, Attention: Recall Reimbursement. Once we receive and verify the required documents, reimbursement will be sent to you within 60 days. If you’ve had previous repairs and/or reimbursement you may still need to have the recall repair performed on your vehicle. If your dealer fails or is unable to remedy this defect without charge and within a reasonable time, you may submit a written complaint to the Administrator, National Highway Traffic Safety Administration, 1200 New Jersey Ave., S.E., Washington, DC 20590, or you can call the toll-free Vehicle Safety Hotline at 1-888-327-4236 (TTY 1-800-424-9153), or go to safercar.gov.

evet, ben 2 ay önce başvurdum anahtar takımım geldi hafta içi yenilencek. ne yazıkki bu problemden önce parasıyla yenisini almıştık 3 sene önce. anahtar sistemi bozulup kilitlenmişti ve çekici ile servise gitmek zorunda kalmıştık. yeni anahtar takımındada, eğer anahtar tam geri dönmemişse, araç hareket ederken sert bir çukur vs den geçilirse, kontak yayı anahtarı geri çevirip arabayı istop ettiriyor bazen. olay o zaten.

ben master servisi aradım, kontrol ettiler ve değişimi onayladılar, salı günü sabahtan gidip değişimi yaptıracağım.

hemen değişmeleri ne kadar güzel ben 3 ay bekledim..ısrarla aradım geldimi diye gelmiş haber bile vermediler..yine ben arayıp fırca attım oyle tamam geldi dediler.. ayrıca işlerim vardı ben gidemedim aracı babamla yolladım hava yastıgı ve abs sistemi ile ilgili güncelleme var yazıyordu onları da yaptırmayı unutmayın ısrarla isteyin lütfen..

şansıma ellerinde mevcuttu sanırım, ben de şaşırdım, ordaki kişi stokta olmaması durumunda arayacağını söyledi, şu ana kadar bir telefon gelmedi, salı günü gidince durumu yazarım.

eskiye donuk butun geri cagırımlara dair hakkınız saklı kalıyor diye biliyorum.. arkadaşın dediğim gibi sorgulatın varsa geri cagırım gidip hakkınızı isteyin denemekte fayda var..

Benim aracın durumunu kontrol ettim. GC 2004 CRD. Toplamda 3 çağrı görünüyor. Bunların 2 si giderilmiş. Ancak 2015 yılındaki giderilmemiş. 2015'teki konu ön hava yastığı sistemi ya da emniyet kemeri ile ilgili ve kazaya sebebiyet verebileceğinden bahsetmiş. Özellikle emniyet kemeri sebepsiz gerdirme yapabiliyormuş. Geçtiğimiz aylarda hava yastığı ışığı yanıyordu ve bu sorunu elektirikçide derme çatma hallettirmiştim. Emniyet kemerinde de gereksiz gerdirme durumunu arada oluyordu.

Servisi bir aramak gerekecek.

şimdi aşağıdaki sayfadan kendi aracım için kontrol ettim ve 2014 yılından kalma geri çağırma olduğunu gördüm..

Official Mopar Site | Service, Parts, Accessories & More

VIN numaranızı girip bir bakın hemen,

FCA has decided that a defect, which relates to motor vehicle safety, exists in certain 2005 through 2007 model year Jeep® Grand Cherokee vehicles and 2006 and 2007 model year Jeep® Commander vehicles. The problem is... The ignition switch on your vehicle may experience an unintended change in ignition switch position while driving. This may result in a loss of engine power, power steering assist, power brake assist or disable the airbag function. Disabling one or more of the vehicle’s safety features could increase the risk of vehicle occupant injury during a crash and/or cause a crash without warning What your dealer will do... FCA will repair your vehicle free of charge. To do this, your dealer will replace the ignition switch and lock cylinder. The work will take about one hour to complete. However, additional time may be necessary depending on service schedules. What you must do to ensure your safety... Simply contact your Chrysler, Jeep, Dodge or RAM dealer right away to schedule a service appointment. Ask the dealer to hold the parts for your vehicle or to order them before your appointment. Please bring this letter with you to your dealer. If you need help... If you have questions or concerns which your dealer is unable to resolve, please contact the FCA Group Recall Assistance Center at either recalls.mopar.com or 1-800-853-1403. Please help us update our records by filling out the attached prepaid postcard if any of the conditions listed on the card apply to you or your vehicle. If you have further questions go to recalls.mopar.com. If you have already experienced this specific condition and have paid to have it repaired, you may visit www.fcarecallreimbursement.com to submit your reimbursement request online or you can mail your original receipts and proof of payment to the following address for reimbursement consideration: FCA Customer Assistance, P.O. Box 21-8004, Auburn Hills, MI 48321-8007, Attention: Recall Reimbursement. Once we receive and verify the required documents, reimbursement will be sent to you within 60 days. If you’ve had previous repairs and/or reimbursement you may still need to have the recall repair performed on your vehicle. If your dealer fails or is unable to remedy this defect without charge and within a reasonable time, you may submit a written complaint to the Administrator, National Highway Traffic Safety Administration, 1200 New Jersey Ave., S.E., Washington, DC 20590, or you can call the toll-free Vehicle Safety Hotline at 1-888-327-4236 (TTY 1-800-424-9153), or go to safercar.gov.
2015 yılı airbag için urgent call var. Randevu alıp hallettireyim.

Bunu öğrendiğimiz iyi oldu , 3 kere de benimki çağrılmış , servise bi sorayım

Anahtarım (2006) eski tip olmasına rağmen , kontak değişmesinden bahsediyor , bahsedilen şeyler ciddi konular , yani gerçekten kaza riski var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri