Jeep Grand Cherokee 2.7 Crd Abs Işığı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akagami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,658

akagami

Yeni Üye
Yer
istanbul
Herkese merhaba
Yakın zamanda 2002 model WJ 2.7 aldım. Aracı alırken kontrol etmesi için ustaya götürdüğümde ABS ışığının yandığını gördük. Nedenini ve çözümünü sorduğumda ABS, Cruise Control (hız sabitleme) ve hava yastıklarının aynı panel üzerinde bulunduğunu ve birinde sorun olursa hiçbirinin çalışmayacağını söyledi. Direkt güvenlik ile alakalı bir durum olduğu için insan endişe ediyor. Daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu? Çözüm için neler yapılır, kaça mal olur? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Not: İstanbul'da ikamet ediyorum usta-servis tavsiyesi de alabilirim.

Etiketler
palavra. ustanı değiştir. davut usta'ya git drb'ye bağlasın. ya abs beyni gidiktir ya da sensörlerden biri iptaldir.

Peki bu vitesteki 1-2-3-4 numaralarinin fonksiyonlari nedir gercekte? cok saglikli cevaplar alamadim bileniniz var mi?

Herkese merhaba
Yakın zamanda 2002 model WJ 2.7 aldım. Aracı alırken kontrol etmesi için ustaya götürdüğümde ABS ışığının yandığını gördük. Nedenini ve çözümünü sorduğumda ABS, Cruise Control (hız sabitleme) ve hava yastıklarının aynı panel üzerinde bulunduğunu ve birinde sorun olursa hiçbirinin çalışmayacağını söyledi. Direkt güvenlik ile alakalı bir durum olduğu için insan endişe ediyor. Daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu? Çözüm için neler yapılır, kaça mal olur? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Not: İstanbul'da ikamet ediyorum usta-servis tavsiyesi de alabilirim.
@DEŞİFRE'nin de dediği gibi baktırdığınız usta palavracıymış. İlk baktıracağınız yer tekerleklerdeki ABS sensörleri. Sizden önceki sahibi porya değiştirdiyse ve sensörü takıp çıkartırken hasar verdiyse bu lambaları yakar. Ayrıca sensörleri çamur falan kapladıysa yine aynı lambaları yakar. Uzun lafın kısası ilk iş sensörleri kontrol edin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.