Jeep Grand Cherokee (ZJ)'ciler Kaç Kişi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,245
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 208,174
Ynt: Jeep Grand Cherokee (ZJ)'ciler Kaç Kişi?

Takozlar helezonların altına yerleşiyor aracın salınımında birdegişiklik olmadı ben hissetmedim ...

Etiketler

teşekkür ederim kenan bey bol çamurlar size banada tabi...

kenancaglayan26' Alıntı:
Derlin denilen malzeme cok sert bir plastik madde bundan takoz yaptık 2inc

Sn. Kenan bey,Sizlerden bir ricam olacak!Yükseltme getlerin (takozların) teknik resim ölçülerini sitede paylaşa bilirmisiniz?
Ben'de Grand wagoneer aracımı getlerle 2'' yükselmek istiyorum , fakat sökme işleminde önce ,getleri tornacıda yaptırmam lazım. Ölçülerini bilmiyorum,lütfen yardımcı olurmusunuz. İlginize teşekür ederim.
Saygılarımla.
Bahaddin Çelik

Bahattin bey tabiki yardımcı olmak isterim ama tam ölcüleri bilmiyorum bilseydim tek tek ölcülerini alır detaylı fotolarını cekerdim size şöyle anlatayım bu derlin denilen malzemenin diger ismide teflonmuş 2 inc yani 5cm bizim yaptıgımız takozlar tam 5cm yanlız bunların tam helezona oturması icin tornacı biz söktükten sonra yerlerinden ölcü aldı ve ona göre yaptı yaylar teflon denilen takozun icine oturuyor kaymasın diye bunun gibi işlemler yapıldı tabi ben bu şekilde istek gelecegini tahmin etmedigim icin ne foto cektim nede ölcü sordum tek bildigim 5cm yüksekligi bence siz aracı sanayide söktürün ve bir tornacı cagırıp burda ölcü alarak yapsın teflonu tornada işlemek cokuzun sürmüyor yanlız önlerle arkalar biraz farklı yükseklikleri aynı 5cm ama diger özellikleri farklı
SAYGILAR...

Sn. Kenan bey , ilginize çok teşekür ederim. Ben yükseltme getleri - poliuretan malzemeden yapmaya düşünüyorum (diğer malzemelerden daha dayanıklı ve yumuşaktır). Ölçülerini Sizlerden rica etmemin sebebine gelince , Yayları sökülünce zaman kaybını bertaraf emek içindi. Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekür ediyorun.
Bu arada aracınız çok güzel olmuş ,iyi günlerde - güle güle kullanmanızı temenni ederim.
Not: Eskişehirli mi siniz? Sizlerle tanışmak isterim.
Saygılarımla.
Bahaddin Çelik

Bende varım :D
öncesi ve sonrası
[attachment=1][attachment=2]

IMG 0790

IMG 1051

ümit bey aracınız güzel olmuş güle güle binin kaça mal ettiniz bu değişim işini kabaca...

white lion' Alıntı:
ümit bey aracınız güzel olmuş güle güle binin kaça mal ettiniz bu değişim işini kabaca...
teşekkürler hep beraber inşallah
15.500 araba
10.000 vinç ön arka tampon yükseltme(atilla usta el yapımı) lastik jant genel bakım
eksikler: telsiz, kriko, makara, halat, adam gibi vogas lpg servisi ve ormana gitmeden önce haber veren arkadaşlar...:D
saygılar ümit

ümit bey bizim tadilat işi seneye kaldı o zaman bu kışı standart idare edeceğiz artık ne yapalım gezilerde karşılaşırız inşallah
bilgiler için teşekkürler...

white lion' Alıntı:
ümit bey bizim tadilat işi seneye kaldı o zaman bu kışı standart idare edeceğiz artık ne yapalım gezilerde karşılaşırız inşallah
bilgiler için teşekkürler...
Tanismak gorusmek uzere tek araba olmuyor bu isler, eski offroad cu arkadaslar yola cikmadan degil dönünce bilgi veriyorlar sağolsunlar...
:smiley:
Saygilar ümit

ümit bey GEZGİNİN DÜNYASI - TRAVELLER'S WORLD bölümünden ETKİNLİKLER - ACTIVITIES burdanda OFF-ROAD bölümlerine arada bir bakınız orada yayınlanıyor nerelere gidilecek gezilecek çamura girilecek bir gün görüşüz nasipse...

white lion' Alıntı:
ümit bey GEZGİNİN DÜNYASI - TRAVELLER'S WORLD bölümünden ETKİNLİKLER - ACTIVITIES burdanda OFF-ROAD bölümlerine arada bir bakınız orada yayınlanıyor nerelere gidilecek gezilecek çamura girilecek bir gün görüşüz nasipse...
teşekkürler, inşallah
:D

Sn. Ümit bey, araciniz çok güzel olmuş - nazar boncüğnu takın. İyi günlerde kullanmanızı temenni ederim.

Saygılarımla.
Bahaddin Çelik

Herkeze Merhaba,

ZJ'ciler arasında bende varım :smiley: Aracımı yaklaşık 9 ay önce aldım. Şu sıralar değiştirmeye karar vermiştim. Çünkü beni inanılmaz yordu. Önce tork konvertör bakımı ve yenilemesi gibi işlemlerle başladım. Sonra ön takım ve son olarakta komle şanzuman. Benim için bir araca yapılması gereken ciddi masraflardı. Şimdi benim ZJ canavar gibi ama bu yıpranmışlık beni biraz soğutmuştu. Taa ki uzun zamandır girmediğim gezenbilir.com'u yeniden ziyaret edinceye kadar. Resimlere bakmak, bırakılan mesajları okumak aracımı ilk aldığım zaman ki gibi heyecanlandırdı. Veee onu satmaktan vazgeçtim. Alırken ZJ binmek ayrıcalık diyerek yola çıktım ve şimdi yeniden aynı duygularla devam etmek istiyorum.

Evet bende varım ..... 97' 5.2V8 ZJ :smiley:

IMG00011 20100720 1140

bettino' Alıntı:
Sn. Ümit bey, araciniz çok güzel olmuş - nazar boncüğnu takın. İyi günlerde kullanmanızı temenni ederim.

Saygılarımla.
Bahaddin Çelik
;) resimden öyle yazmışsın canlısını görünce düşüncen değiştimi bahaddin abi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri