Jeep Liberty Hakkında Sorular????

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Haluk 22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,092

Haluk 22

Yeni Üye
Herkese selamlar aslına ilk olarak bu araç pek aklımda yoktu daha çok Duster tarzı az yakan 4 cekerlere bakıyordum fakat daha sonradan bir arkadaşımın da bana tavsiyesiyle bu aracı araştırmaya başladık ve baya bı hoşuma gitti ama çevremde kimsede bu araçtan olmadığı için çok gercekci bi bilgim yok sadece genel şeyleri forumlardan araştırarak öğrendim.Boyle bi aracı istememin sebeplerini söyleyim aracı öncelikle Ava ve balığa rahat bir şekilde gitmek için istiyorum ayrıca yeni bir kızım olduğu için şu anki aracım küçük geliyor (aracım Fiat Punto) önceliklerim bunlar sorulara gelirsek.
1-ilk sorum aracı dizel mi yoksa benzinli mi alınmalı? ama şöylece bişey var dizel araçların km benzinlilere göre daha yüksek bu araçlarda km ne kadar önemli bu arada verebileceğim maksimum fiyat tas catlasa 60000 TL.Benzinli araçlarda 100bin km altında baya bı araç var.
2-bagaj boyutları için ne dersiniz bebek arabası ve bizim kendi eşyalarımızı alirmi araç LPG li olsa bile.
3-dedigim gibi araç hakkında pek bilgim olmadığı için alırken nelere dikkat etmeliyiz .
4-son olaraktan bakımları ve yedek parçaları çok pahalı mıdır?
Biraz uzun yazdığımız farkındayım ama simdilik aklıma gelenler bunlar.Kac zamandır kafamı kurcalayan şeylerdi bu sorduklarında şimdiden herkese çok teşekkür ederim.İyi forumlar...

Etiketler
bebek arabası varsa ve tank enine duruyorsa almıyor. çok kompakt bebek arabalarından lazım. bebek arabasını koyunca da ancak üzerine birşeyler yığmanız lazım. KJ yi satmamdaki yegane sebep bagajının olmamasıydı.

Öncelikle herkese slmlar aranıza yeni katıldım ismim yavuz. Sizlere araç tavsiyesi hakkında soru sorucaktım 2.8 crd cherokemi 1.9 grand vitaramı hem arazi hem şehir içi hangisinin arazisi daha iyidir

şehir içi bol ise dizel vitara, diğer herşey cherokee.

Merhaba, aranıza yeni katıldım. İsmim Özer.
3.7 KJ aracım var 2005model. Lpg enine 60lt ve koltuklara sıfır monte edilmediğinden bagajda hiç yer kalmadı desem yeridir. Aracımı çok seviyorum ve bagaj için çözümler arıyorum. Büyük bıy simit tank belki daha verimli olabilir bagaj için.
Aslında orjinak benzin deposu sökülüp yerine lpg tankını koyabiliyoruz, küçük bir benzin deposu koyacak yerde kalıyor. Ancak tüvden geçemeyiz korkusuyla onca masrafa giremiyorum. En az masraflısı portbagaj gibi duruyor

Merhaba, aranıza yeni katıldım. İsmim Özer.
3.7 KJ aracım var 2005model. Lpg enine 60lt ve koltuklara sıfır monte edilmediğinden bagajda hiç yer kalmadı desem yeridir. Aracımı çok seviyorum ve bagaj için çözümler arıyorum. Büyük bıy simit tank belki daha verimli olabilir bagaj için.
Aslında orjinak benzin deposu sökülüp yerine lpg tankını koyabiliyoruz, küçük bir benzin deposu koyacak yerde kalıyor. Ancak tüvden geçemeyiz korkusuyla onca masrafa giremiyorum. En az masraflısı portbagaj gibi duruyor
Tankı dikine taktırın. Ben o şekilde yaptırdım. Bagajda epey yer kaıyor. 40 lt. tank dikine oluyor.

200 km de bir yakıt almayı gerektirir. ince uzun 50 litre tanklar var. onlar olabilir.

Tankı dikine taktırın. Ben o şekilde yaptırdım. Bagajda epey yer kaıyor. 40 lt. tank dikine oluyor.

hocam benim sol yanda dikine 32 litre var. tankı da değişecem muayenden önce ama aynı yere 40 sığmaz sanıyordum

bi resim atabilirseiniz sevinirim bi bakim nasıl duruyor sizdeki hortumları nerden geçmiş

benimki max 26-27 litre alıyor. sizinki 32 33 litre alır heralde ne kadar fazla o kadar iyi

hocam benim sol yanda dikine 32 litre var. tankı da değişecem muayenden önce ama aynı yere 40 sığmaz sanıyordum

bi resim atabilirseiniz sevinirim bi bakim nasıl duruyor sizdeki hortumları nerden geçmiş

benimki max 26-27 litre alıyor. sizinki 32 33 litre alır heralde ne kadar fazla o kadar iyi
Tabiki foto atarım, benim tankım 40lt., 32lt. Gaz alıyor maximum.

şehir içi 200 km gezer. iyi rakam bence.
Benim 40 Lt tank bu şekilde

CDD60DB7 03AB 48D5 A3B2 18CA9DD7F59C

CBCED252 CF2C 40DF 98E8 5A1FC336A397

Hocam resimler için teşekkür ederim. benim tüp te aynı konumda duruyor 32 litrelik. aynısının 40 ını koysam benim için ideal olacak o zaman. ben sorduğumda lpg ci dikine 40 litre sığmaz demişti bana.

benimki bide sol yandan 1 karışa yakın ayrık duruyor sizinkine daha yakın bağlamışlar çok beğendim güle güle kullanın.

maliyeti ne kadar oldu sizinkinin ? yakın tarihtemi değiştiniz

LPG Prins yaglamali sistem. Takilali 2 yili gecti sanirim. Fiyatita 2.500 TL. civariydi galiba.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri