Jeep LM (1956) Konusunda Yardımcı Olur musunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan furkankaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,983

Etiketler
Ynt: Jeep LM (1956) Konusunda Yardımcı Olur musunuz?

Bu konuda pek bilgim yok ama jeep konusunda çok deneyimli arkadaşlarımız var, Yardımcı olacaklardır.

Selamlar,
Neden iki çeker? öncelikle bunu bilmek lazım, unutulmamalı ki herşey maliyet konusu!
Arazi şanzumanı mı problemli yoksa sadece diferansiyel mi iptal edilmiş?
Sonuç olarak Evet dört çeker yapabilirsiniz ancak bu size pahalıya mal olabilir.

ndni ile ilgili bi bilgim yok mali durumuma uygun bi jeep arıyodum ve güzel birtane buldum ama dediğim gibi 2 çeker ben daha çok arazi için istediğim için aslında 4x4 olması çok önemli.bunu 4x4 e çevirmenin maliyeti hakkında bilgiverirseniz sevinirim
yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim

Kaportası ve diğer kupa ile ilgili aksamları çalışır vaziyette ise. Bir tane çalışır ucuz cj alacaksınız. Motor ve şasi dışında ki diğer aksamları değiştireceksiniz. BU size 5 bin YTL civarında bir yük getirir. İyi ustalar eşliğinde.

göktug beye katılıyorum kesinlikle cj tanıyan bilen bi ustayla çalışın hep zamanında yanlış usta hataları yaptık o işler bizo ders oldu ama cjyi cj ustası yapmalı bence

furkankaya' Alıntı:
ndni ile ilgili bi bilgim yok mali durumuma uygun bi jeep arıyodum ve güzel birtane buldum ama dediğim gibi 2 çeker ben daha çok arazi için istediğim için aslında 4x4 olması çok önemli.bunu 4x4 e çevirmenin maliyeti hakkında bilgiverirseniz sevinirim
yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim

Hocam izlenecek yöntem ve maliyet hakkında arkadaşlar yol göstermiş ve fikir beyan etmişler,
Bence o aracı satın alıp tadil etmek için zaman ve para harcayacağına (ki; eğer ruhsata araç 4x4 olarak işli değilse onun için de uğraşacaksın) yapacağın masrafı üzerine ekle ve hazır bir araç satın al.

benim piyasadan gözlemlerim 3 bin 4 bin fazla verip toplu dertsiz bi araç almayan arkadaşlarım kesin araçlarına 5 bin harcarlar
sonra belki adam olur oda belki 0 daraç toplamak göründügükadar kolay degil bence parça fiyatlarını işcilik hesaplarını çok iyi yapmanız gerek

herkese teşekkür ederim yardımları için benim bu araç için ayıra bileceğim para 5000 enfazla olsun 5500 tanıdıgi bildiği yada kendi aracını satan arkadaş varsa istanbul içinde araçını görmek isterim

size samimi söylüyüm bu bütceyle alabileceginiz araca en az 5000 harcarsanız binilecek hale gelecektir ama 10000 harcarsaniz sorunsuz bi hale gelecektir bu araçlar görüldügü gibi basit ve çıkmalarla toplanacak bi araç olmayabilir sonuçda tüm orjinal parçaları usa den geliyo.
çok iyi düşünmeniz gerekli bence . purojenizi uzun vadeye yayacaksanız ozmanda süreç araçdan sogumanıza neden olucaktır bence

yanlışmı arkadaşlar

Az bütçe ile alınabilecek ve masrafına dayanalılabilinecek araç cj değildir. Ya az binip yıpratmayacaksınız (bu çok zor, o koltuğun büyüsü apayrı) ya da LADA ve ya Suziki gibi motor gücü araca fazla zarar vermeyen parçası bol ve ucuz olan ekonomik araçları tercih edeceksiniz. CJ işi çok pahalı.

benim elimden çıkarabileceğim paa budur uzun vadede uğraşmak hem bana zevk verir hemde arcı tanımış olurum bu benim için sorun değil sadece doğru aracı almak istiyorum ve bunu tek başıma yapamıyacağım açık çünki aracı tanımıyorum o yüzden model yılı ve serisi hakkında bana fikir verirseniz sevinirim

bu bütceyle alınacak araç 70 modelin altı olacaktır mutlaka illede cj diyosanız dikkat etmeniz gereken ne amaçla kullanacaksınız
o amaçla çalışmalarınıza devam etmelisiniz offroad mı gezimi şehiriçi kullanımmı
boyası kaportası sorun deyil ama motoru orjinal olmalı bence , arazi şanzumanı sorunsuz olmalı , dfransiyeller sorunsuz olmalı detaylar sorun olmaz fazla , ama tüm parçaları orjinal olsun derseniz usd üzerinden olacak unutmayın ve parça fiyatları çok ucız deyil bilmenizi isterim
mutlaka cj den anlayan birine gösterin aracı

aslında arazi amçlı istiyorum ben ist de oturuyorum ve yıld bikaçkez karadeniye memlekete gidiyorum oraya gittiğimde zorlanmadan zirveye tırmana bileceşim bi aracım olsun istiyorum ve aynı zamanda şehir içi kullanıcam cj lerin bunun için en uygun olduğunu düşünüyorum

Hocam az önce niva ile yaklaşık 500 km yapıp geldim 100 km arazide 400'de otobanda, vitarayı tavsiye ederim ama lada ile istanbul karadeniz yaparsanız karadenize bi gidişimiz vardı abi dönüşümüz sorma esprileri gırla gidebilir. Şaka bir yana ama çok zor, bence siz önce bir test edin bir tanıdığın aracı ile istanbul karadeniz yapmayı sonra inşalah kendi aracınızı edinirsiniz. CJ için Göktuğ Bey uzun yola çıkıyor diye biliyorum en doğru cevabı o verir sanırım.

zordur zorluğunu tahmin edebiliyorum. ama ben yinede denemeyi denemek istiyorum. yaşamadan öğreneme zaten öyle değilmi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri