JEEP Patriot 2.0 CRD Hakkında Düşünceleriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan genco1973 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,332

genco1973

hakli mi olmak istersin, mutlu mu?
Yer
kadikoy
Web
www.genbar.com
Herkese selamlar. Jeep'in yeni modeli Patriot'u almayı düşünüyorum. Sizden ricam, estetik, teknik vs. gibi konularda görüşlerinizi belitmeniz. Ben ve benim gibi bu araca ilgi duyanlar sayenizde aydınlanacak.

Etiketler
Ynt: JEEP PATRIOT 2.0 CRD Hakkında düşünceleriniz?

Bizim ailede bir tane Patriot var. 2.0crd asfalt ve stabilize yol için iyi bir araç eğer araziye girecekseniz şanzımanı Freedom Drive II almaya çalışın. Std da Freedom Drive I var ama low yok. Her ikiside klasik tipten uzak yüksek teknoloji ürünü şanzımanlar, jeep'in web sayfasından çalışma prensiplerini görebilirsiniz.

Ynt: JEEP Patriot 2.0 CRD Hakkında Düşünceleriniz?

Ayrıntılı offroad incelemesi mevcut:

http://www.expeditionswest.com/equipment/reviews/patriot/index.htm

patriotu acentede inceleme imkani buldum.
test araci olmadigi icin test edemedim. karoser olarak cok basarili bir tasarim bence. ben kisisel olarak 4x4 araclarda yuvarlak hatlarin cirkin durdugunu dusunuyorum. besili apartman cocuklari gibi. patriot bu anlamda bence iyi. cantlar vs, gorunum dengeleri iri (meslek tasarim oldugu icin rahat rahat konusuyorum :smiley:. ic dizayn da tasarim anlaminda iyi. deri dosemelerdeki iscilik ve kullanilan deri kalitesi grandlar gibi olmasa da idare eder. sert plastik aksam herkesin de hem fikir oldugu uzere fazla kullanilmis. ucuz bir malzeme evet, ama kalitesiz bir plastik degil. surucu mahallinde ayaklarin pozisyonu cok iyi degil. bir seyler takiliyor. manuel klima konusuna deginmiyim. arka koltuklar aman aman rahat degil ama idare eder. duz vites alacaklar icin, vitesin surucuye olan uzakligi cok ergonomik degil. neyse, sonuc olarak bu paraya kesinlikle gosrel ve kalite anlaminda alinabilecek bir araba. surus yapabilirsem o konudaki fikirlerimi de yazacagim.

bu arada konu disi olarak 3 arac daha inceledim. ikisi nissan xtrail ve kaskai (turkcesi boyleymis). ucuncusu dodge nitro. nitroyu surme imkani da buldum. kalkisi motoruna gore iyi, durusu da kilosuna gore iyi. manevra kabiliyeti sehir icinde iyi. gorus acik. malzeme kalitesi vasatla vasat alti arasi. kabin ergonomisi iyi. aslinda bu paraya alinabilecek bir araba. ancaaak, oyle bir ozelligi var ki, iste bu paranin yarisina bile alinmaz. kabine inanilmaz bir motor gurultusu aliyor. turbosu tiz bir islik caliyor. bu arac kesinlikle bir arazi tasiti olmadigi icin buyuk bir problem. ankaraya gidene kadar yari yolda bi kutu novalgine bitirtir. bir zamanlar yumatu muzik setleri vardi bilirsiniz. isil isil, acayip ledli ve bol dugmeli aletlerdi. ama hicbiri de ses anlaminda bir ise yaramazdi. iste nitro bana tam da o yumatu muzik setlerini hatirlatti. plastik enjeksion teknolojisi ile, hayal edilebilen hersey yapilabiliyor. goruntude acayip manyak bi arac duruyor ama on tarafi bi hacimurata saglam carpsaniz, aracin yarisi yolda kalir :smiley: isil isil herkes bakar diyorsaniz; evet herkes bakar. xtrail malzeme ve iscilik anlaminda nitro ve patriota gore ustun kaliteli. fakat tasarim sorunlari barindiriyor. o cussede bir araca direksiyon ve tekerlekler acayip komik kaliyor. kaskai ise zaten suv bile degil, sadece yuksek arac. 4x4 otomatik dizellerinin yakinda gelecegini soylediler. onlar iyi satis yapabilir. fakat kardesim boyle bir araba yapiyorsun, acentede satis teknikleri inanilmaz kotu. tuhaf bi ilgisizlikleri var bir kere. devlet dairesi gibi. ikincisi, 80.000 liraya sattiklari arac icin yaptiklari tanitim brosuru cok komik. tahtakalede limonata makinesi alacak olsaniz, saticilarinin elinize cok daha iyi tanitim brosuru tutturacaklari kesin.

patriot bencede güzel bi araç çizgileri çok hoş hem klasik jeep çizgileri hem modern yapı

ben dün inceledim bayi de. şimdiki arabama göre ufak geldi.oldukçada alçak. düz vitesti araç. 6 ileriymiş. alacak olsam kesinlikle otomaitk olanını alırım.

şekil itibari ile SUV, ancak yerden yüksekliği ve görüş açısı açısında haftasonu araçları gibi. Yinede haftasonunda tarlaya tepeye giden benim gibi birine olacak bir araba sanırım. Ufak motorunun vergi ve tüketim avantajı ise cabası. Fiyatı ise kalitesine göre bence fazla.

Merhaba, Ben 2008 kasım ayında jeep patriot 2.0 aldım bir yılı aşkın süredir hafta sonları şehir içinde kullanıyorum. Geçen yaz Antalya'ya gidip döndüm. 3/4 depo ile 750 km yol yaptı. Uzun yolda çok memnun kaldım yorulmadım. Araziye henüz çıkamadım. Aralık ayında yıllık bakım yaptırdım. Yanlızca yağ filitresi ve motoryağı değişti. sorunsuz kullanıyorum.

12

Bence ara segmentlerden kaçın..çoğunda güvenlik sorunları var..allah korusun

gargamel' Alıntı:
Bence ara segmentlerden kaçın..çoğunda güvenlik sorunları var..allah korusun

güvenlik sorunu ile ilgili açıklama yapabilirmisiniz. hangi modellerde var bu sorunlar

Patriot ve Compass'ın 5 yıldızı var güvenlik testlerinde ;)

Nacizane bir tavsiyede bulunmak isterim . Sıfır patriot almaktansa ikinci el Grand Cherokee alınabilir mesela . Grand Cherokee 2-3 yaşında olsada Partiottan çok daha konforlu ve arazi özellikleri çok daha iyi olacaktır . 2-3 yıllık bir Grand Cherokee de size çok uzun yıllar hizmet edecektir .

Saygılarımla...

ama bu yıldızlara güvenmemek lazım müşterileri yanıltıyorlar bu euro ncap denen kurum arabanın farklı bölgelerine farklı puanlama yapıyor..mesela opel corsa 5 yıldızım var diyor ama iç güvenlikte 3 yıldızdalar bunun açıklamasını yapmaları lazım..tabii bunu jeep için söylemiyorum belkide compass ve patriot full 5 yldız almış olabilir ama yinede pek inanmıyorum sonuçta Euro Ncapta 110 km sonrasına garanti veremiyor onun için salla euro ncapı ..ben park ederken vites düşürmüyorum dermişim :smiley:) bu nasıl olucakk...

bu arada ara segmente güvenmiyorum dedim ve hala diyorum.mesela örnek vereyim X5 modeli 5 series modelle aslında kardeş ..yani mühendislikle X5 oluyor yada 4x4 koyup birde amortisör dğiştiriyolar gerisi fasa fiso..neyse bu benim fikrim

bence bu araba çok çirkinn..ve arazi yeteneği zayıff kusura bakmayın... ama bunu alacağınıza freelander alın onda hem yakışıklılık var hemde arazi yeteneğii..

Yeni Freelander güzel bir araç, ama Freelander işte ismi bile insanı ürkütüyor, LR hata yaptı, eskisinin bu kadar kötü bir şöhreti varken o aracı aynı isimle sunmakla.

Patriot'un arazi tesi yukarıda var, piyasada ki bir sürü SUV.u cebinden çıkarır, ayrıca dizeli baya ekonomikte, güvenlide daha ne olsun. Freelander'ın böyle detaylı arazi tesini görmedim, varsa bir inceleyelim reklamında bile şehirden çıkmıyor araç ;D Tip konusu göreceli bir kavram, bence çok güzel bir araç, klasik Jeep çizgilerine sahip, daha uysal, daha kullanışlı, Jeep tarihinde ilk defa ekonomik. Aracın tek kötü yanı fiyatı, Amerika'da 2008 yılı başında sıfır km. 2007 modelleri 15000 USD gibi bir fiyata sattılar, Türkiye'de ki fiyatı bence çok abartılı. İkinci elde uygun olsa HR-V yerine düşüneceğim ilk araç ama ikinci elinde istenilen rakamlara Volvo XC90 alınabiliniyor.

Patriot her Jeep gibi arazi özellikleri taşıyor, standart hali motor, transmisyon ve yakıt deposu skid plat.leriyle geliyor. şanzıman ve motor için Heavy-Duty soğutma var ve Heavy-Duty alternatöre sahip (Vinç kullanmak isterseniz), ön arka çeki kancaları kolay kullanılacak şekilde dizayn edilmiş, off-road için geliştirilmiş çekiş sistemleri var, 47,5 cm su geçişine olanak tanıyor standart haliyle. (Pajero'da bile 60 cm.dir)

Ben 1.5 yıldır patriot kullanıyorum. Yakıt tüketimi iyi. Asfaltta güçlü, atak ve hakimiyeti kolay. Karlı ve çamurlu zeminlerde oldukça başarılı. Sık sık araziye çıkan biriyim. Şimdiye kadar sadece iki defa yolda kaldım. Birincide bayağı eğimli bir yolda zeminin ne kadar gevşek olduğunu hesab edemedim, ikincisi de zaten avatarımda var. Derin traktör izleri. bir odun parçası ve üzerini örten su nedeniyle askıda kaldım. Olan karter korumasına oldu ve masrafı yaklaşık 500 lira tuttu. Biraz alçak olduğu doğru. Onun haricinde o paraya bence araziye ara-sıra çıkanlar ve araçlarını haddinden fazla zorlamaya niyetli olmayanlar için kesinlikle çok iyi bir alternatif.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri