Jeep Wj 2.7 Perİyodİk Bakim Ve Usta Tavsİye? Hangi Yağ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ömerağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,247

Ömerağa

Yeni Üye
Merhaba gezenbilir üyeleri
bikaç gün sonra wj kasa 2.7 crd aracıma periyodik bakım yaptırıcam ancak hangi marka yağ ve viskozite kullanıcağıma bilmiyorum
ankarada yaşıyorum kimisi 5-30 5-40 5-50 kimisi de 10-40 kullan diyor kafam karışık hangisi benim aracım için en uygun olanıdır
ayrıca mann filtre mi yoksa bosch filtremi almalıyım.ayrıca ankarada önericeğiniz usta varmıdır

Image

Etiketler

yakıt olarak bosch, gerisinde mann kullanın.
yağ konusunda 4.7 kullandığım için bir öneride bulunmam pek sağlıklı olmaz, aynı aracı kullanan arkadaşlar yazacaklardır.

Usta der ki; araban 150 bini geçmiş 10-30 kullanalım. Ama ben geçen serviste mobil 1 5-30 full sentetik koydum hiç yağ ilave etmeden 9500 km yol yaptım .Basınc göstergesi yazın uzun yol yaptıktan sonra dahi rölantide çeyrek göstergenin az altına kadar düştü. Bu serviste Mobil 1 5-50 koydum. Not: Yılda 10-15 bin km yol yaparım,araba yazın Antalya sıcağını kışın Erciyes dağı soğuğunu gördüğünden bu yağı tercih ediyorum.

2.7 aracıma 10-40 yağ koyuyorum. Aracın kullanım kitapçığında da yazan yağ 10-40'tır. Aracın kitapçığında yazan yağ viskozite değerlerine uymaya özen gösteriyorum.

2.7 aracıma 10-40 yağ koyuyorum. Aracın kullanım kitapçığında da yazan yağ 10-40'tır. Aracın kitapçığında yazan yağ viskozite değerlerine uymaya özen gösteriyorum.
En sağlıklıklısı kitapçıkta yazan ustalara kalsa 1.2 corsayada 10-40 koyuyorlar 3000 cc üstü araçlarada 10-40 koyuyorlar şanzuman ve difransiyel yağlarınıda değiştirmeyi düşünüyorum ancak baya maliyetli
4.7 sahibi arkadaşım periyodik bakım için illa amerikancıya gitmene gerek yok dedi harhangi bir usta yapabilir maliyetin düşer dedi öyle yapmayı düşünüyorum

aynen yağ filtresi hava filtresi filan amerikancı şart değil. kendin bile değiştirebilirsin.

ustalara da güvenme zaten. kitapçığa uy en güzeli. ben kaç tane maeirkancı gezdim biri 10-40 diyor, biri 5-30 diyor.

bikaç gün sonra wj kasa 2.7 crd aracıma periyodik bakım yaptırıcam ancak hangi marka yağ ve viskozite kullanıcağıma bilmiyorum
ankarada yaşıyorum kimisi 5-30 5-40 5-50 kimisi de 10-40 kullan diyor kafam karışık hangisi benim aracım için en uygun olanıdır
ayrıca mann filtre mi yoksa bosch filtremi almalıyım.ayrıca ankarada önericeğiniz usta varmıdır

Ankara'daysanız benim de cherokee mi götürdüğüm, Şaşmaz da Serdar usta ( Tekniker Oto,) yapar bakımını hesaplıca, gözü kapalı götürebilirsiniz. Kendisi de 4x4 e biner, İsterseniz iletişim bilgilerini veririm.

En sağlıklıklısı kitapçıkta yazan ustalara kalsa 1.2 corsayada 10-40 koyuyorlar 3000 cc üstü araçlarada 10-40 koyuyorlar şanzuman ve difransiyel yağlarınıda değiştirmeyi düşünüyorum ancak baya maliyetli
4.7 sahibi arkadaşım periyodik bakım için illa amerikancıya gitmene gerek yok dedi harhangi bir usta yapabilir maliyetin düşer dedi öyle yapmayı düşünüyorum
Ben bakıma girmeden parçaları sipariş ediyorum 1-2 gün içinde geliyor; yaşadığım yerde aracımın motor yağı dışında hiçbir parçasını bulamıyorum maalesef. Parçalar geldikten sonra da güvendiğim bir yerde araca bakım yapılıyor. Şanzıman ve diferansiyel yağları konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor, ben de diferansiyel yağlarını değiştireceğim yakın zamanda.

Selam özel mesaj ile numaramı attım beni ara istersen Ankaradayım ben de yardımcı olurum

aynen yağ filtresi hava filtresi filan amerikancı şart değil. kendin bile değiştirebilirsin.

ustalara da güvenme zaten. kitapçığa uy en güzeli. ben kaç tane maeirkancı gezdim biri 10-40 diyor, biri 5-30 diyor.
Motul marka yağ ve mann filtre alıcam bugün nasipse yarında bakımını yaptırıcam bide sorum olucak 4.7 nin direksiyonu 2.7 den daha yumuşak benim aracımın oldukça sert bu hepsinde mi öyledir
Selam özel mesaj ile numaramı attım beni ara istersen Ankaradayım ben de yardımcı olurum
Teşekkür ederim nasıl yardımınız olur bu konuda

Bugün motul yağ ve mann filtre alıcam yarında değiştiricem değiştirmeden shell motor flush ı katıcam bakalım kurumu sokup atıcak mı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri