Jeep Wj 2.7 Perİyodİk Bakim Ve Usta Tavsİye? Hangi Yağ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ömerağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,248
2008 sonrası makyajlı kasaların içini sadece görsel olarak ilanlardan biliyorum. makyajlıların renk kombinasyonu ve derilerindeki değişiklik benim hoşuma gitmiyor (he uygun fiyata temiz bir tane bulsam alırdım o ayrı konu)

kendi aracıma da daha detaylı olarak bakamadım bile, sürekli yollardaydım.
ama ilk izlenimlerim çok olumlu, kasa çok yakışıklı, ön konsol son derece modern, malzeme kalitesi bence iyi (overland bulunabilirse eğer tercih sebebi olmalı) içi enlemesine çok daha geniş, nişanlım ile aramızdaki mesafenin açılmasıyla fark ettik bunu :smiley:

arka koltuklardaki oturma pozisyonunun düşüklüğü WJ de olduğu gibi bunda da var, uzun boylu yolcular için bu sorun olmaya devam ediyor.

konfor olarak önceki aracımda 4" kit olduğu için çok sertti, virajları ise çok keskinbir şekilde alıyordu (KO2 AT lere rağmen) bu da virajlarda fena değil ama hafif yatmalar var, tabi konfor olarak karşılaştırılamaz.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu kasa benim de çok hoşuma gidiyor. İlanları günlük takip ediyorum. Umarım bize de binmek nasip olur :smiley:

Etiketler
İnşallah olur, ben de biraz km yüksek diye düşündüm ama sonra ya nasip ya kısmet dedim..
diğer başlık altında ilanları paylaşın yorum yapalım, gerçi ben neredeyse hepsini biliyorum 95 bine kadar :smiley:

son olarak herkese söylediğim ama alırken kendim yapmadığım bir kontrolü yazayım..
kesinlikle ve kesinlikle Jeep den anlayan bir serviste ekspertiz yaptırın ayrıca aracı lifte kaldırmadan da ekspertizi bitirmeyin..

maalesef benim aracımda bu yüzden ekstra beklenmedik masraflar çıktı. hatta Jeep servisindeki usta ile tur attık, lifte kaldırmadan önce fazla bişi yok dedi, sonrasında baya bir parça değişti..

Bu araçların bakımları düzenli yapıldıysa 200 bin 250 bin gibi km'lerde alınabilir diye düşünüyorum. Araçların ekspertiz işlemi konusunda haklısınız. Kesinlikle bu araçları bilen kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Özellikle alt takım binek araçlarla kıyaslanmayacak kadar ayrıntı barındırıyor. Bu ayrıntılar da bilmeyen kişiler tarafından gözden kaçırılıyor, sonra da alıcıya ekstra masraflar.. neyse kii siz aracınızı hallettiniz şimdi geriye keyfini çıkarmak kaldı :smiley: beğendiğim ilanları paylaşırım değerlendiririz.

bakalım inşallah masraf çıkarmaz ekstra da kullanmaya devam ederiz. :smiley:

200-250k şu anki izlenimime göre yüksek bir km değil bu araçlarda, ben 2. sahibinden aldım, en son 215k da master serviste bakımı yapılmış, sonra da bir kere dışarıda sadece yağ değişimi yapılmış ve arabaya gördüğüm kadarı ile para harcanmamış..

düzgün bakımlı 200-250k daki bir araç enjektör ve turbo sorunu çıkarma ihtimali olabiliyor, bu da önceki kullanana ve yakıt kalitesine bağlı, belki 400k de değişir bilemem..

size de hayırlısı diyeyim, çok el değiştirmemiş bir araç ya da el değiştirse bile geçmiş bakımları takip edilebilen bir araç her zaman tercih sebebi.

Turbo ve enjektör için artık ne çıkarsa bahtımıza demekten başka da pek çare yok gibi her an her şey olabilir :smiley: bazen ilanda görüldüğü kadarıyla içe sinen bir araç çıkıyor ama bütçeyi bir tık aşınca olmuyor maalesef. Kenarda da 5bin gibi bir tutarın beklemesi gerekiyor ne olur ne olmaz. Araştırmaya devam elbet çıkacaktır bir araç hayırlısıyla..

Turbo ve enjektör için artık ne çıkarsa bahtımıza demekten başka da pek çare yok gibi her an her şey olabilir :smiley: bazen ilanda görüldüğü kadarıyla içe sinen bir araç çıkıyor ama bütçeyi bir tık aşınca olmuyor maalesef. Kenarda da 5bin gibi bir tutarın beklemesi gerekiyor ne olur ne olmaz. Araştırmaya devam elbet çıkacaktır bir araç hayırlısıyla..

2006 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 82.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 516649541

ilk sahibinden olması avanaj, master demiş ama plakalık sönmezler servis..
araba 2006 diyor ama 2005 üretimi, ön park sensörü yok. ön farlar değişmiş sanırım,
mekanik olarak bir sıkıntı yoksa bakılabilir..

2006 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 82.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 516649541

ilk sahibinden olması avanaj, master demiş ama plakalık sönmezler servis..
araba 2006 diyor ama 2005 üretimi, ön park sensörü yok. ön farlar değişmiş sanırım,
mekanik olarak bir sıkıntı yoksa bakılabilir..
Evet ilk sahibi olması güzel, bakımları söylendiği gibi master da yapıldıysa aracın geçmişi içe sinecektir. Sadece hasar kaydı yüksek gibi, bu araçlarda parçalar ve işçilik pahalı olduğu için kabul edilebilir. Km'si güzel. Detayları ilan sahibiyle görüşeceğim

değişen, direklerde oynama ya da hava yastığı açmadıysa bence rakam ufak, önemli olan kazasının olmaması, hatta ufak bir hasardan değişen bile kabul edilebilir, kaporta masraf çıkarmaz ama mekanik de sorun çıktı mı al başına belayı..

ama maalesef bizde kaportanın boyasız olması mekanikten daha önemli :smiley:

Maalesef bizde insanlar 10-15 yaşındaki arabalarda boya olduğu zaman bile problem yaratabiliyorlar. 10-15 yaşındaki araba, garajda yatmadığı sürece, sürekli kullanılan bir arabaysa çizilmemesi, ufak-tefek hasar almaması mucize diye düşünüyorum. Özellikle bizim araçlarımız mekanik anlamda birçok teferruat barındıran araçlar ki bu araçlarda çok büyük bir kaza olmadıktan sonra normal boyamalara kesinlikle takılmaması gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan aracın motor ve yürür durumu. Hatta bazı araçlar para harcansa da düzen tutmayabiliyor.

İlandaki araçla ilgili tek içime sinmeyen hasar kaydı tutarı. Satarken problem yaratabilir mi acaba diye düşünüyorum.

benim araçta da 7bin kayıt var, kısa süreli kullanmayacaksanız bir sıkıntı olmayabilir.
asıl konu böyle bir araç bu fiyata neden hala satılmadı? gidip bakan oldu mu acaba? gayet düzgün fiyatı var ve ilk sahibinden.. benim arabayı almş olmasam bunu kesin alırdım temizse

Selamlar, Parça konusunda ve usta konusunda gerekli teorik bilgilendirmede de yardımcı olurum. İletişim kurmak için,

0541 212 9748 Arayın daha detaylı bilgilendirme ve yardımıcı sağlayacağımdan emin olun.
Saygılarımla.

İYİ ÇALIŞMALAR.

Araç satıldı sanırım, bugün baktım yayından kaldırılmış, o km'de o fiyata satılmaması mucize olurdu. Ben sadece aracın hasar kaydına takıldım; 10bin tl ve üzeri bana çok fazla tutar gibi geliyor. Ama takıntılı olmakta da fayda yok; bir daha zor o km'de bir aracın o fiyatlarda satılması. Gönlüme göre bir araç bulacağım inşallah.

Bu konuyu hortlatmış gibi oldum ama lazımdı. Ben aracımı bir ay önce aldım. 2009 Cherokee 2.8 CRD Limited. Yaptırmış olduğum expertizde aracın ufak tefek kusurları dışında büyük bir problemi olmadığını ve bakımlı olduğunu öğrendim. Aracı aldığımda 148.500 km'de idi ve bakımları 147.268 km'de yapılmıştı. Şu anda aracım 150.500 km'de. İlk defa bu tür bir araca bindiğim için bakımda nelere dikkat etmem gerektiğini tam bilemiyorum. Bakım ile ilgili sorularıma yardımcı olursanız sevinirim. Sorularım şöyle;
- Bakım periyodu (ay veya km olarak) nedir?
- Bakım için hangi marka ve viskozitede yağ (Motor, Diferansiyel, Direksiyon vb.) kullanmalıyım?
- Bakımda hangi marka filtreleri (hava, yağ, yakıt ve polen vb.) kullanmalıyım?
- Bu yağ ve filtreleri Ankara'da nereden tedarik edebilirim veya internetten mi tedarik etmeliyim?
- Bakım konusunda daha farklı dikkat etmem gereken konular var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Bu konuyu hortlatmış gibi oldum ama lazımdı. Ben aracımı bir ay önce aldım. 2009 Cherokee 2.8 CRD Limited. Yaptırmış olduğum expertizde aracın ufak tefek kusurları dışında büyük bir problemi olmadığını ve bakımlı olduğunu öğrendim. Aracı aldığımda 148.500 km'de idi ve bakımları 147.268 km'de yapılmıştı. Şu anda aracım 150.500 km'de. İlk defa bu tür bir araca bindiğim için bakımda nelere dikkat etmem gerektiğini tam bilemiyorum. Bakım ile ilgili sorularıma yardımcı olursanız sevinirim. Sorularım şöyle;
- Bakım periyodu (ay veya km olarak) nedir?
- Bakım için hangi marka ve viskozitede yağ (Motor, Diferansiyel, Direksiyon vb.) kullanmalıyım?
- Bakımda hangi marka filtreleri (hava, yağ, yakıt ve polen vb.) kullanmalıyım?
- Bu yağ ve filtreleri Ankara'da nereden tedarik edebilirim veya internetten mi tedarik etmeliyim?
- Bakım konusunda daha farklı dikkat etmem gereken konular var mı?
Şimdiden teşekkürler.

bakım periyodu 10 binde bir, ya da 1 sene, dif yağları 3 sene ya da 30 bin km (aslında daha yüksek km de olabilir ama garantici ve sağlıklı olanı bu), şanzıman yağı da 60k da bir değişiyor.
marka konusunu bilemem, her servis farklı öneriyor ama viskozite için kullanım klavuzunu incelemen yerinde olur, servisler yağ kalınlığını bile farklı önerebiliyorlar, bence akgün den hem fiyat hem de bilgi al bu konuda ve kitapçık ile karşılaştır

mesela şöyle bir örnek verim, internette benim aracım için 10k bakım kiti satılıyor 600 TL ye, ben serviste aynı marka ürünlere işçilik dahil 600TL ödüyorum..

bakım için 3. sınıf ucuz parça kullanmayın, bir de servis düzgün olsun ve Jeep den anlayan uzman bir yer olsun, ayrıca bakıma gittiğinizde araca iyice bir baktırın.

he benim gibi biraz pimpirikli iseniz 5k da bir servise gidin, lifte de bir kaldırtıp kontol ettirin, içiniz rahat olsun, en fazla 100-150 tl fazla ödersiniz

Cevabınız için teşekkür ederim. Aracı alırken altını üstünü epeyce incelettim. Ama dediğiniz gibi ara ara da lifte kaldırıp baktırmakta fayda var. Yağ markalarını da incelemek lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.