Jeep Wrangler 2.5 4' Lift Kit Ve 32' Lastik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan redlucifer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,732

redlucifer

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Merhaba

1997 Model 2.5 Wrangler a 4'Yukseltme kiti ve 32x11.5x15 MT lastik takmayı düşünüyorum.Sizce 4 ' için 32' çok ufak kalıp kotu bir görüntü oluşturur mu ? Daha önce uygulayan yada çevresinde uygulamış bir örnek olan var ise resım olarak paylaşabilir ise çok sevinirim.
Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkür ederim
Syg

Etiketler
Ynt: Jeep Wrangler 2.5 4' Lift Kit Ve 32' Lastik Yardım

Merhaba Can Bey,

Aşağıdaki linkte resimler var , 2.resimdeki lastik ebadı düşündüğünüz ölçüyle birebir aynı. Şahsi fikrim gayet güzel duruyorlar. :smiley:

http://www.jeepforum.com/forum/f59/looking-fr-tj-4-lift-32x11-5-tires-1138931/

zeji777' Alıntı:
Merhaba Can Bey,

Aşağıdaki linkte resimler var , 2.resimdeki lastik ebadı düşündüğünüz ölçüyle birebir aynı. Şahsi fikrim gayet güzel duruyorlar. :smiley:

http://www.jeepforum.com/forum/f59/looking-fr-tj-4-lift-32x11-5-tires-1138931/

Çok teşekkür ediyorum.Çok faydalı oldu :smiley:
Sevgiler

Rica ederim, bu sıralar aynı araçtan almayı ben de düşünüyorum, araştırma aşamasında olduğumdan yabancı forumlarda gerekli gereksiz bir çok bilgiye ulaştım ama malesef Türkiye de pek araç da yok haliyle bilgi de yok o yüzden yeterli bilgi edinemedim. Siz şu an kullanıcısıysanız bir kaç soru sormak isterim.

zeji777' Alıntı:
Rica ederim, bu sıralar aynı araçtan almayı ben de düşünüyorum, araştırma aşamasında olduğumdan yabancı forumlarda gerekli gereksiz bir çok bilgiye ulaştım ama malesef Türkiye de pek araç da yok haliyle bilgi de yok o yüzden yeterli bilgi edinemedim. Siz şu an kullanıcısıysanız bir kaç soru sormak isterim.

tabi buyrun sorabilirsiniz .
İsterseniz mail de atabilirsiniz.

can.coban@orientekspres.com

Soracagım sorular çok spesifik değil zaten burdan soralım da belki başka faydalananlarda olur.

Şu an sadece bir tane ilan bulabildim o da piyasa oluşturmaya haliyle yetmiyor, piyasası nedir bu araçların acaba?

Türkiye'de parça bulunabilirliği nedir veya yurt dışından parça getirtme ve montaj konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Bir önceki kasanın 2.5 motoruyla ilgili lpg dönüşümünde mixer sıkıntısı diye birşeyden bahsedilmiş (uygun mixer olmayışından), lpg kullanıyorsanız böyle bi sıkıntı yaşadınız mı?

Teşekkürler.

Aracın piyasası ile ilgili malesef benimde bir bilgim yok.Çok az olduğu için piyasada bir fiyat ortalaması yok malesef.
parça konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Bazı özel aksesuarları sipariş veriyorum.Geçen hafta 4 ' yükseltme kiti , flowmaster susturucu vs getirttim ve taktırdım.bir sıkıntı yok şu an.
LPG konusunda benim de forumlardan okuduğum olumsuz yorumlar var , fakat aynı motordan olan bir arkadaşım var. cherokee sinde , zavoli marka bir lpg taktırdı sıralı sistem.hiç bir sorun yaşamıyormuş ve çokta memnun . Ama sadece 1 tane yorum bu tabiki. Çok az olduğu için genelleme yapılmıyor.
Şu an benzinde ise bu lastiklerle 32x11.5x15 MT 70 kuruş yakmakta. 4.0 lara göre alt devirler kuvvetli değil ama devir aldıktan sonra aracın gidişi baya tatmin edici.

Aklıma gelenler bunlar daha sormak istediğiniz olur ise yardımcı olmaya çalışırım.İstanbul'da iseniz arac üzerinde görmek istediğiniz bir şey olur ise yardımcı olmaya çalışırım.

Sevgiler

Can bey çok teşekkürler, benim için biraz riskli bir girişim olacak ama eğer ki gözümü karartıp alırsam ondan sonra daha detaylı bilgiler alırım sizden, çünkü aynı şekilde ben de flowmaster egzos ve aussie locker denen bir diferansiyel kilidi getirtmeyi düşünüyorum yurt dışından.

Daha simdi gordum bu basligi, butun sorulariniza yardimci olmaya calisiyim. Ben kendi aracimizi amerikadan getirdim. 2.5'' suspension lift kiti, ve 32'' cooper stt lastikler var uzerinde yarin sabah resimlerini ceker koyarim bir fikriniz olur.

Yukseltme kiti taktirmayi dusunuyorsaniz daha spesifik aciklamalisiniz, body lift mi veya suspension lift mi istiyorsunuz? cunku sadece takoz koyma ile veya helezon takma ile is bitmiyor daha aci bir hale geliyor haberiniz olsun.
2'' uzerinde suspension kiti takarsaniz sanzumani en az 1 inch indirmeniz veya motoru yine 1'' kaldirmaniz gerekir yoksa saftta titremeler baslar ve 6 aya kalmadan safti, istavrozu daha kotusu difrensiyelin icinde ayna, mahruti yi dagitirsiniz. Simdi bunu onlemek icin, 2'' uzerinde suspension kiti alirsaniz, track bar relocation bracket denilen parcayi, hatta durumunuz musait ise adjustable yani ayarlanabilir track bar almalisiniz. cunku yukseltme kitini taktiginizda goreceksiniz arka dingil sag trafa, on dingil de sol tarafa kayacak. Arac ta komik , rahatsiz ve araca zarar veren bir durum ortaya cikacak. 32'' lastikleri taktiginizda aracinizin performansi cok dusecek ve ayni zamanda direksiyon da bir damping yani vurma hissi ortaya cikacak ve en sonunda 50km ile giderken manyak gibi sallamalar baslayacak bir kac ay icinde, bunun adi da unlu ''death wobble'' dir. Bunu engellemek icin de butun rot baslarini HD yani agir hizmet olanlar ile degistirmeniz ve control arm denilen parca turkce herhalde alt ve ust tabla deniliyor bu parcalarin icindeki takoz lari degistirmeniz gerekecek. En son olarak 3.73 disli oranini yukseltmeniz gerekir 4.80 civarina cikartirsaniz, 2.5 motoru biraz daha az zorlarsiniz.

Aussie locker dana 30 icin yani (on dingil icin) elimde sifir var kendi aracim icin daha yeni amerikadan getirmistim. size amerikada aldigim fiyattan verebilirim. $270 bu fiyata bu parcayi turkiyede bulma ihtimaliniz 1 milyon da 1 dir. Satma sebebimi merak ediyorsaniz onu da soyleyim, amerika'da otomobil hurdaligi isindeyiz ve orda stoklarimiza daha yeni dana 44 difransiyel girdi bende turkiyye yollatim bir iki hafta sonra burada olacak yani ondeki dana 30 u bosa cikartiyorum dogal olarak bu kis kullanmayi dusundugum aussie de bosa cikti.

Eger baska bir sorunuz varsa lutfen sorun elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Bu arada parca konusunda sormustunuz galiba , turkiyede parcalar bol degil ama bulunuyo.

İşte 32'' lastik ve 2.5'' yükseltme kiti ile aracın görünüşü.

Photo 1

Photo 2

Photo 3

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri