Jeep Wrangler Dünya'nın Tepesinde

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,040

AYDURAN

Zirve
Yer
İstanbul / Maltepe
Wrangler, 4 tekerlekli bir aracın çıkabildiği en yüksek nokta rekorunu kırdı.

1 24

Mattias Jeschke'nin önderliğindeki ekip, iki Jeep Wrangler ile Şili'deki Ojos del Salado volkanına; 6,648 metre yüksekliğe tırmandı.

3 20

Özel Goodyear lastikleri ve ölçüm cihazladı dışında araçlar tamamen orijinal 3.8 litrelik V6 motorlara sahip.

2 20

6 gün süren seyahat ile volkana tırmanan Jeschke, araçlar için fikri sorulduğunda ''yenilmez'' ifadesini kullandı.

www.ntvmsnbc.com

Etiketler
Ynt: Jeep Wrangler Dünya'nın Tepesinde

Ben bu aracı inceledim...
Hummer'ın daha şehirde kullanılabilir versiyonu gibi.. Çok şık ve efsanevi JEEP potansiyeli taşıyor...

1. JK wrangler gümrükte, L200 alma hayali olan bir arkadaşımın kanına girdim ve arabayı ayırttık. Gelen modellerin hepsi 2.8 dizel rubicon tipi :D, VMI motorlu 163hp 400nm torque :D... ön arka Dana44 ve diferansiyel kilitleri üzerinde :D 32 inch BFG ile geliyor ama 17jant :( içerden viraj demir çubuklarını (swaybars) çözebiliyorsunuz :D ....bütün skid plate'ler üstünde geliyor :D... içinde halı yok :D.... rock rails üzerinde :D.... 4 kapıda var ?

Takip ettiğim dergi ve internet sitelerinde en ufak bir negatif cümle yok... mantık olarak limited kasa cherokee (xj) yi kaldırıp yerine liberty, önü bağımsız süspansiyon (IFS) daha çok asfalt jeep'i, daha doğrusu asfaltta daha rahat jeep ve wrangler olarak JK'yı tasarladılar 4 kapısıda var genişlettiler büyüttüler... öne bir Warn winch, ön arka çelik tampon takıldımı heryere gitmeye hazır.. heyecanla bekliyoz..

Tabii 55.000Euro civarlarında geliyor, önce zengin hanımlar caddede kullanıp tansaşa gidecek... eee on sene sonra benim CJ 37 yaşına basacak.... o zaman bitanede 2007 model JK alırız... CJ'i satmadan tabii...

bu arada ilk gelen arabalarda power window ve merkezi kilit yok ???????? CJ gibi :D daha çok kanım ısındııı...

Hayırlı uğurlu olsun. Araç çok güzel ve mantıklı bir araç bence..
Tabi ben DaimlerChrysler'de çalışıyorum ama LR kullanıcısıyım :smiley:

Ohh Ne Ala Yaws Jeepler Adeta Şarba Olmuş Katırlardan Sonraa Jeeplerle Tırmanış

Hala gümrükten çekemediler aracı.. delirdik yani...

Müşteri ismi verirseniz bir sorayım... Ne olmuş.
Çok güzel makina gerçekten.

Hayırlı olsun..

Serdar Bey, teşekkür ederim!
Müşterinin ismini email ile gönderiyorum.
Selamlar...

Aldık, ayarlayabilirsek 1 temmuzda Şile'ye getirmeye çalışıcaz... daha araziye sokmak kısmet olmadııı...

Hayırlı olsun..Şile ye giderseniz haberim olsun...yazlığım orada zaten..sizi ağırlarım..bu arada çaktırmadan canavarada göz ucuyla bakarım..

Eşşeke Warn Tampon ve 9.5ti winch takılınca böle bişey oldu :smiley:

süper olmuş ,arka tamponda warn mı ?

Arka tampon burda yapılacak... Warn'dan almaya değmez diye düşündük.. şakamaka Warn tampon 6mm sac'dan ve 30kg'mın üstünde alt koruma, winch, winch tablası derken 100kg ağırlık oldu burunda :smiley: hepsi heavy duty....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR