Jeeplerde Trafik Sigortası Ne Kadar Tutuyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turbolinea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,317

turbolinea

Kamp II
Jeeplerde trafik sigortası ne kadar tutuyor?
yaptıranlar en çok kaça yaptırdıklarını söylerler mi?

ben de linea var fiyat...1 ay önce yaptırdım...248 tl tuttu...

ama transit connect koltuklu var 650 tl trafik sigortasın fiyatı ödedim.

connect kadar pahalı mıdır? binek kadar ucuz mudur?

Etiketler

Ynt: Jeeplerde Trafik Sigortası Ne Kadar Tutuyor?

persguitar' Alıntı:
2 Ay önce wj için 948 tl ödedim :eek:
97 model 5,2 için 2013 eylülde 280-300 arası bir şey ödedim. araç 5 yıldır bende hasarsızlık indirimide dahil

Jeep'ten ziyade sürücü bilgileri önemli sigorta için, sürücünün yaşı aracın kazasızlığı vs. 91 XJ için 305 lira ödedim en son bu yıl başında.

bu yıl hasarsızlık indirim limiti serbest kaldı aynı kaskoda olduğu gibi sigorta şirketine göre oranlar ve fiyatlar değişiyor geçen sen 480tl ye sigorta yapılan 2003 ranger bu yıl 280tl ye sigorta yapıldı.(İstanbul) birde bildiğim kadarı ile ilden ile fiyat fark ediyor diye biliyorum

Aracımı aldığımda sakarya plakaydı 378 tl sigorta yaptırdım 2 hafta sonra istanbul plaka ya çevrildi aradaki sigorta farkı 570 tl çıktı gözlerimde yuvalarından çıkmıştı :smiley: seneye hasarsızlık indriminden dolayı 280 tl civarı çıkacakmış

Toyota rav4 2004 model,%20 hasarsızlık indirimi ile birlikte 231 tl...

turbolinea' Alıntı:
Jeeplerde trafik sigortası ne kadar tutuyor?
yaptıranlar en çok kaça yaptırdıklarını söylerler mi?

ben de linea var fiyat...1 ay önce yaptırdım...248 tl tuttu...

ama transit connect koltuklu var 650 tl trafik sigortasın fiyatı ödedim.

connect kadar pahalı mıdır? binek kadar ucuz mudur?

Selamlar;
Branşımla ilgili bilgileri paylaşayım isterim.
Trafik Sigortasında fiyatı etkileyici faktörler;
1-Plaka(İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde araç-risk sayısı fazla olduğu için)
2-Araç sahibinin yaşı ve ne kadar süredir araç kullandığı
3-Alınan aracın kişinin ilk aracı olup olmaması
4-Alınan aracın segmenti(trafikte hasar verebilme riski dahil olmak üzere modeline göre donanım ve doluluk oranı)
5-Aracın bulunduğu tipin risk seviyesi-bu özellikle biz motokaravancıları çok zorluyordu zira özel amaçlı taşıt olarak gözüktüğümüz için sistem tarafından diğer aynı tipteki itfaiye,ambulans vs gibi araçlarla aynı riskte algılanıyorduk ama son dönemde Ankara Sigorta bu konuda karavancılara özel fiyat verdiği için 244-306tl bandında rakam bulabiliyoruz.
Size tavsiyem aracınızın bu bilgilerine göre size en uygun fiyatı verebilecek pek çok firmadan araştırma yapmanız.Mesela Allianz genel olarak motosiklet ve kamyonete iyi verirken otombil ve 4x4'de yüksek verebiliyor.O yüzden tüm firmalardan araştırmakta fayda var.
Poliçe bitim tarihinize yakın aşağıdaki iletişim bilgilerimden bana dönüş yaparsanız ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Umarım bir faydam dokunmuştur.
Saygılar

Ben bu ay yaptirdim 2001 4.7 200tl arac 8 yildir bende...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.