Jeeplere Konulan Yağlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ulusotomotiv Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,778

Etiketler
Ynt: Jeeplere Konulan Yağlar

öğrenmenin sonu yok hasan sen hele bitir aracını daha çok şey öğrenirsin :smiley:) jeepde daha bilginin sonuna geleni görülmedi duyulmadı :smiley:

Eski araçlar içinde özellikle güçlü Amerikanlar için 20W-50 tam sentetik yağlar mevcut...

http://www.amsoil.com/StoreFront/aro.aspx

http://www.amazon.com/Red-Line-20W50-Synthetic-Oil/dp/B000T9QJ4S

Bende tam sentetik hastalığı var, yarı sentetik yağ ile kendimi iyi hissetmiyorum ;D Bizim HR-V, XJ ve Pajero'da 5W-40 tam sentetik var şu anda. HR-V üç yıldır 5W-40 ile geziyor. Eksiltme, yağ yakma v.s. yok, yaz kış bu yağlarla geziyor araçlar. XJ.de yağ basınç göstergesi olduğu için sürekli gözlemleyebiliyorum, gayet iyi durum her sıcaklıkta ;)

öncelikle şu konuyu belirtmek isterim aracların kendi mnerilen yağlarını kullandığmızda zaten yağ yakma diye bişe olmaz aracın yağ yakması eğer kaçak yoksa herhangi bi yerde motor içindeki aşınmadan olur bu arada bencede fuul sentetik yeni model araçlarda n doğru karardır

ozan bence hiç gerek yok iş makinası gibidir bizim araçlar :smiley:) ankaradasın sen nasıl olsa ama antifirizi koymazssak olmaz yağ pmpası bozulmadıkca yada yağ dolaşımında sorun yaşanmadıkca gerek yok derim benim şahsi fikrim bu keşke geldiğinde yağ kataloğundan alsaydın

ben burda şahinlere yaptıklarını gördümde kısın ince yağ koyuyolardı :smiley: ama şahin tabi
tekrar gelicem istanbula öbür hafta içi fırsat olursa uğrarım bu seferde başka arkadaşa cj almaya geliyoruz :D

bizim cj ler yüksek haarette calışır ondan ince yağ olmaz şahin 1600 motor :smiley:) ince yağı bizim motorlar ançak garaya yaparken kulanır :smiley: öteki arkadaşa aldınızmı ozan aldı is e hayırlı olsun dediğimi söylersin :smiley:

yok abi alamadık. beğenemedi arkadaş. sıfırdan yapması lazım onun başka türlü olmaz :smiley:

Zaman harcayıpta bu güzel açıklamaları yapan herkese teşekkur ederim, sizler sayesinde bilgi dağarcığım genişliyor. Fakat bir akaryakıtçı olarak yukarıda alıntı yapılmış olan kısım ile ilgili bazı yanlışları düzelmek isterim. Öncelikle ucuz diye ordan burdan lpg almayın. Markadan şaşmayın, kısmı çok doğru , fakat ikisi de rakip markam olmasına rağmen shellin lpg sinin iyi olduğu opetin kinin kötü olduğu doğru değildir, çünkü shellin kendisine ait LPG deposu mevcut değil ve farklı bölgelerde ve farklı markalardan ikmal yapmaktadır, marka önemlidir ama markanın bayisi olan satıcı daha önemlidir, en güvendiğiniz markanın bayisi düzgün değil ise sizi çok üzebilir. İkincisi tankların yılda bir temizlenmesi (eğer lpg için ise) bu mümkün değildir, lpg tankları kapalı sistemlerdir ve temizlenmeleri mümkün değildir. Basınçlı olan bu sistemlerin normal tanklarada olduğu biçimde temizlenme şansı yoktur, bu nedenle yılda bir temizlik yapılamaz. Evet ucuz gaz alınmamalı, çünkü normal oto lpg içerisinde bulunan propan oranı daha yüksektir ve aracınızın performansını ve ömrünü artırır, fakat bazı ucuz satan markalar tüpgaz lar için olan lpg satışı yapmaktadırlar ve bunlarda sadece tüp için üretildiğinden aracınıza zamanla zarar vereceklerdir. Az da olsa bilgilerimi paylaşmak istedim, herkese selamlar...

Alfonse' Alıntı:
Ama ucuz diye ordan burdan lpg almayın. Markadan şaşmayın. En iyisi shell. Opet bozuyor bazen. Benzinliğin markası kadar kendiside önemli. Tanklarını en az senede bi kere temizlettirmeleri lazım. Baruta benzer pislik dolar depomuza.

Merhaba;
Benim 95ZJ 5.2 için 10-40 magnatec kullanıyorum. Arabam 10.000km'de yaklaşık 1-1,5lt. yağ eksiltiyor. Ancak uzun yola çıktığımda 600-700km. bir yolda çok sıkıştırmadan kullandığım halde 0.25-0.50lt civarında yağ eksiltebiliyor. Nedir sizce bu işin sonu?
Çok mu kısa ömrüm??? :-\

utku06' Alıntı:
Merhaba;
Benim 95ZJ 5.2 için 10-40 magnatec kullanıyorum. Arabam 10.000km'de yaklaşık 1-1,5lt. yağ eksiltiyor. Ancak uzun yola çıktığımda 600-700km. bir yolda çok sıkıştırmadan kullandığım halde 0.25-0.50lt civarında yağ eksiltebiliyor. Nedir sizce bu işin sonu?
Çok mu kısa ömrüm??? :-\

Üzgünüm....:(

Benim 95 5.2 137.000 Mil'de ve şimdiye kadar hiç kapak açılmadı ve hemen hemen hiç yağ eksiltmiyor. (Maşallah de...:smiley: )

Sende neden böyle oldu? bu motorlar rahat su üstünde 400.000-600-000 km yaparlar.

Bence vakit kaybetmeden açtır.

ergün abi sana özel zj ler için yer açmak lazım :smiley:) arkadaşım ergün abi bişe demişse zj hakkında gözü kapalı dediğine uy bence

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR