Jimny Mi, Kia Sorento Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan namre3kutuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,476

namre3kutuk

Ana Kamp
Merhaba,
İkinci el bir arazi aracı almayı düşünüyorum. Hafif ya da orta zorlukta arazi koşullarında kullanmayı planlıyorum. İkinci araç olarak alacağım için bana az masraf çıkarması lazım. Aklımda 1.3 Suzuki Jimny var, 2006 model civarı. Ancak bu araçlar 10 litre civarında yakıyormuş diye duydum. Ayrıca aracı bazen 4 kişi kullanacağız ve bavul vs. taşımamız gerekebilecek. Port bagaj alsam bile yeterli alana sahip olur mu, ya da kullanım kolaylığı ne olur bilmiyorum, port bagajla ilgili hiçbir tecrübem yok. Kia Sorento ise 12 lt dizel yakıyor bildiğim kadarıyla yani yakıt anlamında neredeyse kafa kafaya. İkisi de şehir içinde 55 kuruş diyelim. Devasa boyutları , uzun yolda çok daha geniş ic hacim gibi artıları olsa da , yıllık vergisi üzüyor gibi.
İkinci araç olacağı göz önüne alındığında sizin tercihiniz ne olurdu?

Etiketler
Merhaba,
İkinci el bir arazi aracı almayı düşünüyorum. Hafif ya da orta zorlukta arazi koşullarında kullanmayı planlıyorum. İkinci araç olarak alacağım için bana az masraf çıkarması lazım. Aklımda 1.3 Suzuki Jimny var, 2006 model civarı. Ancak bu araçlar 10 litre civarında yakıyormuş diye duydum. Ayrıca aracı bazen 4 kişi kullanacağız ve bavul vs. taşımamız gerekebilecek. Port bagaj alsam bile yeterli alana sahip olur mu, ya da kullanım kolaylığı ne olur bilmiyorum, port bagajla ilgili hiçbir tecrübem yok. Kia Sorento ise 12 lt dizel yakıyor bildiğim kadarıyla yani yakıt anlamında neredeyse kafa kafaya. İkisi de şehir içinde 55 kuruş diyelim. Devasa boyutları , uzun yolda çok daha geniş ic hacim gibi artıları olsa da , yıllık vergisi üzüyor gibi.
İkinci araç olacağı göz önüne alındığında sizin tercihiniz ne olurdu?
Benim şahsi görüşüm jimny i asla kıyaslamam bile.bagaj konusunu port bagaj la halledebilirsiniz.ikisi arasında tek handikabı kia jimny den hacım olarak daha genis.ama ben araziye çıkarım dersen jimny asla sana pismanlik yasatmaz

Sorento ben bekliyorum kim sorentayu off roadloyacak diye

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence kia sportage 1 jimmy klasmanında ve onu döver 26008081fa96784e2cb03e1efdecaae7 29bf7b2c1e9284c28b2886f25938080b Efb2e7c7f4a905bf2ef4c62fc8298e7a 8d1aeec5a28e85949763b17d97679804

Mazda bongo alt yapısına sahiptir , lsd vs vardır , daha adamdır jimmy den kısaca

Değerli Arkadaşım almayı düşündüğü-
nüz aracın markası değil, Kullanım amacı, Kullanımdaki ortam. Koşul şart ve zaman, tabiki hava şartları, daha şu an aklıma gelmeyen etkenleri göz önünde bulundurmak gerek dolayısı ile bence tercihinizi Suzuki' den yana kullanın.
Of road aracı bence kesinlikle otamatik olmamalı. Manüel olmasında çok yarar var. Malum güç aktarımları çok önemli.
Kia ise kasa motoruna göre çok ağır ve bi çok parçalar bir chip' e bağlı herhangi bir hatayı anlamak için çok detaylı inceleme ve zaman gerekiyo. Neyse Daha ki Küçük olsada Tartışmasız derim. Bilhassa 2005/2008 arası ben kullandım.
Sonra Lada 1600 cc ler derim.
Bilhassa bu araçların parçalarını her yerde bulabilir her türlü koşullarda çok ucuzdur.
İnşallah gerçekleştirirsiniz.

nüz aracın markası değil, Kullanım amacı, Kullanımdaki ortam. Koşul şart ve zaman, tabiki hava şartları, daha şu an aklıma gelmeyen etkenleri göz önünde bulundurmak gerek dolayısı ile bence tercihinizi Suzuki' den yana kullanın.
Of road aracı bence kesinlikle otamatik olmamalı. Manüel olmasında çok yarar var. Malum güç aktarımları çok önemli.
Kia ise kasa motoruna göre çok ağır ve bi çok parçalar bir chip' e bağlı herhangi bir hatayı anlamak için çok detaylı inceleme ve zaman gerekiyo. Neyse Daha ki Küçük olsada Tartışmasız derim. Bilhassa 2005/2008 arası ben kullandım.
Bilhassa bu araçların parçalarını her yerde bulabilir her türlü koşullarda çok ucuzdur.
Hocam sUzukinin kia sportage den bana bir adet + sini soyler misin ?

Merhaba,
Açıkçası ben otomatik istiyorum, eşimin de kullanması açısından. Zaten öyle ağır off - road yapayım, çamura gireyim, sudan geçeyim gibi derdim de yok. Küçük çakıl taşları olan, engebeli toprak köy yolları gibi yolları düşünün. Bu durumda otomatik yine sıkıntı yaratır mı?
Bir de şu port bagaj nasıl kullanılır? Eşyaları yüklerken tavandan indiriliyor mu, nasıl oluyor? Hiç bilgim yok maalesef.

Merhaba,
Açıkçası ben otomatik istiyorum, eşimin de kullanması açısından. Zaten öyle ağır off - road yapayım, çamura gireyim, sudan geçeyim gibi derdim de yok. Küçük çakıl taşları olan, engebeli toprak köy yolları gibi yolları düşünün. Bu durumda otomatik yine sıkıntı yaratır mı?
Bir de şu port bagaj nasıl kullanılır? Eşyaları yüklerken tavandan indiriliyor mu, nasıl oluyor? Hiç bilgim yok maalesef.
Sorento yu al keyfine bak , jimmy ne sorento ne, sorento 5 adet jimmy eder her bakımdan kara kaçanla arap atı karşılaştırması gibi olmuş sorentonun içine 1.5 jimmy sıgar , sorenta en dusuk 140 hp den baslıyor 170 hp ye kadar jimmy 85 hp tork jimmy 120 falamdır sorento 350 400 arası birseydir , sorento ile jimmy carpıssa jimmy dekiler rahmetli olur sorentodakiler yasar , bizim arkadaslarda sorento ile arkamıza takılıyor geliyorlar standart araçlarla bu bakımdan her türlü geziyi size düzgün lastik ile yaptırır , port bagaj dediği seper yukarıya , ne sepeti Allah aşkına sanki millet dakara gidiyor hemen yukarıya sepet arabanın bağajı bitti de catıda erzak taşınacak anlatabiliyor muyum siz gezinti yapıcam diyorsunuz alın bir 170 hp lik magnum otomatik sorenta keyfinize bakın selamlar

Sorrento ve Jimny farklı özelliklere sahip araçlar. Jimny ağır off road şartlarına uygun ve çok yetenekli araçlardır. Ağır off-road yaparken kolay kolay yolda bırakmaz. Ama yazdıklarınızdan anlaşılan siz daha çok aile ve arkadaşlarınızla kullanabileceğiniz bir piknik arabası istiyorsunuz. Bu sebepten dolayı sorrento daha uygun olacaktır. Sorrento ve Jimny karşılaştırmasını yaparken orgasmatron'un yorumlarından arazide araç kullanımı konusunda tecrübesi olmadığı anlaşılıyor. Arazide aracınızın 1000 beygir veya 50 beygir olmasının önemi yoktur.

Sorrento ve Jimny farklı özelliklere sahip araçlar. Jimny ağır off road şartlarına uygun ve çok yetenekli araçlardır. Ağır off-road yaparken kolay kolay yolda bırakmaz. Ama yazdıklarınızdan anlaşılan siz daha çok aile ve arkadaşlarınızla kullanabileceğiniz bir piknik arabası istiyorsunuz. Bu sebepten dolayı sorrento daha uygun olacaktır. Sorrento ve Jimny karşılaştırmasını yaparken orgasmatron'un yorumlarından arazide araç kullanımı konusunda tecrübesi olmadığı anlaşılıyor. Arazide aracınızın 1000 beygir veya 50 beygir olmasının önemi yoktur.
+1

Hocam Kia'dan Sorento'dan uzak dur. Hem çok yakar hem de arızası bitmez.! Jimny konusunda ise amacın şehir içi ve offroad bir arada diyorsan, al derim. Ben offroad ve şehir içi bir arada Navara kamyonet kullanan birisiyim gerçi, beklentine göre al gitsin, ama Sorento'dan uzak dur, aman!

Hocam Kia'dan Sorento'dan uzak dur. Hem çok yakar hem de arızası bitmez.! Jimny konusunda ise amacın şehir içi ve offroad bir arada diyorsan, al derim. Ben offroad ve şehir içi bir arada Navara kamyonet kullanan birisiyim gerçi, beklentine göre al gitsin, ama Sorento'dan uzak dur, aman!
Navara cok arizasiz arac...

Yeniçeri aykut hocam sende kesin defender var hic okumadim yazdiklarini ama arazide hp demedik tork dedik ama sende suzuki defender bu sekil bir arac var bende de bu arkadaš var , bide Türk bir insanin kendine yeniceri lakabi takmasi cok fena bi tezattir bunu unutma 8c10b71c7ca15479f43cc09cc748d66e 98bd36b57e5457b3e06a692883afc9b1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri