Jimny Off-road Araç Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emro Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,848

emro

Yeni Üye
Herkese Merhaba,

2016 model Jimny almak istiyorum. Hem şehir içinde hem de dağlara kampa giderken kullanmak için istiyorum. Off-Road' a da bulaşmak istiyorum açıkcası. Almak istediğim araç da belli sayılır ama aklımda çokça soru işareti var.
4x4 araçlar ve off-road için tamamen sıfırım.
Düşündüğüm araçta yükseltme kiti bulunuyor. (Ne kadar yükseltildi bilmiyorum)
All-Terrain T/A lastikler mevcut.

Bu tipte bir araç alırken nelere dikkat etmeliyim? Off-Road araç konusunda tamamen tecrübesiz olduğumdan neye bakacağımı, nereye baktıracağımı hiç bilmiyorum. En çok da yükseltme kiti takılırken bu araca eksik, yanlış bir şey yapılmış mıdır ve ileride bana sorun yaratır mı düşüncesi.
Yükseltilmiş ve All-Terrain lastiklerle uzun yol dejavantajı var mıdır?
Bu özellikteki araçla yapılabilecek(yapılması gereken) max hız hakkında düşünceleriniz?
Off-Road araçların ekspertizinin yapılmasında bir farklılık bulunuyor mu?
Aracı almadan mutlaka off-road araçtan anlayan ustaya göstermem gerekir mi?

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler

Etiketler
Herkese Merhaba,

2016 model Jimny almak istiyorum. Hem şehir içinde hem de dağlara kampa giderken kullanmak için istiyorum. Off-Road' a da bulaşmak istiyorum açıkcası. Almak istediğim araç da belli sayılır ama aklımda çokça soru işareti var.
4x4 araçlar ve off-road için tamamen sıfırım.
Düşündüğüm araçta yükseltme kiti bulunuyor. (Ne kadar yükseltildi bilmiyorum)
All-Terrain T/A lastikler mevcut.

Bu tipte bir araç alırken nelere dikkat etmeliyim? Off-Road araç konusunda tamamen tecrübesiz olduğumdan neye bakacağımı, nereye baktıracağımı hiç bilmiyorum. En çok da yükseltme kiti takılırken bu araca eksik, yanlış bir şey yapılmış mıdır ve ileride bana sorun yaratır mı düşüncesi.
Yükseltilmiş ve All-Terrain lastiklerle uzun yol dejavantajı var mıdır?
Bu özellikteki araçla yapılabilecek(yapılması gereken) max hız hakkında düşünceleriniz?
Off-Road araçların ekspertizinin yapılmasında bir farklılık bulunuyor mu?
Aracı almadan mutlaka off-road araçtan anlayan ustaya göstermem gerekir mi?

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler
Merhaba, jimny hafif off road için uygun bir araç, , çok fazla engebeli yerlere girmenizi tavsiye etmem, dar araba ve yuklsetme kiti devrilmeye müsait bir pozisyonda,, yükseltme kitinin sorun olacağını sanmıyorum dert edilecek son şey , uzun yolda max 130 a çıksanız bile yine güven vermeyecektir, hele virajlarda çok dikkatli olmaniz lazım, alırken expertise göre değişir, kurumsal olan bir yere gösterin, otorapor tavsiyemdir, ayriyeten arazi araçlarından anlayan bir usta da baksa iyi olur, diferansiyeller ön arka, saft, arazi Sanzimani motor vb baktirabilirsiniz

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ustaya götürdüm ve içim rahat etti. Bahsettiğim araç olmasa da normal bir Jimny sahibiyim artık. :smiley:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ustaya götürdüm ve içim rahat etti. Bahsettiğim araç olmasa da normal bir Jimny sahibiyim artık. :smiley:
hayırlı olsunn çok sevindim:smiley: eğer dilerseniz yardımlaşma amaçlı parça vs. watsap grubumuz var, oraya katılabilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR