Jimny Periyodik Bakım Hakkında..?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan UtkuBAYRAM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,177

UtkuBAYRAM

Özgürlüğün iki tekeri vardır
Yer
Çanakkale
Jimny nin ilk periyodik bakımı olan 10.000 bakımında neler değiştiriliyor ve ücreti nekadar bigisi olan varmı. araç ille de 10.000 olmak zorundamı. 8000 de falan bakıma sokarsam araç garanti dışı kalırmı? (bulunduğum ilde servis yok,başka ile gezmeye gittimde baktıracağım), teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Jimny Periyodik Bakım Hakkında..?

UtkuBAYRAM' Alıntı:
Jimny nin ilk periyodik bakımı olan 10.000 bakımında neler değiştiriliyor ve ücreti nekadar bigisi olan varmı. araç ille de 10.000 olmak zorundamı. 8000 de falan bakıma sokarsam araç garanti dışı kalırmı? (bulunduğum ilde servis yok,başka ile gezmeye gittimde baktıracağım), teşekkürler.

Ben ilk bakimi 12.000 Km'de yaptirmistim. Biraz erken ya da gec olmasi garanti acisindan cok onemli degil.
Eger aracinizda herhangi bir sorun yoksa sadece filtreler ve yağ degisimi yapiliyor. Bir de sansliysaniz arabanizi yikiyorlar. :smiley: Tüm bu hummali calisma icin yaklasik 5 ay once 270 TL odemistim.

Selamlar

tuncay abi haklı bende aynı fiyatı ödemiştim yetkili servis için GÖKŞENLER i tavsiye ederim maslakta ...

85.000km 'deki 2006 Model yeni kasa Jimny'nin bakımında neler değişmesi gerekiyor. Triger zinciri bu araçta var mı varsa değişmesi gerekir mi. Ayrıca Sadece Yağ, su, filtrenin mi değişmesi gerekiyor. Bir dene ne tür bir Yağ önerirsiniz. Jimny'yi bilen arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

Not: 65.000km'de iken ağır bakım yapılmıştı. Örneğin Baskı balata, disk, kampana yağ vs değişmişti. Bundan sonra her 10.000km'de bir bakım yapıldı.

Ben aracı 106bin de aldım. Servise sorduğumda trigerın zincir olduğu ve sıkılık kontrolünün yeterli olduğu söylendi.
10W40 motor yağı kullanılıyor. 10binde bir değiştiği için markanın çok da önemi yok bence.
Bir de borpower attım içine.
Bujiler de iridiummuş. 60bin de bir değişiyor. Tanesi 30-40 TL arası.
Bunun dışında aşınan birşeyler çıkarsa değişir. Geri kalan standart yağ-su-filtre olayı..

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Murat Bey. Birşeyi sormayı unuttum acaba şanzıman yağı da değişmesi gerekir mi, bir de araç kaç litre yağ alıyor. Yağı kendim alıp bakıma gitmek istiyorum da.

Özelden yazmıştım ama diğer arkadaşların da işini yarayabilir diye buraya da ekliyorum.

Diferansiyel ve şanzıman yağlarını kontrol ettik renkleri ve kıvamları iyi olduğu için dokunmadık. Sadece arazi şanzımanı eksiltmişti onu tamamladık.
Benim araç servis bakımlıydı. Değiştirdiler de mi yağlar iyiydi onu bilmiyorum
Sizinkinin bu yıl ve km de değişmesi gerekeceğini sanmıyorum, ama kontrol edin.
4 lt lik mobil1 in tamamını koyduk.
Şimdi elimdeki manuelden baktım. Filtre ile değişimde 4,2 lt ve diğer (her neyse) 0,3 lt demiş toplam 4,5 lt.
Benim borpower koymadan da 4 lt yağ çubukta max'a geldi. Sonuçta içindeki tüm yağ son cc ye kadar boşaltılamadığı için 4 lt yetiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri