Kaçkar Zirveden Ağrı Dağı Görünür mü?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aysbergtuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,543

Etiketler
Ynt: Kaçkar Zirveden Ağrı Dağı Görünür mü?

Görünmez. Gördük diyenlerin gördüğü başka dağdır. Nemruttan bile ikisinin arası neredeyse düm düz olmasına rağmen gün doğumunda zar zor seçiliyor küçücük görünüyor. Dünyanın yuvalak olduğunu da hesaba katarsak o mesafeden görünebilme ihtimali çok azdır. Görünse bile onun Ağrı dağı olduğunu söyleyebilmek çok zor olur. ;D

Kaçkar zirve değilde. Ağrı zirveden Kaçkar dağının göründüğünü bir çok arkadaşımdan duymuştum :D

Hocam ağrı kolay. Zirveden bütün çevrenin açık havada fotoğrafları var. ;D
Birinci fotoğraf suphanın ağrı zirveden görüntüsü. Pergel ile Ağrı zirve merkezli suphan üzerinden geçen bir daire oluşturulursa kaçkarın Ağrıdan görüntüsünün ne hale geleceği tahmin edilebilir.

[attachment=1]

Bu fotoğraf ise kaçkarın olması gereken yerin fotoğrafı. Bulan bana da söylesin. ;)

[attachment=2]

Subhan

Balik Golu

Amanoslar kızıldağ zirveden açık havada niğde aladağlar (181 km) ve bolkarların (186) göründüğünü biliyorum hatta resimleri de var. Ancak sözü edilen mesafe tam 300 km ancak çok açık cam gibi havada bunun imkansız da olmadığını düşünüyorum.

kackar dan agri yi gordugunu soyleyen pek cok arkadasim var..
ama teyyidini ancak onumuzdeki yaz ayinda yapabilirim hava acik olursa ;D

elbette görünür ama yanınızda bir notebook, internet bağlantısı olmalı
google earth'den anında görebilirsiniz ;D

Kackarlardanagri

google earth doğru bilgi veriyorsa aradaki mesafe 285 km

gözümüz ne kadarlık bir mesafeyi görebileceğini ise bilmiyorum

Aşağıda Tunç Fındık'ın kendi sitesinde yayınladığı fotoğraf. Bende inanamadım ama, çeken Tunç FINDIK...
www.tuncfindik.com/html/galeri/galeri4.html

KAKAR ZRVEDEN ARI DAI 1992

Fotoğraf güzel.
Ben iki dağın zirvesinden de, adı geçen diğer dağı göremedim.

Ben de göremedim ancak o kadar çok çıkmak lazım ki denk gelsin nitekim denk gelmiş de zaten Tunç Bey'in yanında bizim dağcılığımızın en azından benim dağcılığımın köftiden olduğunu da kabul ediyorum. Tunç Bey'in ellerine sağlık tartışmaya son noktayı koydu.

Yüksek oranlı bir teleskopla belki ama zor.....

Arkadaşlar Google Earth'de Kaçkar Zirvedeki fotoğrafların içersinde İ.Tamer Köse'nin çektiğ fotoğraf var. Bu fotoğrafda Ağrı Dağı gözüküyor.

Tamer Beyin izniyle fotoğrafı yayınlıyorum. Tunç Fındığın fotoğrafıyla karşılaştırlığında dikkat edilirse öndeki dağların silüetiyle aynı paralellikte.

22275582

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR