Kaçkarlar - Kamp - Çadır Konusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Günhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,430

Günhan

Ana Kamp
Merhabalar, Ağustos 15 gibi Kaçkarlarda kamp kuracağız grup olarak. Yaklaşık 4 günlük bir rotada yürüyüp kamp atacağız. Daha önce hiç kaçkarlara gitmedim. Ne tür bir çadır önerirsiniz. 3 Mevsim çadır mevcut fakat sorun çıkarır mı yağış ne kadar olur dayanır mı ? Bu konu da tereddütüm var. Önerilerinizi, ek olarak ekleyeceklerinizi, tecrübelerinizi almak isterim.

Etiketler
Ynt: Kaçkarlar - Kamp - Çadır Konusu

Günhan' Alıntı:
Merhabalar, Ağustos 15 gibi Kaçkarlarda kamp kuracağız grup olarak. Yaklaşık 4 günlük bir rotada yürüyüp kamp atacağız. Daha önce hiç kaçkarlara gitmedim. Ne tür bir çadır önerirsiniz. 3 Mevsim çadır mevcut fakat sorun çıkarır mı yağış ne kadar olur dayanır mı ? Bu konu da tereddütüm var. Önerilerinizi, ek olarak ekleyeceklerinizi, tecrübelerinizi almak isterim.

:smiley: Merhabalar.Çadırın çift katlı şöyle kaliteli bir çadırsa sorun çıkaracağını zannetmiyorum.Arkadaşım ben de bu çadırı düşünüyorum 4 mevsim 2 kişilik malzemelerini rahatça koyarsın unutma 1 kişilik yerine 2 kişilik,2 kişilik yerine 3 kişilik olması gerekirki rahat edersin,karar senin.vereceğim çadır modeli Husky [SIZE=78%]http://www.atlaskamp.com/husky-cadir-bizam-4-mevsim-2-kisilik/[/SIZE]

Not: Bu çadır çift katlıdır,ucuz 30-50 tl gibi ucuz çadırları düşünme oranın havası genellikle yağmurlu olduğu için zor durumda kalmayasın,İnşallah..
Birde tek katlı çadırlar arada bölme,ikinci kat olmadığı için Güneşli sıcak ortamda çadırın içi sauna gibi olur..karar senin..

Birde önerim var kendi çadırını boş bir park olabilir,herhangi bir yere kur.Yarım kova su yağmurlama sistemi uygulayarak veya 2.5-5 litrelik şaşalı doldurup alttan birkaç delik delerek çadırın üzerinde gezdir,bi dene su alıyormu?.

Kaçkarlar'a giden arkadaşlardan bilgi:
Turkcell harici cep çekmiyormuş!.

İsterseniz bu linki bir inceleyin. http://www.kackar.org/

Şimdiden Hayırlı Turlar,Hoşça Kalın...

Ynt: Kaçkarlar - Kamp - Çadır Konusu

Merhaba, çadırın su geçirmemesi kadar terlemeside önemli, kaçkarların nem, fazla olduğundan ıslanan kıyafetleri kurutmak ciddi zor olur, gece içeri nemli kıyafet almak zorunda kalırsanız sabah sizde ıslak uyanırsınız, birde taban malzemeniz ciddi su geçirmemeli, yamur başladınmı durması çok uzun sürüyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR