Kamp Arkadaşı Arıyorum Ve Tek Kişilik Kamp İçin Tavsiyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MeQira Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,017

MeQira

Yeni Üye
Herkese selamlar;

Ankara'da ikamet ediyorum ve 25 yaşındayım. Mart yada Nisan gibi henüz planlamadığım bir yerde kamp yapmak istiyorum. Bulunacağım yerde tamamen yalnız kalmak istemiyorum ve çok paylaşımcı biriyim bu yüzden arkadaşlık yapacak birisine ihtiyacım var. Biraz asosyal bir kişiliğim var ve o yüzden kamp kuracağım yerin çevresinde birilerinin olmasını istemiyorum.

Kimse bilmediği bir çevrede tanımadığı biriyle kimse olmak istemeyeceği için biraz kendimden bahsetmek istiyorum:
Sürekli araştırma yapmak, bir şeyler öğrenmek, yapabileceklerimi görmek ve zor işleri başarmaktan hoşlanıyorum. Hayattan tek zevk aldığım konu bu. Çoğu insanın tek beklentisi bir işe girip ölene kadar orada kalmak ve karnını doyurmak ama hayat benim için bu değil. Köle gibi hissetmemek ve özgür olmak istiyorum bu yüzden doğanın önemi benim için çok büyük. Kampta mümkün olduğunca hazır bulunan ögeleri kullanmamak istiyorum. Kendi araç ve gereçlerimi üretmek istiyorum. Bulabildiğim şeyleri yemek istiyorum. Kalabalık ortamları hiç bir zaman sevemediğim için sürekli tek başıma kaldım. Bu nedenle çok fazla konuda bilgili ve yetenekliyim. Avcılık olsun, toplayıcılık olsun, kimya bilgileri olsun. Bu konuda sıkıntınız olmasın.

Kamp olayına dönersek, aracım var fakat kamp yapacağım yerin yakınında yerleşim yeri olmasını istemiyorum nereye gideceğime henüz karar vermedim. Jandarma ile bir sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bu konuda yardımınıza aşırı ihtiyacım var çünkü mantıksız konularda tartışmayı sevmiyorum. Sonuçta oxford bitirmekdikleri için. Akdeniz yada Nevşehir'i düşünüyorum, Karadeniz'de güzel fakat çok ormanlık. İnsanlarla sıkıntı yaşamayacağım yer tavsiyenizi bekliyorum.

Arkadaş seçimi konusuna değinecek olursam öncelikli tercihim kendine güvenen bir bayan varsa onunla gitmek isterim. Neden bayan olduğunu açıklayacak olursam bu isteğimi gören erkeklerin büyük bir bölümünde şu sorular oluştu (1. mesaj, bayan arkadaş, yerleşim yerinden uzakta...) İşte bu tarz düşünceler yüzünden bayan olmasını istiyorum ama kişiliğini tanımam halinde erkekte olabilir.Lütfen bu konu ile ilgili gereksiz mesajlar göndermeyin, herkesin kendi kararını kendisi verebileceği zeka seviyesinde olduğuna inanıyorum! Kamp için bana katılmak isteyen erkek yada bayan varsa akıllarındaki soruları sorabilir kendimi daha iyi tanıtabilirim hatta Ankara'da ise kamptan önce daha detaylı görüşebiliriz.
e-mail: meqira17 gmail den ulaşabilirsiniz fakat konuyu takip ediyorum.

Etiketler
Ynt: Kamp Arkadaşı Arıyorum Ve Tek Kişilik Kamp İçin Tavsiyeler

foruma hoş geldiniz. sık yapılan bir hatayı düzeltmekle başlamak istiyorum affınıza sığınarak. Bay Bayan- Erkek Kadın denir.
Erkek Bayan şeklinde kullanmak doğru değil. lütfen cinsiyetlerden bahsederken bayan yerine Kadın kullanın ::smiley: ::smiley:

daha önce kamp tecrübeniz var mı bilmiyorum ancak kesinlikle korkulacak bir şey değil. grup olarak hareket etmeyi vs kendimde çok sevmediğimden bisikletli gezilerimde genelde 2-3 kişiyi hiç geçmedim büyük kısımdada Yalnız yolculuk yaptım. yakın zamanda 28 küsür km lik yürüyerek gidip yaptığım tek kişilik bir Musaözü Kampımda oldu ve hatayımın ilk tek başına kampıydı. inanın abartılacak korkulacak bir şey değil. tedbiri elden bırakmadıkça, gereksiz riskler alınmadıkça gayet yapılabilir bir şey.. kafa dengi bi insan olduğunda tabiki iş kolaylaşır ancak yalnız gitmektende çekinmeyin gerekli önlemlerinizi vs aldıktan sonra. sonuçta ne zaman ne olacağı belli değil.

Türk Dil Kurumu'nun internet sitesinde olmadığımızı düşünüyorum ayrıca her iki terimi de kendilerine göre yorumlayıp rahatsız olan bir çok insan bulabilirim. Sizin göndermiş olduğunuz yazılara da baktığım kadarıyla "japonla yapıştırmak" gibi deyimler türetmiş olduğunuzu da belirtmek isterim. Yazdıklarımdan anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz ama dil bilgisi dersinde değiliz.

Konuya dönecek olursam, beni tek rahatsız edecek şey jandarmanın gelip de güvenlik önemli alıyoruz gibi sözleri olur. Bununla ilgili çok saçma sapan olaylar yaşadım. Yasalarda vardır fakat bunları fırsat olarak değerlendirip dayılık taslamalarından çok rahatsızlık duyuyorum ve jandarma dışında sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Genelde tek dolaşıyorum daha önce birisiyle kamp kurmadım bu sefer yanımda birinin olmasını istiyorum. Birisi olduğu taktirde daha çok keyif alacağımı düşünüyorum yani bir piyanistin piyanoyu sadece kendisine değilde konserde çalması gibi ama hala kimseden bir cevap yok.

gereksiz tepki göstermişsiniz. TDK da değiliz elbette kendimde onlarca hata yapıyorum gerek yazarken gerek konuşurken vs ancak kelimeleri doğru anlamında kullanmaya çalışıyorum mümkün mertebe. sizede bu konuda yazmamın yegane sebebi budur ne eksik ne fazlası..

konuyla ilgili olarak daha 1 gün olmuş. biraz daha zaman tanırsanız sanıyorum ilgilenen birileri çıkar. okuyor musunuz bilmiyorum ancak üniversitelerin dağcılık, mağara, doğa kulüpleri genelde benzer etkinlikler düzenlerler ve sayıcada en azından kendi okulumda İTÜ de 20-25 kişilik organizasyonlar yapılıyor. Üniversite değilse bile yine şehrinizde bu çatı altında toplanmış gruplar illaki vardır. Eskişehirde ESDOĞA vs türevi oluşumlar illaki ankara gibi bi metropoldede mevcuttur.

nisan mayıs ayları gibi bir çok kişi gibi bende Likya yolu yürümeyi düşünüyorum kimse kimseyi tanımasa dahi 3-4 kişilik bi grup oluşacak gibi duruyor şu anda insanların yazdıklarına bakarak. belki sizde katılmayı düşünürsünüz. Facebookta likya yolu grubundaki kişiler gayet yardımcılar bu konularda. Saygılar

Merhaba ;

Öncelike hoşgeldin . Eğer gün boyu yürümek ardından kamp kurmak istersen karia ya da likya yolu gibi parkurların belli kısımlarını tavsiye ederim .Ben mesela Likya yolunu solo yürüdüm hiç sıkılmadım ( parça parça ) Ve yolda bir çok yeni sanlar ile tanıştım , zaman zaman beraber bile çadır attık .
İnsan çok istemiyor isen Karia yolunun bozburun , datça yarımadası gibi parkurları tavsiye ederim .
Nisan ayında 2 parkurdan birini yaklaşık 10 gün kadar yürüyüp kamp atacağım .Bu arada ben solo yürüyüş seviyorum o yüzden seni davet etmek isterdim ama edemiyorum ::smiley::smiley:
Bunun yerine foruma üye olmayan bir kız arkadaşım da benimle gelmek istedi fakat (işinden izin alabilirse ) aynı sebepten reddettim .Eğer istersen onunla iletişim kurmanızı sağlayabilirim onunla gidebilirsin .O da ben de Ankarada oturuyoruz .

Kabul ederse benim için uygundur. meqira17@gmail den bana ulaşabilirsiniz.

Konu hala açık arkadaşlar;

Bu haftasonu iğneada'ya tek başıma gideceğim. Geç gördüm gerçi ama, bu gece veya yarın sabah erkenden yola çıkıyorum.

Valla konuya eleştride bulunmak için yazmıyorum ve sizi tanımadığım için hakkınızda da yorum yapamam doğal olarak ama birşeyi çok merak ettim.

Tanımadığı bir erkekle, yerleşim yerinden uzakta kamp yapacak kadın var mıdır acaba? Özellikle de ülkenin hali böyleyken...

Accipiter' Alıntı:
Valla konuya eleştride bulunmak için yazmıyorum ve sizi tanımadığım için hakkınızda da yorum yapamam doğal olarak ama birşeyi çok merak ettim.

Tanımadığı bir erkekle, yerleşim yerinden uzakta kamp yapacak kadın var mıdır acaba? Özellikle de ülkenin hali böyleyken...

Bu konu hakkında on derece makul ve mantıklı bir soru ve düşünce.yeni insanlar tanımak doğada olmak v.s güzel şeyler böyle bir yaklaşım doğru bir başlangıç mı(?)ben de bilemedim..

Konu açılalı 2 ay olmuş ve ilk yazımda kişiliğimi yada çevremi tanıtmak için elimden geleni yapacağımı söylemiştim. Ülkenin durumu ortada tabi ki fakat böyle bir şey için forumda konu açmaya gerek yoktur. Yani dışarı çıktığınızda yeterince başı boş insan bulunur. Forumda bu konuyu açma sebebim zaten insanlarla ve arkadaş ilişkilerimle ilgili çitayı daraltmam. Yeterince kız yada erkek arkadaşım var fakat insan ilişkilerinde resmiyeti seviyorum tanıdıkça da mantık ve düşünce biçimlerinde farklılıklar ortaya çıkıyor ve beni rahatsız ediyor. Her neyse konu kapalı.

meqira bey size kamp alanı için Headington ve ya Eynsham ı tavsiye edebilirim oraların jandarmaları yakın diye oxford a gitmişler okumaya rahat rahat tartışabilirsiniz

İnsan tanımak iki kelime konuşmakla, tanışmakla olmaz. Hatta bir anne baba bile kendi çocuğunu tam olarak tanıyamaz. Neyse ku konu çok uzar gider. Size iyi kamplar dilerim...

Accipiter' Alıntı:
İnsan tanımak iki kelime konuşmakla, tanışmakla olmaz. Hatta bir anne baba bile kendi çocuğunu tam olarak tanıyamaz. Neyse ku konu çok uzar gider. Size iyi kamplar dilerim...

.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri