Kamp Icin Arkadaş Aile

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Huseyin4004 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,607

Huseyin4004

Yeni Üye
Ağustos-15 ten sonra akdeniz bölgesine eşim ve 4 yasindaki kızımla kamp ve tatil icin gideceğiz kamp konusunda acemiyiz ilk defa yapacağız kampla alakalı olan pek yakınımız yok malesef bi forumu buldum guzel oldu Daha önceden kamp tecrübesi olan bize arkadaş olabilecek ( hatta çocuklu ve bizim gibi genc bir aile olursa daha güzel olur :smiley: ve bize gerekli malzeme tahcizat vs. Gerekli bilgiyi sağlayabilirse çok mutlu oluruz ) bir arkadaş aile arıyoruz yorumlarınızı bekliyorum tessekurler:smiley:

Etiketler

Tabi bir veya birden çok aile de olabilir

Merhabalar Hüseyin bey, eminim size yardımcı olacak abi, abla, kardeşler olacaktır. Bende eşim ile beraber 1-2 yıldır kamp atıyoruz. Ufak tecrübelerimi paylaşabilirim. Bunun için öncelikle şunlar hakkında fikir sahibi olmak gerekir;
1- Kamp için halihazırda bulunan malzemeleriniz nelerdir?
2- Kamp yapmak için aracınız ile mi gideceksiniz? Araç varsa araç kalmaya uygun mu (motokaravan olabilir örneğin ya da çekme karavan) yoksa çadır mı kullanacaksınız?
3- kamp alanlarında kalma hakkında fikirleriniz nedir? Yani kamp alanı kullanacakmısınız ya da farklı bir doğal yeri tercih edeceksiniz?
Eğer bu basit bilgileri bilirsek sanırım çok daha yardımcı olabiliriz, saygılarımla :smiley:

Merhabalar bedirhan bey öncelikle bana sagliycaginiz katkılardan ötürü teşekkür ederim.
Kamp malzemeleri bir kısmı mesleğim gereği asker olduğum icin var pek yabancı olmadigim bir alan ama yinede farklı olsa gerek :smiley:
Kendi binek otomobilim var çadır kullanacağım.
Kamp alanları da olabilir tabi sadece kendimizin vakit geçireceği yerler de olabilir her iki şekilde de vakit geçirmeyi planlıyorum.
Mesleğim gereği yıllarım çadır hayatı yaban hayatında geçti ama truzim amaçlı çadır kampını ilk defa ve defaaten de yapmayı düşünüyorum tşk ederim :smiley:

Son düzenleme:

Öncelikle umarım tüm planlarınızı gerçekleştirdiğiniz güzel bir yıl olur :smiley:
Bildiğiniz üzere kampta biz bize yani -kızmasın hanımefendiler ama- erkek erkeğe olunca çoğu şeye katlanabiliyoruz. Ancak işin içinde ailemiz olunca tüm her şey onların rahatı üzerine kuruluyor ki zannımca en doğrusudur :smiley:
Dolayısıyla Hüseyin bey sizden ziyade yenge hanımın ve çocuğunuzun rahatı içindir yazacaklarım;
1- Kamp için en önemli öncelikleriniz su, tuvalet, gölgelik alan ve (özellikle yaz ayları için) sivrisinekler.

Su işi için ben internette satılan 30lt’lik su bidonlarını kullanıyorum. Çok pratikler.

Tuvalet için en mantıklısı yanınızda bir portatif tuvalet olması. Ki bunun için aracınızda yeterli yer olmalı ve yanında katlanır soyunma kabini tarzı çadırlar hayat kurtarır.

Gölgelik alan için ben katlanır 3x3 metre kamelya kullanıyorum. Çok işe yarıyor.

Sivrisinek için ise çözüm çok. Ben bazen kamelyayı cibinlik tarzı bir sineklik ile örtüyorum. Bir de yanımızda sürekli Off oluyor.

Bunlara ek olarak ise portatif buzdolapları 1-2 günlük kamplar için çok çok idealler. Biz genellikle en fazla 3 gün kamp yaptığımız için 36lt portatif bir soğuk hazne aldım Decathlon dan.

Mal
Öncelikle umarım tüm planlarınızı gerçekleştirdiğiniz güzel bir yıl olur :smiley:
Bildiğiniz üzere kampta biz bize yani -kızmasın hanımefendiler ama- erkek erkeğe olunca çoğu şeye katlanabiliyoruz. Ancak işin içinde ailemiz olunca tüm her şey onların rahatı üzerine kuruluyor ki zannımca en doğrusudur :smiley:
Dolayısıyla Hüseyin bey sizden ziyade yenge hanımın ve çocuğunuzun rahatı içindir yazacaklarım;
1- Kamp için en önemli öncelikleriniz su, tuvalet, gölgelik alan ve (özellikle yaz ayları için) sivrisinekler.

Su işi için ben internette satılan 30lt’lik su bidonlarını kullanıyorum. Çok pratikler.

Tuvalet için en mantıklısı yanınızda bir portatif tuvalet olması. Ki bunun için aracınızda yeterli yer olmalı ve yanında katlanır soyunma kabini tarzı çadırlar hayat kurtarır.

Gölgelik alan için ben katlanır 3x3 metre kamelya kullanıyorum. Çok işe yarıyor.

Sivrisinek için ise çözüm çok. Ben bazen kamelyayı cibinlik tarzı bir sineklik ile örtüyorum. Bir de yanımızda sürekli Off oluyor.

Bunlara ek olarak ise portatif buzdolapları 1-2 günlük kamplar için çok çok idealler. Biz genellikle en fazla 3 gün kamp yaptığımız için 36lt portatif bir soğuk hazne aldım Decathlon dan.

Malesef bedirhan bey biz alışkınız zorluğa onu tahmin edebiliyorum :smiley: verdiğiniz bilgileri kaydediyorum listeme ekledim tşk ederim aklıma geldikçe size birşeyler sorabilirim meskul etmezsem sizi :smiley:

Tekrar teşekkürler.

merhaba,sıfırdan kamp malzemeleri almak istiyorsanız DECATHLON mağazalından birine gidip kamp malzemeleri için gerekli tüm ürünleri bulabilirsiniz.Decathlon daki görevli arkadaşlar yardımcı oluyorlar.
Ancak,daha önce hiç kamp yapmadıysanız tecrübe olması açısından bir-iki günlük yakın mesafede kamplar yapabilirsiniz.Tabi bu sayede gerekli olabilecek tüm malzemeler ortaya çıkar.İsterseniz gerekli malzeme listesi de gönderebilirim.
İyi günler

merhaba,sıfırdan kamp malzemeleri almak istiyorsanız DECATHLON mağazalından birine gidip kamp malzemeleri için gerekli tüm ürünleri bulabilirsiniz.Decathlon daki görevli arkadaşlar yardımcı oluyorlar.
Ancak,daha önce hiç kamp yapmadıysanız tecrübe olması açısından bir-iki günlük yakın mesafede kamplar yapabilirsiniz.Tabi bu sayede gerekli olabilecek tüm malzemeler ortaya çıkar.İsterseniz gerekli malzeme listesi de gönderebilirim.
İyi günler
Liste icin çok sevinirim tskler

ÇADIR
ŞİŞME YATAK (İNCE)
UYKU TULUMU (YAZ'IN PEK GEREKMİYOR)
ŞİŞME YASTIK
ÇADIR ZEMİN MATI
FENER (ÇADIRA ASMAK İÇİN)
POMPA (YATAK ŞİŞİRMEK İÇİN)
ÇEKİÇ (ÇADIR KAZIKLARINI ÇAKMAK İÇİN)
KAMP TENCERESİ (İSTEĞE BAĞLI)
KOLİ BANDI
KAMP OCAĞI TÜPLÜ
İP (10-20 MT)
FENERE UYGUN PİL
PİKE VEYA BATTANİYE
ÇATAL-BIÇAK-KAŞIK
ÇAKI
METAL BARDAK

Hüseyin bey yukarıda yazmış olduklarım alınması gerekenler ihtiyaç malzemeleri.Tabi bunları taşımak için de sırt çantası gerekli (ben kullanmıyorum) araçla gidecekseniz normal bir çantaya da koyabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.