Kamp Için Buzdolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aburakd Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,311

aburakd

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 5 gün süreli kamplarda kullanmak için 50 lt ya da 90 lt bildiğimiz mini buzdolabı almayı düşünüyorum. Gideceğim bölgelerde genelde elektrik oluyor sorun olmaz ama araç ile taşıma konusunda sorun yaşar mıyım ariza anlaminda. Ya da kamp yerine ulastiktan sonra hemen elektriğe takmak sorun yaratir mi? Kullanan var mi? Görüşlere açığım.

Bu arada akülü buzlugum var ama kampin son günlerine doğru randıman düşüyor. Her daim soguk ya da buzlu kalmasi gereken seyler var :smiley: teşekkürler

Etiketler
Karavanımda 220V buzdolabı taşıyorum. İnverterle istediğim yerde, veya 220 ile kamplarda istediğim gibi çalıştırabiliyorum. Ben herhangi bir arıza problemiyle karşılaşmadım.
Tek problemim Güneş Panelimin sonsuz döngüyü sağlamak için küçük kalması. Bu yüzden üç sistem ayrı bir dolap daha aldım. Sizin akülü dediğiniz sanırım termoelektrik (Peltier) devreli buzdolaplarından. O dolaplar iyi soğutmuyor. Ancak serin koyduğunuz bir şeyi hafif serin tutar. Fazla da bir şey beklemeyin.

Arkadaşlar merhaba. 5 gün süreli kamplarda kullanmak için 50 lt ya da 90 lt bildiğimiz mini buzdolabı almayı düşünüyorum. Gideceğim bölgelerde genelde elektrik oluyor sorun olmaz ama araç ile taşıma konusunda sorun yaşar mıyım ariza anlaminda. Ya da kamp yerine ulastiktan sonra hemen elektriğe takmak sorun yaratir mi? Kullanan var mi? Görüşlere açığım.

Bu arada akülü buzlugum var ama kampin son günlerine doğru randıman düşüyor. Her daim soguk ya da buzlu kalmasi gereken seyler var :smiley: teşekkürler
220 v bildiğin ev tipi mini büro buzdolabı alın
Sorun yaşamazsınız

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu blgiler alacağınız buzdolabının kullanım rehberinde vardır.

Bugun a101 de altus 90 lt buzdolabı vardi 529 tl ye. Aldım. Dik olarak bagajima sığıyor. Tabii arka koltuğu biraz one kaydirma sartiyla ;)

Arkadaşlar ben de Mobicool w40 var. 39 litre. İlk defa kullanacağım. Evde 220 ile çalıştırdım. Bir şey sormak istiyorum.

Yarın ilk kez yolculuk sırasında kullanacağım. Dikkatimi çeken şu oldu. Çakmaklık jakının yanına 2 adet sigorta koymuşlar. Sanırım sigorta attığında değişin diye. Bu durum sık sık oluyor mu? Araçta bu tarz peltier buzdolaplarını kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Uzun yıllar peltierli dolap kullandım. Buz kasedi yardımıyla çalıştırırsanız olumlu sonuç alırsınız. Gittiğiniz kampta buzdolabı varsa ikiye ayırdığınız buz kasetlerinin bir gün bir kısmını diğer gün diğer kısmını kampın buzdolabında buzlukta dondurursunuz. Buzlarınızın yarısı sizin buzdolabınızda erirken diğer yarısı kampıın buzdolabında donuyor olmalı. Eğer bu sistemi kullanırsanız performanslı bir soğutma sağlayabilirsiniz. Peltierli (Termoelektrik) soğutucular çok randımanlı olmamasına rağmen aküden epey yüksek akım çekebilirler. Sigorta koruma amaçlı konmuştur. Çok sık sigorta arızası çıkarması beklenmez.

Arkadaşlar ben de Mobicool w40 var. 39 litre. İlk defa kullanacağım. Evde 220 ile çalıştırdım. Bir şey sormak istiyorum.

Yarın ilk kez yolculuk sırasında kullanacağım. Dikkatimi çeken şu oldu. Çakmaklık jakının yanına 2 adet sigorta koymuşlar. Sanırım sigorta attığında değişin diye. Bu durum sık sık oluyor mu? Araçta bu tarz peltier buzdolaplarını kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
Aynısından bende de var geçtiğimiz kasım ayında bursa,iznik abant ve yedigöller gezimde 5-6 gün hiç kapanmadan çalıştı sigorta atma gibi bir sorun yaşamadım buz yapmasını beklemeyin ama suyum hep içilebilecek kıvamda idi gıdalarda. Soğutmasından memnun kaldım.

Karavanımdan aileme küçük geldiği için söktüğüm 3 sistem buzdolabı yer sıkıntısı sebebiyle satılıktır. Elektromarla tropik serisi , tahminim 65 litre civarında buzluğu mevcut ve buz yapıyor, gövdesinde en ufak bir pas , korozyon yok, dileyen arkadaşlar iletişime geçebilir. Forumdan gerçekten değerini bilecek birine gitmesini çok isterim. Detaylı fotoğraf gönderebilirim. 12 volt ve 220 volt yedek rezistansları mevcut alan kişiye hediye edeceğim.Herkese iyi kamplar dilerim.
İletişim için Numaram :0543 575 00 50

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.