Kamp İçin Güneş Paneli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan halbay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,270

halbay

Ana Kamp
Yer
manisa
Arkadaşlar hafta sonları kamp yaparken kullanmak için basit bir güneş paneli arıyorum. amacım aydınlatma ve telefonları sarj etmek. Bu amaçla elektrikler baktığımda yaklaşık A4 kağıdı büyüklüğünde panel ve enerjinin depolanması için akuden oluşan bir sete 225 TL fiyat verdi. Akünün bir led ampulu 20 saat boyunca yakabilecegini söyledi. Aynı zamanda akunun yan tarafında da usb çıkışı mevcut oradan da telefon şarj edilebiliyor. Sizce böyle bir sistem için fiyat nasıl? ?? Alinabilirligi var mı?

Etiketler
Ynt: Kamp İçin Güneş Paneli

Merhaba kolay gelsin bende bu konuda araştırma yapıyorum bu sıralar ama kaliteli bir cihazın fiyatları dediğin fiyatlar civarı. bu yüzden kendim yapmayı düşünüyorum. eğer sağlam bir elektronikçi tanıyorsan, yarı fiyatına halledebilirsin. belkide daha az fiyata. :smiley: :smiley:

Ynt: Kamp İçin Güneş Paneli

Arkadaşlar ,hevesinizi kırmak istemem ama şu an ki güneş panelleri oldukça verimsiz. Bütün gün güneş toplayan panel, telefonu 1 saat bile şarj etmiyor. Ben de daha önce çok araştırdım güneş panellerini ama almaktan vazgeçtim. Gördüğüm kadarıyla güneş panellerini; sadece medeniyetten uzun süreli uzak kalacak, bisiklet ya da yürüyerek dünyayı gezen kampçılar kullanıyor.

Peki bunun alternatifi yok mu? Tabi ki var hem de daha ucuza. Her hangi bir markanın powerbank denilen harici şarj cihazlarından almak. Usb çıkışları ve kapasiteleri sayesinde bir telefonu 4 kere tam şarj yapabiliyorlar. Usb çevirici alırsanız, başka cihazları da şarj edebilirsiniz. Maliyetleri de genelde 100 lirayı geçmiyor. Tavsiyem Xiaomi powerbank, ancak dikkat edin sahtesini almayın. Ben kamp için aldım, 2 tane usb çıkışı sayesinde 2 telefonu aynı anda şarj ettim.

ben de öyle bir arayış içindeyim.
amerikan askerlerinin kullandığı battaniye gibi güneş panelleri var. katlanıyor küçücük oluyor öyle birşey lazım.

şöyle bir ürün gördüm ama kaliteli mi bilmiyorum. hem fener, hem cep tel şarj edebiliyor.
159 tl.

doğada güneş enerjisi şart bence. bu panther markasının ürünleri nasıldır hiç bir fikrim yok.

9306909panther pt8070 solar gunes enerjili lamba1

detay.asp

amerikan askerlerinin kullandığı battaniye gibi güneş panelleri var. katlanıyor küçücük oluyor öyle birşey lazım.

şöyle bir ürün gördüm ama kaliteli mi bilmiyorum. hem fener, hem cep tel şarj edebiliyor.
159 tl.

doğada güneş enerjisi şart bence. bu panther markasının ürünleri nasıldır hiç bir fikrim yok.

Ekli dosyayı görüntüle 57827

detay.asp
180 TL. Bunun aynı benzerini aldım... Kamp kurduğum yerlerde kullandım... Güneşde şarj oluyor fakat sanki yeterli değil... Elektirikle şarj ettiğimde 2 lanba nerdeyse 5 saat yetiyor... Kötünün iyisimi derler öyle birşey... Genede hayli yararını gördük...

159 tl.

detay.asp
akü kısmı çok küçük olduğu için çok fazla şarj tutmaz diye tahmin ediyorum. aslında kendi imkanlarınız varsa güneş panelinizi ve akü kısmını kendiniz haricen temin edin derim. böylesi daha verimli olacaktır. Ayrıca mirohingi kullanıcı isimli arkadaşımın dediği gibi power bank cihazları çok iyi. kendim çeşme pırlanta sahilinde 8 gün tatil yaptım ve emin olun 4-5 kez şarj edebildiğim oldu telefonumu. üstelik fiyatı da 35 tl gibi komik bir rakama alınmış bir cihazdı. aydınlatma da mümkünse hem şarjlı hemde pilli bir kafa lambası olursa çok çok fazla yeter diye düşünüyorum. yinede sizin düşünceniz ama yılda sadece 8-10 gün tatil yapacak iseniz size tavsiyem öyle fazla detayla kafanızı yormayın.
ayrıca duş problemi olduğu zaman da da elektrikli bir damacana pompasının ucuna basit bir akvaryum hortumu en uç kısmına da basit usul bir fıskiye ile bu sorununda üzerinden gelmiştik. gayette kullanışlı olmuştu.

159 tl.

detay.asp
akü kısmı çok küçük olduğu için çok fazla şarj tutmaz diye tahmin ediyorum. aslında kendi imkanlarınız varsa güneş panelinizi ve akü kısmını kendiniz haricen temin edin derim. böylesi daha verimli olacaktır. Ayrıca mirohingi kullanıcı isimli arkadaşımın dediği gibi power bank cihazları çok iyi. kendim çeşme pırlanta sahilinde 8 gün tatil yaptım ve emin olun 4-5 kez şarj edebildiğim oldu telefonumu. üstelik fiyatı da 35 tl gibi komik bir rakama alınmış bir cihazdı. aydınlatma da mümkünse hem şarjlı hemde pilli bir kafa lambası olursa çok çok fazla yeter diye düşünüyorum. yinede sizin düşünceniz ama yılda sadece 8-10 gün tatil yapacak iseniz size tavsiyem öyle fazla detayla kafanızı yormayın.
ayrıca duş problemi olduğu zaman da da elektrikli bir damacana pompasının ucuna basit bir akvaryum hortumu en uç kısmına da basit usul bir fıskiye ile bu sorununda üzerinden gelmiştik. gayette kullanışlı olmuştu.

Akü solar panel , kontrolör gerçekten bütçe olarak cebi yoruyor. Piyasada çok ucuza ve iyi aydınlatan modeller var. Benim 2 senedir kullandığım bir aydınlatma var şurdan aldım. Fiyatı biraz var ama kendim yapmaya çalıştığımda çok daha pahalıya geldi . Üzerinde pillerde var 2 senede bir değiştirebiliyorsun

Akü solar panel , kontrolör gerçekten bütçe olarak cebi yoruyor. Piyasada çok ucuza ve iyi aydınlatan modeller var. Benim 2 senedir kullandığım bir aydınlatma var şurdan aldım. Fiyatı biraz var ama kendim yapmaya çalıştığımda çok daha pahalıya geldi . Üzerinde pillerde var 2 senede bir değiştirebiliyorsun

Verdiğiniz siteyi inceledim solar bahçe aydınlatma piyasası gerçekten gelişmiş doğrusu. Benim şuana kadar kullandğım solar aydınlatmalar kendini zor aydınlatıyordu. Sonrasında satın aldım ertesi gün elime ulaştı, güvenilir satıcı teşekkür ediyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri