Kamp Için Uygun Yerler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aysungd Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,898

Aysungd

Yaşlanmadan akillanmayı çok isterdim✌✌
Yer
İstanbul / Zeytinburnu
Merhabalar Hekese ;
Bayram tatilinde 5 yıldızlı oteller değilde ateş başında sohbetli muhabetli bi tatil olsun istiyoruz..Bizim için ilk olucağından biraz da heyecan var.Eğer bildiğiniz güzel kamp için orda bulunan arkadaşların olduğu hareketli bir yer var ise önerinizi bekliyorum..(Bizim gibi bayram tatilinde kamp yapmayı düşünen arkadaşlar varsa istanbuldan hep beraber organizasyon yapılabilir)..

Birde Kamp için çadır vs.gereklidir onlar içinde nelerin gerekli olduğu mazlemeleri yazarsanız sevinirim..

Etiketler
ilk defa kamp
Merhaba, uzun suredir formu takip edemiyorum ama dikkatimi ceken sizin mesajiniz oldu, cok goruntulenmis fakat yanit yazilmamis.
Oncelikle tavsiyem ilk defa kamp yapacaksaniz ve yaninizda bu konuda tecrubeli kimseler yok ise Istanbul yakinlarinda tercih edeceginiz kamp alanlarinda (Istanbulu pek bilmiyorum ) gecireceginiz kisa sureli konaklamalar hem tecrube kazanmaniza ayni zamandanda ne gibi malzemelere ihtiyaciniz oldugunu yasayarak birebir ogrenmenizi saglayacaktir.Bunun disinda size tavsiyem bungolov tarzi veya hazir cadir konaklamli kampingler tercih edilebilir.sahsen mumkun olan en issiz yerler tercihim olmasi nedeni ile hareketli yerler konusunda tavsiyede bulunamayacagim

Merhaba , öncelikle teşşekür ederim ...Evet bizim için ilk defa kamp deneyimi olucak ve birazda heyecan var ...Dediğiniz gibi istanbul yakınları ilk defa olucagından daha mantıklı gelmeye başladı ...Tavsiyelerinizi dikkate alıcam...Teşekkürler

hmmm..evet huysuzturk az önce internetten baktım gerçekten çok güzelmiş ama suan için önceliğim istanbul içerisinde kamp yapmak eksikliklerimin neler olduğunu görmek istiyorum...Eğer devamını getirirsem ikinci duragım ballıkayalar tabiat parkı :smiley: Önerin içinde teşekkürler...

rica ederim , mesai saati içerisinde olduğum için ayrıntılı yazamadım.şahsen 4 gece kaldığım , nerdeyse her hafta sonu deli gibi piknik yapmaya gittiğim favori yerlerimden bir tanesidir. orada iki tane işletme var sağlı sollu , biri çaprazda göl kenarında lokanta diğeri bir kaç adım geride köy evleri havasında. lokanta tarafına gidebilirsiniz çadır ve kamp için. gölün karşısına geçin,kıyı kenarda ağaçlarla çevrilmiş minik çadır yerleri var. göl kenarında sabah 6 da uyanıp , etrafı izlemek gibisi yoktur. gölün üstünde oluşan sis bulutları içerisinde yüzen ördekleri izlemek ise ayrı bir güzeldir. göl yapaydır , suyunu vadiden alır . vadi ye giriş gölün başladığı yerdir. yaklaşık 2 km lik ilerledikçe zorlaşan yürüme parkuru vardır. şelalesi de vardır , görmeden olmaz.vadi içerisinde de çadır kurmaya müsaittir. fakat göl kenarı yine iyidir. Çeşmeye yakın , lokanta ve wc ye yakın olmak gerekir. Mecidiyeköy'den oraya 80 km çekiyor. bir saatte rahat gidilir. tabiat parkına girmeden önce kasabadan geçiliyor. burada herşey alınabilir. kasabından marketine , manavına , nalburuna hatta A101 bile var.
son yıllarda maalesef bu güzelliklerinde sonu gelmeye başladı , bilinçsiz vatandaşlarımızın gelişi güzel bir şekilde pikniklerini yapıp çöplerini etrafa , derelere attıkları için kirlenmeye yüz tutmuştur. en son Ramazan öncesi pazar günü gittim , inanılmaz kalabalıktı . istanbula en yakın olan bu güzelim doğa harikasından umarım mahrum kalmayız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8eef4e78628bf98287279e1e06c6cf9d F7f2224d5a1b51502008c5bb7d465353 00df43d34f00842f0adf0d00cd64e0bd Adfbe5aa65a70c8ef191d388520f9d8a D300095747948256b19d16971f6122f4 5827cd4d2000e69b476e7e77e90dc9b7 5097194ce12623f181fce29e48186f01 Ba9b533ce0d83276c407bc4d6f9f2072 26080087388f0079e75544cd9286eb9b C4a56d0fff33f0ccf34524a92e0bcfe8

Sent from my iPhone using Tapatalk

çok güzelmiş tam kafa dinlemelik yer...şimdilik bir plan yaptık istanbul içinde ama kesinlikle orayı da gidip görüp kesfetmek istiyorum...

Ulasim imkaniniz varsa, mudurnu tarafinda cubuk golu, akyazi tarafinda suluklu gol u, sapanca taraflari gibi yerleride degerlendirebilirsiniz

Ben eşimle birlikte bayramdan sonraki gün gelibolu kömürlimanına gitmeyi planlıyoruz ilk kamp olucak kısmet olursa (izin meselesi) hussk biggles 5 almayı kararlaştırdık kamp masa ve sandalyesi tamam uyku tulumu ve mat araştırıyoruz şişme mat (patladığı için sıkıntı oluyormuş) yoksa plates minderimi alsak.....
Uygun olursa sizde gelin

Merhaba bayramdan sonra bizim için işler başlıyor..bayramda resmi tatil var biliyorsunuz ozamana denk getiricez...eğer size de uyarsa bayramda hep birlikte dediğiniz şekilde kamp kurabilirz...buarada bizde çadır vs.gibi çoğu şeyi temin ettik...

Biz de ilk kampimizi bayramda coluk cocuk cumbur cemaat yapiyoruz. Kesan mecidiye de olacagiz nasip olursa. Ev ahalisi hareketli yer derse mecidiye bolgesindeki veya eriklideki orman kamplarindan birine sakin olsun derlerse italyan koyuna gidecegiz. Cadir olarak yarin dekatlondan aprenaz 4.2 ve sisme yataklar alacagiz. Araba da kucuk ama baslayacagiz bi sekilde. Program yapmak isteyen olursa (aile) beraber plan yapip boylece tek basinalik korkusunu atabiliriz. Herkese iyi bayramlar.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende bayramın 1. Günü şile hacıllı köyüne gitmeyi düşünüyorum çadırım ve bir kaç malzemem eksik onları bu hafta tamamlarım herhalde değişik bir bayram tatili yapacağım gibi görünüyor

Perdeci,Avcı,Zj ci

Bizde bayramda Hacılı köyunde olucaz ilk defa kamp deneyimi olacak. Yerin guzel olduğunu soyluyorlar. Temel malzemeler çadır, mat , bıçak, yiyecek içecek, havaya göre kalın giysiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri