Kamp Masası Tavsiyeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İYİMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,387

İYİMühendis

Kamp III
Yer
Mersin
Arkadaşlar ürün satışa kapalı.
Tekrar açılırsa güzel bir ürün tavsiye ederim. (Alman malı.)
Aldığım yerin Linkini paylaşmak istedim. En uygun buradan buldum.
Tahminimce yine burası uygun olacaktır.

Etiketler
kamp masası

Ben yıllardır Metromarket'ten aldığım katlanır Aliminyum masayı kullanıyorum. Üst tablası katlanmayan modelleri bagaja sığdırmak daha zor ama tam katlanır masa yaklaşık bir boru ölçülerine geliyor katlanınca. Yani katlı ölçülerin ne olduğu benim için önemli..
Sevgiler...

Bu tür akordiyon gibi katlanan bir masam vardı
Ama pek kullanışlı değildi
Bir süre sonra üstteki o katlanan şey tam fonksiyon görmedi ve düz durmamaya başladı,attım

.
Eşya veya aletlerin hangi ülkenin malı yahut hangi mağazadan alınması yerine onlardan beklenen özellikler üzerine konuşmak sanırım daha anlamlı olurdu. Danfoss Danimarka’da Webasto Almanya’da dizanlanıyor ama Çin’de üretiliyorlar. Yine Çin’de üretilen solar panellere kablo kutusu takılıp etiketlenerek Alman ürünü diye satılıyor. İtalyan makarnalarının da önemli bir bölümü Türkiye menşeyli. Yine Alman diye bildiğimiz çoğu karavan, işçi ve mühendisleriyle. Kuzey İtalya, Slovenya ya da Polonya’da üretilmekteler. Hollanda’lı Victron da Malezya’da yine Çin kompenentleri ile üretim yapmakta.
Ahmet beyin gönderdiği masada el emeği olmalı. Pahalı saat ücreti ile buralarda yapılması zayıf bir olasılık.
Artık zamanımızda kimin eli kimin cebinde belli değil.

Herneyse benim karavan masası kriterlerim şöyle.
* Tüm ayaklarına yükseklik ayarı yapılabilmeli.
* Ayaklar arası uzun çapraz bağlantısı olmamalı.
* Ayak uçlarında plastik koruması bulunmalı.
* Üzeri katlamalı değil, düz ve yekpare olmalı.
* En fazla iki kişilik olmalı. Bu boy ayni zamanda sandalye enine de uygun.
80x60 cm. yeterli. Dört kişi için iki masa alınabilir.
Alüminyum, kolay temizleyebilir ve tablasının suya dayanıklı olmasını yazmaya zaten gerek olmamalı..

Ben son on sene içinde 30 üzeri aktif ay boyunca böyle bir masayı sorunsuz kullanmaktayım.
Kendisi Alman malı olduğunu söylüyor..😋

İsterseniz sandalye ve tabureler üzerinden devam edebiliriz..

Son düzenleme:

@Doğrucu Davut : ) Üşenmeyip uzun uzun bu konu da bile yazmışsınız.

Ben de 2 yıldır Türk malı en uygun kamp masa sandelyeyi çadır ve panelvanda aktif olarak kullanıyorum.
Hiç bir ayarı ya da güzelliği yok. : )
Sadece beklenen işlevi yeterince yerine getiriyor, işini yapıyor.

@Doğrucu Davut : ) Üşenmeyip uzun uzun bu konu da bile yazmışsınız.
Rica ederim, emekli olarak vazifemiz..:yum:

Ben de 2 yıldır Türk malı en uygun kamp masa sandelyeyi çadır ve panelvanda aktif olarak kullanıyorum.
Hiç bir ayarı ya da güzelliği yok. : )
Sadece beklenen işlevi yeterince yerine getiriyor, işini yapıyor.
Gayet doğru. Üstelik prensipte benim karavancılık düsturuma da uygun.
'' Karavan sana uymuyorsa, sen ona uy '' ;)

Son düzenleme:

Arkadaşlar ürün satışa kapalı.
Tekrar açılırsa güzel bir ürün tavsiye ederim. (Alman malı.)
Aldığım yerin Linkini paylaşmak istedim. En uygun buradan buldum.
Tahminimce yine burası uygun olacaktır.
Düzeltme Çinde Almanya için üretilmiş.(SON KESİN BİLGİ)
Alman malı diye satılıyor. Kutunun üzerini okudum.
Satışı yapılan hiç bir yerde çin ismi geçmiyor. Pazarlama stratejisi galiba.

Son düzenleme:

.
Eşya veya aletlerin hangi ülkenin malı yahut hangi mağazadan alınması yerine onlardan beklenen özellikler üzerine konuşmak sanırım daha anlamlı olurdu. Danfoss Danimarka’da Webasto Almanya’da dizanlanıyor ama Çin’de üretiliyorlar. Yine Çin’de üretilen solar panellere kablo kutusu takılıp etiketlenerek Alman ürünü diye satılıyor. İtalyan makarnalarının da önemli bir bölümü Türkiye menşeyli. Yine Alman diye bildiğimiz çoğu karavan, işçi ve mühendisleriyle. Kuzey İtalya, Slovenya ya da Polonya’da üretilmekteler. Hollanda’lı Victron da Malezya’da yine Çin kompenentleri ile üretim yapmakta.
Ahmet beyin gönderdiği masada el emeği olmalı. Pahalı saat ücreti ile buralarda yapılması zayıf bir olasılık.
Artık zamanımızda kimin eli kimin cebinde belli değil.

Herneyse benim karavan masası kriterlerim şöyle.
* Tüm ayaklarına yükseklik ayarı yapılabilmeli.
* Ayaklar arası uzun çapraz bağlantısı olmamalı.
* Ayak uçlarında plastik koruması bulunmalı.
* Üzeri katlamalı değil, düz ve yekpare olmalı.
* En fazla iki kişilik olmalı. Bu boy ayni zamanda sandalye enine de uygun.
80x60 cm. yeterli. Dört kişi için iki masa alınabilir.
Alüminyum, kolay temizleyebilir ve tablasının suya dayanıklı olmasını yazmaya zaten gerek olmamalı..

Ben son on sene içinde 30 üzeri aktif ay boyunca böyle bir masayı sorunsuz kullanmaktayım.
Kendisi Alman malı olduğunu söylüyor..😋

İsterseniz sandalye ve tabureler üzerinden devam edebiliriz..
Mesut Bey,
İdeal kamp sandalyesini tarif etmişsiniz.Teşekkür ederiz.
Gözümde canlandırınca güzel görünüyor, birde link paylaşsaydınız.
Bizde faydalansaydık. Efendim.

Yukarıda @omnitemporal arkadaşımın dediği gibi yüzeyi düz olmayan kamp masalarını bende sevmem üzerine örtü örttüğünüzde boşluklara bardak gelince devrilme riski olabiliyor. İlk yaptığım şey Masanın Boşluklarını kontrol etmek oldu. Yeni olduğundanmıdır? Bilemedim. Devrilme riski yok. Yüzeyler arasında yer çekimine göre fark yok tam yapışıyor. O aralığa bardak taban kenarı giremiyor düzgün duruyor. İlerde deforme olurmu? Bilemiyorum. Yalnız Masa yüzeyinin montaj şekli diğer markalardan farklı.
İlk daha aldım kuruyorum. Karavancılar bir aradayız. Almancı bir arkadaş aynı ürünü çıkardı gösterdi. Bende bundan aldım,çok araştırdım dedi, fiyatı şukadar dedi. Alman malı olduğunu ondan öğrendim.
Sizin uyarınız sonrası kutuya baktım. :smiley:)

Mesut Bey,
İdeal kamp sandalyesini tarif etmişsiniz.Teşekkür ederiz.
Gözümde canlandırınca güzel görünüyor, birde link paylaşsaydınız.
Bizde faydalansaydık. Efendim.

Benimki şuna benziyor. Alalı on seneyi geçtiğinden orjinalini bulamadım.
1646730177482

* Masalar için uygun bulduğum bir özellik de ayakların uçlarından veya başka bir yerlerinden (tam masa altı hariç) birbirleriyle yatay olarak birleştirilmiş olmaması. Böylelikle hem her zemine uyumları kolaylaşıyor hem de ayaklar her kenardan altına girebiliyor.

* Yükseklik ayarını yukarıdaki gibi çevirerek yapanlar daha dayanıklı olmalı ?
Klipsli olanların bazen zamanla laçkalaştığına şahit olmuştum.

Herneyse konuyu daha fazla deşmeyeyim, yoksa hakkımda "abesle iştigalden" dava açılacak.. :yum:

Son düzenleme:

Benimki şuna benziyor. Alalı on seneyi geçtiğinden orjinalini bulamadım.
Ekli dosyayı görüntüle 638760

* Masalar için uygun bulduğum bir özellik de ayakların uçlarından veya başka bir yerlerinden (tam masa altı hariç) birbirleriyle yatay olarak birleştirilmiş olmaması. Böylelikle hem her zemine uyumları kolaylaşıyor hem de ayaklar her kenardan altına girebiliyor.

* Yükseklik ayarını yukarıdaki gibi çevirerek yapanlar daha dayanıklı olmalı ?
Klipsli olanların bazen zamanla laçkalaştığına şahit olmuştum.

Herneyse konuyu daha fazla deşmeyeyim, yoksa hakkımda "abesle iştigalden" dava açılacak.. :yum:
Resimdeki Güzel Masa,
Youtube kanalına Karavan videoları ekleyince , satın aldığım masanında videosunu eklemeyi planlıyorum.
Henüz kendimi hazır hissetmiyorum. Videoları çekip onlarla uğraşmak hayatı yaşamamı engelliyor.
Şimdiye kadar yapmayı isteyip yapamadım. Biraz video hazırlama programları ile pratik yapmam gerek.
Ortaya hilkat garibesi bir kanal çıkmasın. Sizi keyifle okuyorum.
Beğen yerine kahkaha işareti bırakıyorum. Abesle iştigal sözkonusu olamaz.

Gelelim konuya,
Yükseklik ayarı için çevirdiğiniz somun eğer metal ise haklısınız. Plastikler güneşten çabuk yıpranıyor.

Paylaştığım masa, yüzeyinin tabiri yerindeyse tırtırlı olması dışında :smiley:) sizin seçtiğiniz kriterlere uyuyor.
Yanlış değilsem.
Yüzey konusuna bende takılmıştım. Kullandıkça göreceğiz nasıl olduğunu şimdilik hayırlı olsun diyorum Kendime :smiley:)

Normalde 5 yıl önce aldığım orman masası tipinde 4 tarafına oturulabilir çantalı bir masam var.. Ancak 2 hafta önce evimin yakınlarındaki Bim e gittimde kasaya yakın yerde 149 TL nin üzeri çizilmiş, 69 TL olarak yazılmış halde katlanır kamp masası etiketini görünce sıradan çıkıp yıgıntılar içinde masayı arayıp 1 tane tormasında resimdeki masayı buldum.. bir plastik parçası eksikti.. aldım.. eksik ürünün fotoğrafını çektiler birkaç gün içinde eksik parca gelmezse sizden geri alırız dediler.. aldım.. 3 gün sonra gittim parçayı bulamadık geri alalım dediler.. olsun ben birşey uydururum dedim geri vermedim.. 2 gün geçti aradılar parçayı bulduk diye. böylece çantasında 69 TL ye katlamalı aliminyum masam oldu.. ara ara ellerinde depoda kalan malzemelerden marketlerde indirim olabiliyor..

Adsz

yıllarca araç arkasında plastik katlanan 40x80 gibi ölçüde plastik bir masa kullandım şimdi karavan ile birlikte tabiiki decatlondan bir masa aldım 6 kişilik üzeri düz fiat performans ürünü bir şey tavsiye ederim üzmez kafanız fazla karışmasın bu arada örtüsü de hazır ama yakıt fiatlarımız düşmez ise evin öünde kamp yapacağız artık

Masa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri