Kamp Severler İçin İzmir De Saklı Bir Cennet

Beğendiniz mi ?

 • İyi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Fena Değil

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kötü

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  0

Eyüp KAYA

Doğa/Kamp /Hayvan Sever Beden Eğitimi Öğretmeni
Mesajlar
4
Tepkime puanı
4
Konum
Yalova
Web sitesi
www.instagram.com
Geçen yaz kamp yapmış olduğum İzmir Dikili ve Bademli arasında henüz istila edilmemiş saklı bir cennet DENİZKÖY.
İzmir'den yola çıkıp internetten kamp alanı ararken ve baktığım her yerin mangalcılar ile günübirlikçiler tarafından istila edilmiş olduğunu görüp tam ümidimi kesmişken tesadüfen keşfettiğim küçük şirin bir köy.

Köye girip o sıcak kanlı insanlarla muhabbet ettikten sonra tam deniz kenarında evinin bahçesini çadır kurmak isteyen kampçılara kiralayan dünyalar tatlısı bir Halil amca olduğunu öğrendiğim yerdir. Gündüzleri günübirlikçilerin denize girmeye geldiklerinden dolayı plaj kısmı biraz kalabalık oluyordu fakat bizim kaldığımız taraf daha sakindi. Köyün bir ucunda kamp alanı gibi harabe bir alan var fakat orayı çok tavsiye etmiyorum,köyün diğer ucunda Halil amcanın küçük şirin bahçesi hem daha güvenli hem daha sakin hem de duş,tuvalet elektrik gibi her imkanı sağlıyor.Her gün bahçesinden topladığı taze meyvelerden ve sebzelerden (Kavun,İncir,Erik,Üzüm,Salatalık,Domates) getirip size ikram ediyor :smiley: Çadır başı 25-30 TL gibi bir ücret alıyor. Geçen yıl temmuz ayı sonlarına doğru gitmiştim ve Halil amcanın bahçesindeki tek çadır benim çadırımdı,özellikle aile veya bay bayan olarak ya da yalnız bayan olarak gitmek isteyenler için güzelce vakit geçirebileceğiniz bir aile ortamı diyebilirim.

Köyde sabah günün ilk ışıkları ile uyandığınızda gidip sıcacık poğaçalardan alabileceğiniz bir fırın,sebze meyve,ekmek,sigara,alkol vs. alabileceğiniz ve her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir market ayrıca sıkıldığınızda gidip oturup ne isterseniz yiyip içebileceğiniz cafe tarzı yerler var.Fiyatlar makul,yaşadığınız yerde ne ise aşağı yukarı aynı.Konum olarak Dikili,Bademli ve Çandarlı arasında bulunuyor ve aşırı sakinlikten canınız sıkılırsa yakın civarda gidip eğlenebileceğiniz Beachlar veya gezebileceğiniz yerler de mevcut ya da saydığım ilçelerden birine gidip tekne turuna katılarak o civardaki bütün adaları,koyları gezebilirsiniz. Çadırınızı toplamanıza gerek yok Halil amcanın bahçesi oldukça güvenli özel eşyalarınızı alıp çıkabilirsiniz. Ben denize girmek için turkuaz mavisi suya sahip olan Killik Koyu'na gitmiştim,gezmek için Dikili-Bademli ve Çandarlı ya gitmiştim. Dezavantaj olarak ise fazla rüzgarlı,özellikle geceleri çadırda uykudan uyanacak kadar sarsıtılı rüzgarlar olabiliyor. Herkesin beklentisi farklıdır muhtemelen ama ben kalabalık kamp alanlarını sevmiyorum 4-5 gün kadar kaldım orada ve benim için inanılmaz güzeldi,umarım siz de aynı memnuniyetle ayrılırsınız.
23559675_1609507042469821_1157234370795877318_n.jpg
maxresdefault.jpg
maxresdefault.jpg
23559675_1609507042469821_1157234370795877318_n.jpg
maxresdefault.jpg
 
Son düzenleme:


Forum istatistikleri

Konular
99,895
Mesajlar
1,474,797
Kullanıcılar
167,682
Son üye
karakis

SON KONULAR

Üst