Kamp Yerinde Güvenlik(hayvanlardan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tnryksl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,631
hocam hayvan korkusu var bende o yüzden sordum bu soruyu.Dediğiniz gibi uzun kamp yapan insanların çoğu bu durumlarla karşılaşmamış.İnsan konusuna gelirsek o bambaşka bir konu.
İnsanlardan ne kadar uzak o kadar güvenli.O ayrı.Dünyanın en zehirli yılanı gelse yapacağı şey belli.En baba birkaç dakika içerisinde ölürsün.Az biraz da canın yanar.
İnsan bambaşka bir hayvan.Ne yapacağı belli olmaz.Eşimizle çocuğumuzla gideceğiz.Tabiki kimsenin olmadığı yerlere ya da kamp alanlarına gideceğiz:smiley:..
Misal ateş yakacağız.Bu yüzden herhangi bir yola uzakta olmamız gerekiyorki yoldan geçenler farketmesin.İti var köpeği var.
Normal köpek sürüsünde ya çadıra yada arabaya kaçarız.Öteki köpekler(var ya bazı insanlar) gelmesin.
Tavsiyeler için teşekkürler.

Etiketler
Meyve bulunan alanlar olursa sukenarı, orada Ayı falan olur. Onun dışında Biz gittik en yakın yerleşim merkezine 10-15 kilometre mesafede olan bir yerde kaldık, bir tek çakal ya da kurt uluması duyamadık maalesef.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eşinizle birlikte gidiyorsanız hayvana karşı değilse de insana karşı silah bulundurmanızı mutlaka öneririm iki tane Niyeti bozuk serseri mi? iki tane domuz sürüsü mü? iki tane domuz sürüsü.

Eşinizle birlikte gidiyorsanız hayvana karşı değilse de insana karşı silah bulundurmanızı mutlaka öneririm iki tane Niyeti bozuk serseri mi? iki tane domuz sürüsü mü? iki tane domuz sürüsü.

hocam o iş kolay değil.silah dediğin tabanca ise ruhsatı var.
Tüfek ise (ailem arada ava gider) ruhsatı var izni var.Avlanma sezonunda tüfeği taşıyabilirsiniz onun içinde gideceğiniz yerde avlanma izni almalısınız.
Tüfekle gidersiniz,sezon dışı olursa, kaçak avlanmadan arabanıza kadar el koyup satıyorlar.Tüfek gidiyor.
Para cezası var vs.
Bundan ziyade ormanın içlerini düşünüyorum.öyle orman kenarı değil.Orman kenarına evet içmeye gelenler olur.Misal göl kenarına içmeye gelen olur.Ama orman içine giden olmaz düşüncesindeyim

Hiç değilse bir ses tabancası olsun elinizde derim ben. Biz giderken yanımızda 1 kutu torpil götürmüştük. Mesela gece belli aralıklarla patlatıyorduk. köylerden Uzak olduğumuz için yabani hayvanlar sesten uzak durur. ses tabancası yani bildiğimiz kuru sıkı orman yürüyüşlerinde çok işe yarıyor. bir köpek sürüsü falan denk geldiği zaman kesin çözüm oluyor. sesinden çok korkuyorlar.

Biz eskiden av malzemesi satan dükkanlardan alırdık. onlar da fatura keserlerdi. faturası ruhsat muamelesi görüyor. faturasını yanından ayırmayacaksınız.

Unutmuşum meskun mahalde Ateş etmediğiniz sürece sorun yok

şimdi araştırırken gördüm de.Adam diyorki;
anlamadığım hangi kafa ile üzerinizde silah taşıma ihtiyacı duyarsınız,peki ya karşınızda olan gerçek silah sahibi her hangi bir hamlenizde şüphelenip size ateş etse ne olur
Torpil köpekler için iyi.Silah bize göre değil:smiley:

bunları düşündükçe ve diğer insanlarında bunlardan korkutuğunu görünce insanlarda dahada soğudum:smiley:

Bir. elinizdeki silahın insanlara karşı kullanılmayacağını bilmeniz gerekir.
2. torpilin yanma süresi patlama süresi falan vardır, köpekler saldırdığında O birkaç saniye sizin için çok değerli olacak.
üç. sadece tavsiye veriyoruz kimseye bir şeyi zorla dayattığımız da yok.
ben götürürüm yanımda ayrı mesele. Hatta gerçeğini de götürürüm. adam şehrin göbeğinde taşıyor, Ben ormana götürmüşüm çok mu?

hocam hayvan korkusu var bende o yüzden sordum bu soruyu.Dediğiniz gibi uzun kamp yapan insanların çoğu bu durumlarla karşılaşmamış.İnsan konusuna gelirsek o bambaşka bir konu.
İnsanlardan ne kadar uzak o kadar güvenli.O ayrı.Dünyanın en zehirli yılanı gelse yapacağı şey belli.En baba birkaç dakika içerisinde ölürsün.Az biraz da canın yanar.
İnsan bambaşka bir hayvan.Ne yapacağı belli olmaz.Eşimizle çocuğumuzla gideceğiz.Tabiki kimsenin olmadığı yerlere ya da kamp alanlarına gideceğiz:smiley:..
Misal ateş yakacağız.Bu yüzden herhangi bir yola uzakta olmamız gerekiyorki yoldan geçenler farketmesin.İti var köpeği var.
Normal köpek sürüsünde ya çadıra yada arabaya kaçarız.Öteki köpekler(var ya bazı insanlar) gelmesin.
Tavsiyeler için teşekkürler.
İnsanlardan uzak ıssız yerlerde eşinle niye kamp yapacaksın be kardeşim , üzerinde silah bile olsa ne yazar , başına dert mi alacaksın . Eşini güvenlik olan yerlere götür veya 3-4 araçlı aile gruplarıyla git .Kamp bu kadar önemliyse , yalnız git , erkek arkadaşlarınla git , kadıncağzı hasta mı edeceksin fe sübhanallah .

İnsanlardan uzak ıssız yerlerde eşinle niye kamp yapacaksın be kardeşim , üzerinde silah bile olsa ne yazar , başına dert mi alacaksın . Eşini güvenlik olan yerlere götür veya 3-4 araçlı aile gruplarıyla git .Kamp bu kadar önemliyse , yalnız git , erkek arkadaşlarınla git , kadıncağzı hasta mı edeceksin fe sübhanallah .
Işte Bu yaklaşıma katılmıyorum. Bu bir özgürlük meselesidir. Gidebileceğimi bileyim ama gitmeyeyim ayrı mesele.

MERHABA;
iki kere yaz kampına çıktım biri akdeniz turu biri ege turu olmak üzere sadece bir keresinde bodrum tavşan adasının karşı kıyısında kamp kurmak zorunda kaldım sadece gece için sabah uyandığımda karşımda 4 5 adet köpek vardı. gel kuçu kuçu dememle kuyruklar sallanmaya başladı ve anladımki bunlar zararsız. ni tekim çıktım çadırdan sıkıntı olmadı. 1.5 ayda 2 kere kış kampına çıktık 3 kafadar inönü yaylasına ses haricinde hiç bir görüntü görmedik.

çok yanlış bir düşünce bencede

Başlangıçta kendinizi tam güvende hissettiğiniz yerlerde geceleyin. Zamanla kendinize güveniniz artacaktır. Güven artıkça da herşey kolaylaşır. Çocukluğum yılan ve akreplerin bol olduğu yerde geçti. Bağdaki evimizin önünde bir defa da akrep soktu. Çocukken (60 yıl önce) zaten akrepleri yuvalarından çıkartır kavga ettiridik. Yürürken bastığınız yere bakarak yürüyün. Şimdi yaşadığım çevrede yaban domuzu fazlaca var. Onlar zaten bizden kaçıyorlar. Önemli olan yanında yavrusu olan yaban hayvanlara yaklaşmamak ve oradan uzaklaşmak.
Tabiat çok güzel, tadını çıkarın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR