Kampa Başlayacağım, Fikir Istiyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Huseyinsimsek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,018

Huseyinsimsek

Yeni Üye
Yer
Sinop
Web
www.facebook.com
Merhabalar sevgili forum ahalisi, ben Sinop Üniversitesi öğrencisi bir gencim, kampa yalnız kalmak, insanlardan uzaklaşmak, felsefi konularla ilgilenecek rahatlığı bulmak gibi sebeplerden başlayacağım; bu yüzden yanıma kimseyi almayacağım, insanlardan uzak ormanların içerisinde bir yerler aramak üzere yola çıkacağım. Özellikle kış kampına meyilliyim; çünkü maalesef ki insanlardan pek haz ettiğim söylenemez - felsefi olanlar hariç- . Bütün bu durumlarım beni kışın ortasında ilk defa kamp yapmaya teşvik ediyor.
İlk deneyimim olacak diye lütfen üşümek, acıkmak gibi şeylerle korkutmaya çalışmak gibi işlere girmeyin lütfen, ben zaten öğrenciyim, zaten daima açım, zaten her kış üşüyorum; korktuğum şeyler bunlar değil. Şimdilik buraya kadar beni dinlediniz, bundan sonra da ben sizi dinleyeyim.
Bakın,
HTML:
http://www.hepsiburada.com/pirana-6-parca-kamp-seti-p-OUTPR954329?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.outdoor.pla&gclid=CKzkg-OS3tACFdUaGwodoGsBHQ
Burada verdiğim linteki setle başlamayı düşünüyorum, bunun hakkında yorum istiyorum. Ayrıca kampta oduna çok ihtiyacım olacak ve bu mevsimde her yer nemli, burada devreye kim giriyor? Oyunu bilenler giriyor ve bana yol göstermek nezaketini gösteriyorlar, ben de onları sevgiyle anımsıyorum her kamp yaptığımda.
Bana kış kampı için temel şeyleri öğretmenizi diliyorum ve yüksek fiyatlı şeyler önermek yerine, kendi kendime bu setin üstüne kendi emeğimle yapabileceğim şeyleri anlatırsanız, çok mutlu olurum.
Sevgilerimle forum ahalisi.

Etiketler
kış kampı
Merhaba,

Lütfen alınmayın ama yazdıklarınıza biraz güldüm özellikle şu cümlenize "İlk deneyimim olacak diye lütfen üşümek, acıkmak gibi şeylerle korkutmaya çalışmayın". Ben buradaki insanların hadi yeni üyeleri yada ilk defa kampa gidecekleri korkutalım gibi bir planları olduğunu pek düşünmüyorum kaldı ki insanlardan uzak, herhangi bir işletmeye ait olmayan, tamamıyla kırsal bir alanda kışın kamp yapıyorsanız korkmanız gereken en son şey üşümek ve acıkmak olmalıdır fikrimce çünkü ne yaparsanız yapın illaki biraz üşüyecek illaki yemek hazırlarken biraz aç kalıp zorluk çekeceksiniz sizin asıl endişeniz üşümek yada aç kalmak değil hipotermi geçirmemek veya açlıktan ölmemek olmalı :smiley: Biraz abarttım ama haklı olduğum noktalar var.

Dikkat ettim forumda kışın kamp yapmaya hevesli arkadaşlarımız var yazacaklarım onlar içinde faydalı olur umarım.

Öncelikle hayatında ilk defa kamp yapan ve bunu kışın ortasında yalnız başına müstecire ait olmayan kırsal bir alanda yapmak isteyen ve de doğru düzgün bir ulaşım aracı olmayan arkadaşlara çok güzel bir tavsiye de bulunmak istiyorum. Kesinlikle yapmayın. Yapmayın arkadaşlar. Önce yazın yapın, tecrübe edinin ilkbaharda yapın, sonra sonbaharda yapın, hızınızı alamazsanız sonra kışın da yaparsınız. Dile kolay olabilir ama inanın kışın kamp yapmak zor. Bu zor yapılamaz anlamına gelmiyor gereken tecrübeye sahipseniz gayet tabi yapılır ve yaz kamplarından çok daha eğlencelidir en azından benim için öyle.

Tam olarak nasıl söylenmesi gerekiyor bilmiyorum o yüzden direk yazıyorum cebinizde paranız yoksa kışın kamp yapamazsınız :smiley: Maalesef bu böyle. Diyebilirsiniz ki "ne var kardeşim çok üşürsem girerim arabama açarım klimamı yatarım paşalar gibi" işte bunun adına da ne kadar kamp denir onu tartışmak lazım. Benim anlatmaya çalıştığım kamp bu arkadaşımızın yapmayı planladığı aktivite ile neredeyse aynı. Fakat linkte attığınız malzemelerle bırakın kışın kamp yapmayı ilkbaharda bile zor kamp yaparsınız. Ben burada kışın kullanılması gereken kamp malzemeleri ile ilgili dünya kadar yazı yazarım ama işi uzatıp konuyu sulandırmaya gerek yok o yüzden bir örnek verip geçeceğim. 10 dereceye kadar mükemmel koruma sağlayan linkteki o tulum ile 5 derecede hipotermi geçirirsiniz :smiley: Diyelim ki tulum 10 dereceye kadar cidden üşütmüyor (o da yalan ya neyse) gece hava şehirde -10 lara düşüyor siz o tulumla dağda, ormanda nasıl ölmemeyi planlıyorsunuz. Çadır ayrı bir felaket hiç bahsetmiyorum. Buradaki ürünlerin toplam fiyatı ile doğru düzgün bir propan tüp ve ocak bile alınamıyor maalesef. Sonuç olarak kışın tam manasıyla kamp yapacak arkadaşlar ! Malzeme bilginiz ve ayıracak bütçeniz olması gerekiyor.

İkinci olarak teoride ki bilgi pratikte bazen çuvallıyor :smiley: Yani tecrübe önemli. Basit bir örnek vermek gerekirse odun kesmeyi herkes bilir, al baltayı vur kütüğe ama iş pratiğe dönünce gece yakacak odunu hazırlamaya çalışırken acemi insan saatler harcayabilir hatta ertesi gün baltayı tuttuğu kolu yorgunluktan dolayı doğru düzgün kullanamayabilir bile :smiley: Hiç bilmediğiniz bir yerde tek başına kamp yapmak çok ciddi sorunlar doğurabilir. Bölgeyi bilen daha önce kamp yapmış birilerinin yanında gitmek her zaman daha akıllıcadır. Araziyi öğrenirsiniz, gece havanın nasıl davrandığını öğrenirsiniz, hangi odunun nasıl dizildiğinde daha güzel daha verimli yandığını öğrenirsiniz, çadır nereye kurulur nereye kurulmaz bunları öğrenirsiniz. Örnekleri çoğaltmak mümkün ama kısacası tecrübe bu işin mihenk taşı hele ki sizin gibi 4x4 arazi aracı olmayan, gittiği yerden bir problem olduğunda kolaylıkla geri dönemeyecek, kamp yapacağı tarihi aralıktan yeri de kırsaldan seçen insanlar için tecrübesizlik büyük sorun olur diye düşünüyorum aman dikkat. Küçükte bir örnek vereyim ilk defa kamp yapmaya gittiğim bir yerde gece kamp alanından yaklaşık 1 km kadar uzaklaştım, yolumu aydınlatan son model süper sonik kafa lambama güveniyorum, 15 dk sonra bir sis çöktü 2 mt önümü göremez hale geldim geri dönüş yolunu zor buldum :smiley: Sonradan öğrendim ki kamp yaptığımız bölge çanak şeklinde olduğundan gece sisten göz gözü görmüyormuş. Basit bir sis bile insanı ne kadar zor duruma sokabiliyor siz şimdi kışın ortasında kamp yapmaktan bahsediyorsunuz gece kar yağsa, rüzgar hızlansa, yağmur yağsa çadırınız bu durumlara dayanabilecek mi, tulumunuz sizi ne kadar sıcak tutacak, kurumuş ayakta kalmış ağaç bulursanız ateş yakarsınız bulamazsanız ocaktaki yakıt sizi ne kadar idare eder. Ortada buna benzer onlarca soru var ve çoğu insanın bırakın cevapları bilmeyi bu soruların varlığından bile haberi yok ama yalnız başına kışın ormanda kamp yapmaya hevesleri var. Heves başlangıç için gerekli bir şey olsa da unutmayalım ki tecrübesizlik ve bilgisizlik başıma bela olabilir.

Üçüncü olarak ise şunu söylemeliyim, bilinenin aksine her ayı kış uykusuna yatmaz, yatsa da kutup ayıları gibi 6 ay boyunca uyumaz :smiley: Evet dağda misafiri olacağımız canlı dostlarımızdan bahsediyorum. Ayıyı sadece bir benzetme olarak düşünün kurdu var, domuzu var, çakalı var, var oğlu var. Kışın açlıktan köyün sokaklarına kadar inen hayvanlar, dağda, ormanda bize neler yapar :smiley: Korkmayın korkmayın pek bir şey yapmıyorlar :smiley: Ama yinede kışın biraz daha tedbirli olmak lazım. Yürüyüş yollarına, yuvalarına yakın yerlere kamp atmamak lazım.

Son olarak biraz da felsefe yapayım :smiley: İstediğiniz gibi bir kamp alanında yani tabiri caizse dağ başında yalnız kalmak size hayal ettiğiniz gibi felsefi konularla ilgilenebileceğiniz rahatlığı vermeyebilir. Yani insanlardan uzaklaşayım derken dağda mumla insan aramayın sonra.

Daha fazla uzatıp milletin hevesini iyice kaçırmayayım :smiley: Şunu da ekliyeyim bunlar sadece benim görüşlerim.

Son düzenleme:

Herkesin kendi düşüncesi. İlk deneyimde biraz zorlanabilirsin, ama bu başaramayacağın anlamına gelmez. Sana hayırlı yolculuk dikkat et kendine.

Sevgili @acroarx niyetini ve söylemeye çalıştığın şeyi anlıyorum; ama koca paragrafından alabileceğim tek şey çatı sınırımı biraz yükseltmem gerektiği. Buraya bunu yazana kadar ne kadar kişiyle konuştuğumu ve de bu cevabı aldığımı bilseydin benimle beraber sinirin bozulurdu, inan bana. Ayrıca dağa falan gitmiyorum, insanlardan tam manasıyla kopmayacağım da, sadece uzaklaşacağım, yani öyle sisli, ayılı yerlere gidebileceğim yer neredeyse yok burada. Ayrıca ilk kampımda yemek pişirmeyeceğim için vahşi hayvandan korkacağımı da sanmıyorum. Sevgili dostum yaptığın felsefe için teşekkür ederim ama hamamböceklerini ne kadar özlersem insanları da o kadar özlerim emin olun. Ben insan tıkırtısı olduğunda huzursuzlanıyorum, en basitinden ben bir yazarım ve evdeki insanlar uyumadan dışarıdaki araba sesleri kesilmeden oturup metin çıkaramıyorum, sırf bunun yüzünden dergideki yazıma 3 gün geciktiğim oldu. İyisi mi sen beni daha da kur, özele gel, bana taktik ver güzel insan. :smiley:
Hem de ne demiş Üç Hürel, Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş. :smiley:
Ayrıca sevgili aşkkuşu kibarlığından ötürü sana teşekkür ederim, kendine lütfen iyi bak.

Son düzenleme:

Arrcroarks. bir musibet bin nasihate bedeldir demişler. Hüseyin bey, oturduğunuz ili söylememişsiniz. İstanbulda iseniz gidin Belgrat ormanına mesela. Şehire yakın bir ormanlık bölgede olsun hani. Kış zamanı mangallcılar piknikçiler olmadığı için o sessizlik ve hüşu içerisinde nirvanaya bile ulaşabilirsiniz. Gökten inen kar taneleri yaprağa konmuş pamuk pamuk karlar ilham perisinin beğendiği mekanlardır. Çadırda üşümemek için içine sıcak su konan termoslardan alın uyku tulumu uzun içine ve sıcak su konan plastik termoforlardan. Eczanelerde satılır. Çadır havalandırma sını kapatmamak şartı ile içeride mum bakarsanız 4 derecelik ısı artışı olur. iCep sobası da tavsiye ederim. Vücudunuza yapıştırır saatlerce sıcak kalırsınız beni hatırlarsınız. İlham perisi ile işiniz bitince de eve dönmek kolay olur. Sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşır Danış sevinirim,. iyi kamplar dilerim.

Sevgili @acroarx niyetini ve söylemeye çalıştığın şeyi anlıyorum; ama koca paragrafından alabileceğim tek şey çatı sınırımı biraz yükseltmem gerektiği. Buraya bunu yazana kadar ne kadar kişiyle konuştuğumu ve de bu cevabı aldığımı bilseydin benimle beraber sinirin bozulurdu, inan bana. Ayrıca dağa falan gitmiyorum, insanlardan tam manasıyla kopmayacağım da, sadece uzaklaşacağım, yani öyle sisli, ayılı yerlere gidebileceğim yer neredeyse yok burada. Ayrıca ilk kampımda yemek pişirmeyeceğim için vahşi hayvandan korkacağımı da sanmıyorum. Sevgili dostum yaptığın felsefe için teşekkür ederim ama hamamböceklerini ne kadar özlersem insanları da o kadar özlerim emin olun. Ben insan tıkırtısı olduğunda huzursuzlanıyorum, en basitinden ben bir yazarım ve evdeki insanlar uyumadan dışarıdaki araba sesleri kesilmeden oturup metin çıkaramıyorum, sırf bunun yüzünden dergideki yazıma 3 gün geciktiğim oldu. İyisi mi sen beni daha da kur, özele gel, bana taktik ver güzel insan. :smiley:
Hem de ne demiş Üç Hürel, Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş. :smiley:
Ayrıca sevgili aşkkuşu kibarlığından ötürü sana teşekkür ederim, kendine lütfen iyi bak.

Merhaba,

Ben sizin yazdıklarınızdan anlayabildiğim kadarı ile size cevap verdim. Niyetim doğru bildiğimi aktarmak, benden önce kaç insanla konuşup ne kadar cevap aldığınız beni pek ilgilendirmiyor ben yine bildiğim doğruyu aktarırım alıp almamak size kalmış. Kamp yapmak istediğiniz yeri İnsanlardan uzak, orman içinde diye yazmışsınız bende kırsal bir arazi olarak algıladım, bunun tehlikelerinden bahsetmeye çalıştım ve size kullanmanız gereken malzemeler ile ilgili bilerek tavsiye vermedim çünkü benim tavsiye edeceğim kamp malzemelerinin fiyatları yüksek ve siz yüksek fiyatlı ürünlerin önerilmesini istememişsiniz. Nereye, neyle gideceğiniz ve kaç gün kalacağınız hakkında hiçbir bilgi vermeden genel olarak "ben kışın nasıl kamp yaparım" diye başlık açınca yapılan yorumlarda haliyle pek faydalı olmuyor buna rağmen uğraşıp kendimce birkaç şey yazmaya çalıştım ama görüyorum ki sizin sinirinizi bozmaktan başka bir işe yaramamış.

Sizin gibi bu işe yeni adım atan hevesli arkadaşlara belki bir nebze faydalı olur düşüncesi ile acizane tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum ama olanca yazımın içinden sadece çadır ile ilgili yazdığım tek cümleyi almışsınız. İlk olarak şunu söyleyeyim attığınız linke binaen yorum yaptım. Linkte de yorum yapılabilecek sadece çadır ve tulum vardı. İkisininde sizin işinizi görmeyeceği hakkındaki görüşlerimi yazdım.

Konuyu uzatmadan en iyisi ben aklıma gelen ve kendi kullandığım malzemeleri yazayım, gerisi size kalmış.

İlk olarak gideceğiniz yerin hava durumuna bir bakın ona göre bir tulum temin edin. 50 tl ye - 10 çok güzel kaz tüyü tulumlarım var abi diyen merdiven altı işletmelere inanmayın. Ben aşağıdaki tulumu kullanıyorum. Memnun değilim, tavsiye etmiyorum sadece benim araştırdığım zamanda en düşük fiyata en uygun özellikleri olan ürün buydu. Bu tulum - 10 a kadar sizi öldürmez ama üşümekten de pek uyuyamazsınız. Tulum içinde rahat bir şekilde üşümeden uyuyabilmeniz için cep sobaları var onlardan temin edebilirsiniz. birde çadır içinde ki sıcaklığı artırmak için sağa sola dökmeden bir mum yakabilirseniz buda bir nebze iş görür. Mumu uyku bastırmadan söndürmenizi tavsiye ederim sonra olay çıkmasın. Tulumun içine üşümeyeyim mantığı ile montla girmeyiniz üstünüzde ince bir şeyler olması tulumun içini daha çabuk ısıtmanızı sağlar.

http://urun.n11.com/uyku-tulumlari/...gclid=CLm9yLCn4tACFcLOcgodAXUCtA&gclsrc=aw.ds

İkinci olarak güzel ve dayanıklı bir çadır edinmeniz gerekir. Ben şu anda aşağıdaki çadırı kullanmaktayım kışın kullandım fakat kar yağışı yoktu onun dışında yağmura, rüzgara karşı dayanıklı bir çadır diyebiliriz. Buda fiyat/performans açısından bulabildiğim en uygun çadırdı.

http://urun.n11.com/kamp-cadiri/bre...gclid=CNSQ2ZWp4tACFQvGsgodUg4Nuw&gclsrc=aw.ds

Şunu da tavsiye ederim kar savakları olan güçlü bir çadırdır.

http://urun.n11.com/kamp-cadiri/hus...gclid=CIvbjvmp4tACFQa2GAodCm4HiQ&gclsrc=aw.ds

Buda bir düşük modeli. Kışın temiz havalarda kullananlar gördüm.

Husky Bizam Green Light 2 Kisilik Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Bu arada en ucuzunu Husky yaptığı için sürekli onun ürünlerini paylaşıyorum firmadan herhangi bir reklam gelirim yok :smiley: Yoksa gönül ister ki North Face Mountain 25 paylaşayım.

Nasıl bir ayakkabı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama yağmurda çamurda ayaklarınızı sıcak tutacak bir goretex bot tavsiye ederim. Ben aşağıdaki ilk linkte olan ürünün bir eski modelini kullanıyorum (salewa), tavsiye ederim, ciddi anlamda çok zorladım ama bana mısın demediler.

http://urun.n11.com/trekking-ve-hiking/salewa-ms-hike-trainer-gtx-P142837199

Şunlarda olabilir.

http://urun.n11.com/kar-botu/the-no...-mid-gtx-black-erkek-bot-t0cdf5kx7-P144888958
http://urun.n11.com/trekking-ve-hiking/salomon-quest-4d-2-gtx-erkek-bot-P87739712
http://urun.n11.com/trekking-ve-hiking/asolo-fugitive-gore-tex-erkek-trekking-botu-P142506923

Nasıl bir yerde kamp yapacağınızı ve ulaşımı nasıl sağlayacağınızı bilmediğimden haliyle yürüyüş mesafenizi de tahmin edemiyorum ama mesafe uzun ise kaliteli bir çanta tavsiye ederim. Ben ilk linkteki ürünü (low alpine) kullanıyorum memnunum tavsiye ederim.

http://urun.n11.com/outdoor-canta/l...gclid=CPTFmI6s4tACFcKqGAodgxAGFA&gclsrc=aw.ds

Ek olarak şunlarda olabilir.

http://urun.n11.com/outdoor-canta/t...gclid=CPnWwKWs4tACFQeLsgodrDgPRw&gclsrc=aw.ds
http://urun.n11.com/outdoor-canta/karrimor-cheetah-6015-sirt-cantasi-kr15008-P65432737

Biraz ucuz olarak şöyle bir ürün var.

Quechua Trekking Sırt çantası 60 Litre çok Hafif GittiGidiyor'da 253453848

Sağanak yağmur ihtimaline karşı bir panço faydalı olur.

Makara Trekking Panço - Yağmurluk (Unisex) Fiyatı

Ben aşağıdaki gibi bir mat kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok memnunum. Biraz pahalı bir ürün olmasına rağmen hakkını veriyor. Kışın kesinlikle şişme mat, şişme yatak tavsiye etmem eğer çokta rahatınıza düşkün değilseniz ve mata bu kadar para vermek istemiyorsanız klasik kapalı hücre bir matta işinizi görür.

http://urun.n11.com/matlar/thermarest-trail-lite-l-P59068072
http://urun.n11.com/uyku-tulumlari/evolite-pro-mat-P97697819

Linkteki kafa lambası fena dandik bir lamba kullandım biliyorum. Onun yerine daha önce forumdaki bir arkadaşa yazdım, petzl yada black diamond gibi dağcılık malzemeleri üreten firmaların orta düzey 80-100 tl ye kafa lambaları var onlardan temin edebilirsiniz.

Buyurun kullandığım kafa lambası da budur.

http://urun.n11.com/fener-ve-kafa-l...gclid=CIfBhMeI49ACFda4Gwod5egG0A&gclsrc=aw.ds

Pek tavsiye etmiyorum çok güzel bir kafa lambası olmasına rağmen bataryası bele asıldığından kafanızın arkasından kablo geçiyor robocop gibi dolaşıyorsunuz kampta, ağır olduğundan dolayıda kafa ağrısı yapıyor.

Son olarak mutlaka bir el baltası götürün, küçük bir bıçağınız olsun, alabilirseniz katlanabilir bir testere tavsiye ederim çok işe yarıyor, ateşi yakmak bazen sıkıntılı olduğundan evde kendiniz bir kaç şey hazırlayabilirsiniz internette bolca örnek videolar mevcut bizim arkadaşlar mumu eritip ince bezlerin üstüne dökerdi gayet güzel iş görüyor. Yedek bir kaç çorap götürmenizi öneririm. Yemek hazırlamayacağınızı söylemişsiniz yanınıza yiyecek olarak bol bol kuruyemiş alabilirsiniz, helva alabilirsiniz, tavsiye ederim taşıması kolay ciddi bir enerji kaynağıdır. Bir kaç metre sağlam bir ip alabilirsiniz nerede lazım olacağı belli olmuyor. Direk közün üstüne koyabileceğiniz dandirik bir çaydanlık alabilirsiniz, çay içer içinizi ısıtırsınız. Yatmadan önce çok içmeyin tulumdan çıkmak zorunda kalırsınız çıkmasanız da vücut dışkıyı vücut sıcaklığında tutmak için boşu boşuna kalori harcar buda sizi üşütür.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Başka şeylerde gelirse buradan tekrar yazarım. İyi günler. İyi kamplar.

İşte aradığım şeysin Arcroarx, kusura bakma gecenin hali işte, eksik yazmışım. Sinop'tayım ben bu arada. Verdiğiniz liste efsane olmuş ve araştırdım dediğiniz yöntemleri de, vazelin, mum, pamuk vesaire.
Kuruyemişi ilk defa sizden duyuyorum ve de not alıyorum, beğenimi de veriyorum, sabrınız çok hoşuma gitti zira ben cevabım ardından çok sert bir cevap bekliyordum :smiley:
Balta için el baltası mı yoksa odun kesmek için kullanılan güçlü baltalardan mı alayım?
Ayrıca sayın buraksener, işte insanın halinden olması çok güzel :smiley: Muhakkak ki deneyimimi paylaşacağım sizinle, emin olabilirsiniz :smiley:

İşte aradığım şeysin Arcroarx, kusura bakma gecenin hali işte, eksik yazmışım. Sinop'tayım ben bu arada. Verdiğiniz liste efsane olmuş ve araştırdım dediğiniz yöntemleri de, vazelin, mum, pamuk vesaire.
Kuruyemişi ilk defa sizden duyuyorum ve de not alıyorum, beğenimi de veriyorum, sabrınız çok hoşuma gitti zira ben cevabım ardından çok sert bir cevap bekliyordum :smiley:
Balta için el baltası mı yoksa odun kesmek için kullanılan güçlü baltalardan mı alayım?
Ayrıca sayın buraksener, işte insanın halinden olması çok güzel :smiley: Muhakkak ki deneyimimi paylaşacağım sizinle, emin olabilirsiniz :smiley:
Merhaba,

Olayı kişiselleştirip tartışma çıkarmak benim tarzım değil.

El baltası işinizi görür, diğerini taşırım derseniz onuda götürebilirsiniz tabi ki.
El baltasından kastım aşağıdaki linkte olan gibidir. Her gittiğinizde bilemeniz gerekir çünkü bu baltaları düzgün bir çelikten değil eski araba makaslarından yapıyorlar bir kaç defa kamp yapınca köreliyor ama ucuz olmasından dolayı tercih ediliyor.

Ağaç Sapli 600 Gr 37 Cm Uzunlukta Balta Kd GittiGidiyor'da 250859153

Katlanır testereden kastım da budur.

Coghlans Sierra Büyük Katlanır Testere GittiGidiyor'da 253351424

Bende aşağıdaki üründen var. El kadar testerenin kestiği odunları görseniz şaşırırsınız.

http://urun.n11.com/bahce-seti/bahco-laplander-lap-knife-testere-ve-bicak-set-P72073585

Çadır olarak da şöyle bir alternatif mevcut yazmayı unutmuşum. Biz aynı çadırın 3 kişilik olanını kullanıyoruz fiyatına göre güzel bir çadır diyebiliriz en azından attığınız linkteki gibi çin malı, tek tente bir çadır değil.

Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ 2 +

İyi günler.

Son düzenleme:

Ben nacak aldım. 25 liraydı bu yaz zam gelmiş.

Secho Nacak Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
15 lirayada katlanır testere aldım. 100 küsür para vermeye gerek yok katlanır testere ye.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.