Kampa Uygun Araç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetaliatess Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,278
opel combo, peugeot rifter ve altı yüksek sw araçlar önerildiği için zihni sinir projesi olarak görmezseniz ben de bir öneride bulunayım dacia sandero (bütçe yeterse stepway versiyonu). ilk versiyon duster ile tek farkları lastik iz genişlikleri, baktığınızda dusterlerin ön ve arka çamurluklarının bombeli oluşu dışında fark yok gibi. ben 2010 yılında ticari hat için almıştım 8 sene (570.000 km) kullandık. sonrasında bir süre ikinci araç olarak kaldı eşek niyetine dere tepe kullandık hiç üzmedi. şimdiki aklım olsa yükseltmek için şöyle bir kit takar hala kullanmaya devam ederdim. Dacia Sandero için araç yükseltme kiti sunuyoruz - Tüm seriler ve tüm model yılları için mevcuttur.

kartal slx alternatifi renault 12 sinpar 4x4 var ama bulunabileceğini sanmıyorum :smiley:

Etiketler
opel combo, peugeot rifter ve altı yüksek sw araçlar önerildiği için zihni sinir projesi olarak görmezseniz ben de bir öneride bulunayım dacia sandero (bütçe yeterse stepway versiyonu). ilk versiyon duster ile tek farkları lastik iz genişlikleri, baktığınızda dusterlerin ön ve arka çamurluklarının bombeli oluşu dışında fark yok gibi. ben 2010 yılında ticari hat için almıştım 8 sene (570.000 km) kullandık. sonrasında bir süre ikinci araç olarak kaldı eşek niyetine dere tepe kullandık hiç üzmedi. şimdiki aklım olsa yükseltmek için şöyle bir kit takar hala kullanmaya devam ederdim. Dacia Sandero için araç yükseltme kiti sunuyoruz - Tüm seriler ve tüm model yılları için mevcuttur.

kartal slx alternatifi renault 12 sinpar 4x4 var ama bulunabileceğini sanmıyorum :smiley:
Sinpar! burda konusunu görünce bilgim oldu keşke olsa hemen alırdım mantık dahilinde tabi alt aksamı aro ile aynı imiş

maalesef artik aro bile bulabilecegimizi sanmiyorum. satilik ilani gormeyeli on yil olmustur o zamanlarda bile ilanlar bir elin parmagini gecmiyordu. belki romanyada vardir

bende 5 aydır kamp için araç tavsiyesi inceliyorum çoğunlukla duster 4*4 tavsiye ediyorlar bider suzuki vitara var aklımda ama hala karar vermiş değilim

Ben de aynı şekilde çok uzun zaman bu araştırmayı yaptım.

Şuan bi arazi aracına binmemin sebeplerini açıklamak isterim. Umarım yardımcı olur.

Ben öncelikle nerelerde kamp yaparım alacağım araç ne kadar zorlanır sorusuyla yola çıktım. Tabiki kafamdaki ilk düşünce maliyet ve bakım masrafları yakıt tüketimi gibi özelliklerin düşük bütçeye uymasıydı. Suzuki SJ'ler hem çok ucuz hemde çok kullanışlıydı fakat dar. Bu da ikinci soruya getirdi beni. Ben kampa kaç kişi giderim? Benim için bu cevap 4 5 kişi rahatlıkla gidebilmekti ve arkadaşlarımda bu tarz bir araç olmadığından yalnız gitmemek namına vazgeçtim SJ'lerden. Fiyatı düşük tutmak için hep eski modellere baktım ben. Bu da 3. soruya sebep oldu. Araca ayıracağım bütçe ne olabilir.

Tüm bunların sonunda şu kanıya vardım ki kamp işine araç girdiği vakit ucuza kaçamıyosun. Dolayısıyla beni rahat rahat her yere götürebilecek bir araç tercih ettim ve bir hilux aldım. Bütün isteklerime cevap verip bütün ihtiyaçlarımı karşılıyordu. Ama senin durumunda sanırım şehiriçi isteğinde biraz sorun yaratabilir. Dolayısıyla Bu soruların cevabı benimkiler ile aynı ama şehiriçinde daha rahat kullanımsa 4 kapılı bir jip çok mantıklı marka model tamamen zevk ve bütçeni de bilmiyorum ama toyota land cruiser 3.0 prado (97 kasaları mesela) 4runner benim çevremde kullanılan araçlardan hem arazi hem günlük kullanımda AT lastiklerle çoğu isteğini karşılayabilir. Bütçeyi biraz daha düşürürsek Mitsubishi PAjerolara bakabilirsin bence.

Başta söylediğim gibi bu benim araç alırken yaşadığım kendime sorduğum sorular. İçinden yardımcı olabilecek bişey varsa ne mutlu bana. Şimdiden hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR