Kampçı Aday Adayı :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pinkyvebeyin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,985

pinkyvebeyin

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar:smiley: Doğa sevgisi, insanın içinde olan ve dünya'ya farklı bir bakış açısıyla bakmasını sağlayan bir sevgidir. Ve bence insan Kamp yapmayı hayatında mutlaka bir kezde olsa deneyimlemeli diye düşünüyorum. Doğada olmak dört duvarlardan kurtulmak yaşadığını hissettiriyor insana. En son Yedigöller gezimizden sonra ordaki kampçıların keyfini görünce ve oğlumun biraz büyümesiyle kampçı olma cesareti geldi:cool: Nette dolaşırken bu siteyi buldum. Baya deneyimli ve bilgili bir izlenimi verdi bana ve üye oldum.
Öncelikle malzeme konusunda yardıma ihticayım var. Biz 3 kişiyiz. Kamp için şimdilik planım en fazla 2 günlük olacak, bahar ve yaz aylarında yapmak istiyorum. Oğluşum büyüyünce tecrübede kazanınca artık kendimizi aşarız belki :p İşimizi görecek çok fiyatlı olmıyacak şekilde bir başlangıç yapmak istiyorum. En merak ettiğim ve öğrenmek istediğim;

1- Nasıl bir çadır almalıyız ? (marka tavsiyesi)

2-Bahar ve yaz aylarında da olsa Uyku tulumu şartmıdır ? (marka tavsiyesi)

3-Mat şişmemi daha iyi olur ? (marka tavsiyesi)

Merhaba arkadaşlar:smiley: Doğa sevgisi, insanın içinde olan ve dünya'ya farklı bir bakış açısıyla bakmasını sağlayan bir sevgidir. Ve bence insan Kamp yapmayı hayatında mutlaka bir kezde olsa deneyimlemeli diye düşünüyorum. Doğada olmak dört duvarlardan kurtulmak yaşadığını hissettiriyor insana. En son Yedigöller gezimizden sonra ordaki kampçıların keyfini görünce ve oğlumun biraz büyümesiyle kampçı olma cesareti geldi:cool: Nette dolaşırken bu siteyi buldum. Baya deneyimli ve bilgili bir izlenimi verdi bana ve üye oldum.
Öncelikle malzeme konusunda yardıma ihticayım var. Biz 3 kişiyiz. Kamp için şimdilik planım en fazla 2 günlük olacak, bahar ve yaz aylarında yapmak istiyorum. Oğluşum büyüyünce tecrübede kazanınca artık kendimizi aşarız belki :p İşimizi görecek çok fiyatlı olmıyacak şekilde bir başlangıç yapmak istiyorum. En merak ettiğim ve öğrenmek istediğim;

site içinde arama yapmadınız anlaşılan .bu konularda bol görüşler var.

en son yeni üyelerimizden Caner beyin emek sarf ederek yardımcı olduğu konu linki aşağıdadır.

Çadir Seçİmİ

ayrıca
Uygun Çadır Bulma Hk.

Uyku Tulumu Seçimi - Tüm Detaylarıyla

bu şeklide bolca konu var.

Daha fazla bilgi içinde sitede arama yapın.
Bilgili olan arkadaşlar da bu arada size mutlaka yardımcı olurlar.

böyle neşeli, doğayı seven aileler görünce mutlu oluyorum nedense ^^ sorularınıza elimden geldiği kadar cevap vereyim;
yanınızda küçük bi çocuk olduğunu da ele alırsak en azından güzel, 3 mevsim çadır iyi olacaktır, çadır içinde çok kişi olacağı ve yaz aylarında kampa gideceğiniz için de havalandırma önem taşıyor,

uyku tulumunu kesinlikle tavsiye ederim, hava ne kadar sıcak olsada tan vaktinden önce hava soğur, son kampımızda temmuz sonu, ağustos başı gibi erikli yaylasındaydık ve tulumsuz arkadaşlarım pişman oldu :smiley: gerçi sahil kenarı kamplarında gerek yok diyen arkadaşlar da vardı forumda yanlış hatırlamıyorsam,

matlar içinse şişme matlar ve köpük matların birbirlerine göre artı ve eksileri var, seçim tamamen sizin kriterlerinize bağlı, tabi şişme matların daha rahat olması çocuğunuz için büyük bi artı olabilir

forumu biraz incelerseniz daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz, sormak istediğiniz bi şey olursa da mesaj atabilirsiniz ^^

Ucuz bir çadır işinizi görür. Fazla masrafa gerek yok. Uyku tulumsuz matsız olmaz. Kampta matsız şah mat olursunuz burnunuzdan fitil fitil gelir şişme mat iyidir konu ile ilgili çektiğim videomu izlerseniz fikir sahibi olursunuz. Uyku tulumsuz yaz gecelerinde bile donarsınız mekana göre.. Decatlondan aile çadırı alıp içinde intexin şişme yatağını koydum evdeki yatağımı aratmadı bana. Tabi arabayla gidiyorsanız taşıma sorunu olmaz. Onlarında videosunu çekeceğim yakında. Sırt çantalı çözüm daha farklı tabi...

Video: https://youtu.be/IHMvJgTdMP4?list=PL4sb-W0Uu1FmyDkv7exPKMpFJffwEl5we

Son düzenleme:

bende kısıtlı imkanlarla kampcılığa başladım 20 yaşına kadar deniz kenarında büyüdüm ve bakkal ve pansiyon işlettik şu an yaşım 50 ve o günler geride kaldı kişisel deneyim ve fikrimi yazayım. Nadirende olsa başına gelebilecek olumsuzluklar.
Dışarda çok rüzgarlı yada yağışlı havada yemek yenmez çadırda olsan iyi olur. dolayısıyla yüksek olmalı aynı zamanda şiddetli rüzgara dayanabilmeli (çocukluğumda uçan çadırları çok gördüm) aileca 2-4 gün kalıncaksa iyi birşey olmalı bende 3kişi kullanıyorum
içinde eğilmeden rahatça giyinebilirsin
(benim çadır husk bigles 5 ) Phpimagehttps3A2F2Fihizliresimcom2FjW33oD
sünger mat bence daha iyi serin havalarda sıcak tutuyor şişme mat kesinlikle tek kişilik olucak büyük olursa yanındaki kıpırdadığında rahatsız oluyorsun x 2 kat etki ediyor ben tulum aldım kullanmıyorum çünki hiç kıpırdayamıyorum üstelik 60 kiloyum alta battaniye üste iki kat battaniye -1 derecede kaldım çadırda yukarıdaki çadırı eşimle 20 dk. tamamen kuruyoruz salonda ufak bir masayla yemek yiyebiliyoruz

Watsap grubuda mı var bizde dajil olalım anlık bilgi tecrübe alırız doğa seven herkezden

Marca olarak Decathlon iyidir zaten internetten bakarsanız iyi marlaşarda vardır. aile çadırları vardır büyük ve dayanıklı pratik. Yaz aylarında Kemer ila Ege kıyıları arası kamp bölgeleri harikadır denize kıyı olarak Lkya örneğin ! bende bu yaz oralarda bir bögede kamp yapacaz zateni

Merhaba. Bence bu veya başka konuda sitede eski konuları araştırarak başlamayın. Buradan canlı canlı cevap verecek arkadaşlar çıkacaktır. Site çok geniş ama eski konuları sadece okumak bana sıkıcı geliyor. En güzeli sizin de yaptığınız gibi karşılıklı sohbet şeklinde araştırma yapmak. Yine "bence" aynı ilgi alanında kişiler ile konuşarak veya haberleşerek öğrenmek/hazırlık yapmak en az kamp yapmak kadar zevklidir. Buradan mesajlarınıza cevap veren arkadaşlardan edindiğiniz bilgilere ekleme yapmak isterseniz whatsapp grubumuza da bekleriz. Grubumuzda kimse "sen önce bir kampçılık hakkında yazılan kitapları oku" demez.

Saygılarımla

Dediğiniz gibi site çok kapsamlı ve eskiye dayanıyor ve gerçekten detaylı bilgiler var her konuda ama soru cvp şekli dah faydalı bencede watsp grubunda olmayı isterim bende sakıncası yoksa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri