Kampçılığa Ilk Adım Çadır Tavsiyesi (İlk Çadır)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Semih0 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,849

Semih0

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, kamp işlerinde deneyimim yok son 1 aydır çadır araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim işin ehli olmadığım için ilk çadırdan hüsrana uğramakta istemiyorum sonuçta bir kere alıyoruz.

-Çadırı genellikle 2 kişi kullanacağım bu yüzden rahatlık açısından 3 kişilik bir çadır arıyorum.
-Havalandırma yönünden sıkıntı yaşamak istemiyorum arpenaz çadırları araştırdım ama havalandırması sıkıntılı olduğunu okudum ama deneyim olmadığı için bilemiyorum.
-Çadır bagaj bölümü olursa çanta, ayakkabı vs. şeyleri koymak için güzel olur.
-Çadırı kullanacağım mevsimler ilkbahar, yaz, sonbahar ayları kışın kullanacağımı pek sanmıyorum.
-Kurulumu kolay 2 adet çadır polü olan çadırlar tercih edilir.
-Fiyat bütçe olarak da çok uçuk olmasa da bir 300-450 tl arası fiyat performans çadırları arıyorum.

Arpenaz +3 Kamp Çadırı 3 Kişilik Mavi Quechua çadır decatlonda 199TL fakat mağzalarda ve sitede ürün kalmamış bu ürünü bulabileceğim bir yer önerebilirseniz sevinirim. :smiley:

Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Merhaba Semih Bey, öncelikle hoş geldiniz.

Makul fiyatlı önerilerim şu şekilde olacaktır:

Kelty Discovery 4
Coleman Sundome 6
Quechua Xl Aır

Biraz daha ücret verip daha kaliteli ve güvenilir bir çadır isterseniz de Marmot Halo 6 önerebilirim. Kendim artık araç çadırı kullanmaktayım lakin araç ile gitmediğimiz kamp alanlarında hala güncel olarak halo 6 kullanmaktayım.

Bende basligi gorunce birseyler yazarim sanmistim ama konu sahibi benden daha iyi biliyormus ben onun yazdiklarini arastirmaya basladim ☺

Merhaba Semih Bey, öncelikle hoş geldiniz.

Makul fiyatlı önerilerim şu şekilde olacaktır:

Kelty Discovery 4
Coleman Sundome 6
Quechua Xl Aır

Biraz daha ücret verip daha kaliteli ve güvenilir bir çadır isterseniz de Marmot Halo 6 önerebilirim. Kendim artık araç çadırı kullanmaktayım lakin araç ile gitmediğimiz kamp alanlarında hala güncel olarak halo 6 kullanmaktayım.
önerileriniz için çok teşekkür ederim çadırları inceleyeceğim :smiley:

Aman estağfurullah efendim araştırmalarımda önemli gördüklerimi yazdım ama hepsini taşıyan uygun bir çadır bulamadım :smiley:

Hocam ne bileyim bende atladim hemen ama oyle teknik bilgi marka bilgisi falan yok malesef :smiley: 2 gun once Cankirida yillik perseid metor yagmuru izlemek icin kamp yaptim ama cok siradan seyler benim icin. Standart alti bir cadir ve tulumum var 4 mevsim kullaniyorum hava sartlarina gore giyiniyorum sadece

Merhaba,

Genel olarak konuya bakacak ve yeni çadır almayı düşünen arkadaşlar için Fiyat/Performans değeri en yüksek olan ve şuan indirimde bulunan ideal çadır modellerini bilgi amacı ile bırakıyorum. Yeni çadır almak isteyen kişiler detaylı inceleme yaptıktan sonra ihtiyaçlarına göre en uygun buldukları ürünü satın alabilirler.

“Coleman sundome 4 person tenk” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 53$’dır.

“Core 9 person etended dome tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4 olmakla beraber güncel satış fiyatı 123$’dır.

“Coleman evanston screened tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 130$’dır.

“Xgeek person camping tenk 4 season” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 82$’dır. (Kullanıcı sayısı az olduğu için fiyat performans değeri gerçekçi olamayabilir bu yüzden alacak arkadaşların detayı araştırmasını önermekteyim.)

“Timber ridge 8 person family camping tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4 olmakla beraber güncel satış fiyatı 124$’dır. (İki odalı bir çadır olduğu için bu tarz ihtiyaç sahipleri tercih edebilirler.)

“Coleman waterproof 10x 9 feet 6 person ınstant tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 159$’dır.

“Ozark trail 4 person 8 x 7 ınstant frame tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 67$’dır.

“Eureka timberline vestible 4 persons” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4 olmakla beraber güncel satış fiyatı 65$’dır.

“Kelty grand mesa tent 2 to 4 person camping tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 97$’dır.

“Kelty salida camping and backpacking tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 105$’dır.

Yukarıda yazan modellerin detaylı incelemeleri ve teknik bilgilerine internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fiyat performans değeri 4 puan üzeri olan ve şuan indirimde bulunan ürünleri sadece yeni çadır alacak arkadaşları baz alarak listeledim.

Son düzenleme:

Hocam ne bileyim bende atladim hemen ama oyle teknik bilgi marka bilgisi falan yok malesef :smiley: 2 gun once Cankirida yillik perseid metor yagmuru izlemek icin kamp yaptim ama cok siradan seyler benim icin. Standart alti bir cadir ve tulumum var 4 mevsim kullaniyorum hava sartlarina gore giyiniyorum sadece
Çok güzel yapmışsınız ne güzel inşallah bizlere de nasip olur :smiley:

Merhaba,

Genel olarak konuya bakacak ve yeni çadır almayı düşünen arkadaşlar için Fiyat/Performans değeri en yüksek olan ve şuan indirimde bulunan ideal çadır modellerini bilgi amacı ile bırakıyorum. Yeni çadır almak isteyen kişiler detaylı inceleme yaptıktan sonra ihtiyaçlarına göre en uygun buldukları ürünü satın alabilirler.

“Coleman sundome 4 person tenk” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 53$’dır.

“Core 9 person etended dome tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4 olmakla beraber güncel satış fiyatı 123$’dır.

“Coleman evanston screened tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 130$’dır.

“Xgeek person camping tenk 4 season” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 82$’dır. (Kullanıcı sayısı az olduğu için fiyat performans değeri gerçekçi olamayabilir bu yüzden alacak arkadaşların detayı araştırmasını önermekteyim.)

“Timber ridge 8 person family camping tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4 olmakla beraber güncel satış fiyatı 124$’dır. (İki odalı bir çadır olduğu için bu tarz ihtiyaç sahipleri tercih edebilirler.)

“Coleman waterproof 10x 9 feet 6 person ınstant tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 159$’dır.

“Ozark trail 4 person 8 x 7 ınstant frame tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 67$’dır.

“Eureka timberline vestible 4 persons” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4 olmakla beraber güncel satış fiyatı 65$’dır.

“Kelty grand mesa tent 2 to 4 person camping tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 97$’dır.

“Kelty salida camping and backpacking tent” modelinin fiyat performans değeri 5 üzerinden 4.5 olmakla beraber güncel satış fiyatı 105$’dır.

Yukarıda yazan modellerin detaylı incelemeleri ve teknik bilgilerine internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fiyat performans değeri 4 puan üzeri olan ve şuan indirimde bulunan ürünleri sadece yeni çadır alacak arkadaşları baz alarak listeledim.
Verdiğiniz bilgiler çok değerli çok teşekkür ederim bu ürünleri yurtdışından temin edebilirim herhalde şöyle kısaca bir baktım da yabancı sitelerde var hep.

Ne yazık ki evet. Ürünleri genel olarak bulabileceğiniz adresler yabancı satış mağazaları veya e-ticaret siteleri. Türkiye de kamp algısı pek yaygın olmamasından kaynaklı gerek Türk yatırımcılar gerek üreticiler bu tarz konulara ağırlık vermemekte. Kamp konusunda ağırlıklı olarak alacağımız ürünler yabancı firmalara ait üretimlerdir. Bulunabilirlik açısından ülkemizde bu işe başlamaya karar vermiş insanlar ilk olarak bir decathlon yapıyorlar lakin söz konusu markada sadece anlaşmalı ürünleri satmakta. Yerli üretim olarak araç çadırları bulmak kısmende olsa kamp çadırı almak günümüzde mümkün olsa da tam olarak istenilen/ihtiyaç duyulan ürünü bulma konusunda hala sorunlarımız var. Alınabilecek Türk üreticisinde ürünler olduğu sürece destek amaçlı tercih edilmesini tavsiye etmekteyim. Özellikle kişisel kamp bıçakları konusunda yerli üretime güvenebiliriz.

Son düzenleme:

benzer konu hangi çadırı almalıyım başlığında var ve orada kullanmış olduğum iki çadır hakkında edindiğim tecrübeleri yazdım...arpenaz ı iyi incelemişsin hava almıyor kapalı yatarsan da akvaryum...iki kişilik diğer kullandığım çadırım evolite turtle kaliteli görünmesede o başlıkta detaylı yazdım daha çadır...keyifle kalın..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR