Kampçılığın Murphy Kanunları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zucchero Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,277

zucchero

Kamp II
Tuvalete çıkma isteği saatin ne kadar geç olduğu, giyilen katman sayısı, çadırdaki kişi sayısı ve m2 düşen yağmur miktarı ile düz, dışarıdaki ısı ile ters orantılıdır.
Çadır, çantadaki malzemeler ve uyku tulumu bir kez çıkarıldıklarında tekrar yerlerine sığmaz.
Çantada bulunan giysi miktarı dışarıdaki ortalama ısı ile düz orantılıdır.
Çadır kazıkları her zaman N-1 adettir (N çadırı kurmak için gerekli asgari kazık sayısı)
Ağzı kapalı kaplardaki ocak yakıtı (benzin, alkol vs) muhakkak buharlaşır
Çantaya koymadan hemen evvel kontrol ettiğiniz yakıt kartuşu varış yerine kadar muhakkak boşalır.
Kibritler en mükemmel şekilde (kurumamak üzere) ıslanır.
Tüm kamp etkinliğine katılanlar arasında çadırı akıtan şahsiyet siz olursunuz.
Çadırı paylaşıyorsanız bu akıtan kısım muhakkak size denk gelir.
Tüm ağaç dalları sizin boyunuza göre baş hizasına gelecek şekilde ayarlanmıştır.
Yağmur yağma olasılığı %1 olarak belirtilmişse o gün kamp alanına muhakkak yağmur yağacaktır.
Su-geçirmez giysileriniz su geçirmektedir. (Ancak terletme konusunda son derece başarılıdır)
Yanınıza aldığınız uyku tulumunun maksimum ısı seviyesi dışarıdaki ısı ile ters orantılıdır.
Çantanıza koyduğunuz malzemeler toplam malzemelerinizin %95 ini oluşturur. Sizin işinize yarayacak olan %5 evde kalmıştır.
Ortamdaki sivrisinek miktarı elinizde kalan sivrisinek kovucu ile ters orantılıdır.
Çay-şeker ikilisinden birisi muhakkak evde kalmıştır.
Belki de en güzeli...
Yaşanan zorluklara ilişkin hafıza sıfıra yaklaşırken eğlenceli zamana ilişkin hafıza sonsuza ulaşır.

http://www.camptrip.com/about-camping/camping-jokes/murphys-laws-camping/
http://www.camptrip.com/about-camping/camping-jokes/funny-camping-lessons/
adreslerinden alıntıdır....

Etiketler

Ynt: Kampçılığın Murphy Kanunları

Bora alemsim valla..............
Bunların birçoğu, birçoğumuzun başına birçok defa gelmiştir.....................:smiley:))))))))))))))))))

MADDE 1:TUVALETE ÇIKMA İSTEĞİ::: saatin ne kadar geç olduğu, giyilen katman sayısı, çadırdaki kişi sayısı ve m2 düşen yağmur miktarı ile düz, dışarıdaki ısı ile ters orantılıdır ;D ;D

Faaliyetlerde tek rakibim bağırsaklarımda meydana gelen isyanla başa çıkma mücadelemdir :D.
Bu sebeple Madde 1 deki,,ne saatin geçliği,,ne üzerimdeki giyisilerin fazlalığı,,ne çadırın kalabalıklığı,,nede yer yarılırcasına yağan yağmur beni durduramaz. ;D.Geldimi meret bir kere önüme geleni yıkar geçerim,, ;D

İsmi lazım olmayan bir arkadaşımın yaptığı gibi, çadırdan çıkıp gecenin bir vakti, uyku sersemi bir şekilde diğer çadırın üzerine işemeyinde :smiley::smiley:)

Son yaşadığım aksilik, 3 kuznle kampta iken tek şişme ve rahat mat getiren kişi olmamdı. Kuzenlerim Hile ve tehtitle şişme matımı enlemesine baş ve omuz hizasına diğer matlarıda kalça ve ayak hizasına serme konusunda bana baskı uyguladılar.
Sonuç olarak;
Üçümüzde rahatsız uyuduk :smiley::smiley:

meseregan' Alıntı:
İsmi lazım olmayan bir arkadaşımın yaptığı gibi, çadırdan çıkıp gecenin bir vakti, uyku sersemi bir şekilde diğer çadırın üzerine işemeyinde :smiley::smiley:)

Son yaşadığım aksilik, 3 kuznle kampta iken tek şişme ve rahat mat getiren kişi olmamdı. Kuzenlerim Hile ve tehtitle şişme matımı enlemesine baş ve omuz hizasına diğer matlarıda kalça ve ayak hizasına serme konusunda bana baskı uyguladılar.
Sonuç olarak;
Üçümüzde rahatsız uyuduk :smiley::smiley:

;D ;D ;Dİsmi lazım olmayan bir arkadaşımın yaptığı gibi, çadırdan çıkıp gecenin bir vakti, uyku sersemi bir şekilde diğer çadırın üzerine işemeyinde :smiley::smiley:)

Umarım çadırın su geçirgenlik oranı fazladır ;D (Daha kötüsüde olabilirdi)))

Geçen yaz Saroz-Kömür limanı kampında iki kişilik şişme yatak götürmüştüm.... arkadaşların ne gerek var itirazlarına rağmen........(bu arada 3 kişiyiz... diğer iki arkadaş mayoları giyip gelmişler.....hiç bir hazırlıkları yok) akşam uğraşmayayım diye öğlenden yatağı şişirdim.......yatakta arkadaşlar yatar, ben de matın üstünde yatarım diye düşünüyordum........ bütün gün güneşin altında kalan çadır artık nasıl ısındıysa bir ara bir gümleme sesi geldi çadırdan.....kapısının fermuarını açtık ki.....püüühhhhhh ... içeriye sanki sis bombası atmışlar......aşırı ısınmadan yatak infilak etmiş.......yatağın içine çürümesin diye fabrikata basılan pudra gibi bir şey de çadırın içini toz-duman etmiş.......Sonuçta benim matı omuz kısmına enlemesine yaydık......kalan kısma da patlak yatağı serip -hacı patlak matlak ama yatak bayağı rahatmış.........diye kendimizi avuttuk ertesi sabah kahvaltıda tutulan ense ve sırtlarımızı ovuştururken........... ;D

Kesinlikle daha kötüsü olabilirdi :smiley::smiley::smiley:

Çadırları çok yakın kurmamak lazım :smiley:

Bir kaç yıl önce bir grup arkadaşla kampa gittik yine. 4 çadırı dip dibe kurduk birini baya bir uzağa, horlayan arkadaşı izole ettik ortamdan :smiley::smiley:

Benim ilk şişme yatağım ( bildiğimiz deniz yatağı ) gece üstünde uyurken inmişti. :smiley:

Aldığım dersler....
Gece çadırın üstüne işenmemesi için kafa lambası açık bırakılacak
Ön hazırlık olsun diye şişme yatak erkenden şişirilmeyecek

:D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri