Kamping Dışı Konaklama Alanları; Kurşunlu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,045

orsaalabanda

Zirve
Fedakar ve cefakar orsaalabanda bu haftasonu da boş durmadı, ayağının tozuyla sizler için yeni bir kamp yeri daha keşfediverdi... :smiley:

Kamping özelliklerinde ve kamp amacıyla kullanılan bir yer değil. Aslında denize sıfır konumda kendi halinde bir zeytinlikmiş... Pazar günü piknikçilerin akınına uğrayan ve talan edilen bahçe için sahibi çareyi girişine ''özel mülktür, giriş ücretlidir'' tabelası asmakta bulmuş. ;D
Küçük ya da büyük araç farketmiyor. Girişte 5 TL. alıyorlar. Biraz uzakta ve derme çatma da olsa tuvalet var. Nitelikli ve çok temiz bir su olmasa da bahçe içinde emme-basma tulumba yardımıyıla su çekilebilen bir kuyu mevcut. Elektrik yok.
Kamplı buluşmalarımız için bir alternatif olabileceğini düşündüm. İki gece için 10 TL. alacaklarını söylediler. Zeytin ağaçlarına zarar vermeyecek mesafede olmak kaydıyla ateş yakmaya izin vereceklerini söylediler. Çevre temizliğine çok fazla özen gösterilmemiş. Pırıl pırıl değil. Ama kötü de değil. Düzenli aralıklarla yerleştirilmiş çöp varilleri var.

Koordinatları: 28°59'31.89"E
40°21'28.54"K

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Cap

Cap2

Capt

Captured

Etiketler
Ynt: Kamping Dışı Konaklama Alanları; Kurşunlu

Fotoğraflar:

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

PIC 2787

PIC 2765

PIC 2761

PIC 2760

PIC 2756

Cem Bey,
Bahsettiğiniz yeri çok iyi biliyorum. Burgaz ile Kurşunlu arasında. Yer gerçekten çok güzel bir yer. Fakat bahar ve yaz aylarında(Pazar günleri)panayır yeri gibi çok kalabalık oluyor. Ancak gece kalan olmuyor tabiki. Cumartesi günleride pazar gününe göre biraz daha rahat olur. Cumartesiden gidip, bir gece konaklama ve pazar sabahı yoğunluk başlamadan ayrılmak gibi olabilir.

Erhan

mdy' Alıntı:
Cem Bey,
Bahsettiğiniz yeri çok iyi biliyorum. Burgaz ile Kurşunlu arasında. Yer gerçekten çok güzel bir yer. Fakat bahar ve yaz aylarında(Pazar günleri)panayır yeri gibi çok kalabalık oluyor. Ancak gece kalan olmuyor tabiki. Cumartesi günleride pazar gününe göre biraz daha rahat olur. Cumartesiden gidip, bir gece konaklama ve pazar sabahı yoğunluk başlamadan ayrılmak gibi olabilir.

Erhan

Erhan bey, eksiğimi tamamlamışsınız teşekkür ederim. Yazıya başlarken ben de tam olarak bu şekilde yazmayı düşünüyordum. Koordinatlar, yol terifleri derken aklımdan uçup gitmiş :smiley: Pazar öğlene kalmadan ayrılmak en mantıklısı.

Bergama'yı hak ettiği gibi iki günde gezmeyi düşünenler için önerebileceğim kendi adıma yeni keşfettiğim güzel bir kamp alanı Caravan Camping...
Aslında aşağıdaki gezi notu içinde geniş bir şekilde fotoğrafları ve anlatımı var.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=52786.0
Burada söylediğim birçok olumlu görüşümle ve izlenimimle beraber,
Yola çok yakın olduğu için gece birazcık yol gürültüsü var. Ama karavanlar için bu konu daha az sorun olur.
Buna rağmen fiyatları da öyle uçuk değil. Restoranın profesyonelce hizmet vermesi de bir artısı olabilir.
En azından aklınızda bulunsun. Belki bir gün işinize yarar.
Selamlar,

Cem kamp alanı güzel bir yer.Daha önce uğramış fakat zaman olmadığı için kalmamıştık (kalabalık değildi)
Ayriyeten kardeş bir camperi yollarda görmek.çok hoş (sanki biz kamp yapıyoruz hissi veriyor) sana ağilece bol kamplar diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri