DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kampingdeki Hayvanlar...

'KAMPÇILIK' forumunda tayfuntuna tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde açılan konu 514 kişi tarafından okunmuş, 6 cevap yazılmıştır

1. tayfuntuna

tayfuntuna Gezmek bizim işimiz.

Alınan Beğeni:
    35
    Gittiğim her yerde kamp alanlarında hayvanlar bilhassa köpekler görüyorum, belediyenin veya bizzat işletenlerin hayvanları. Kesinlikle hayvan karşıtı değilim ama sürekli eşyalarımızın üstüne işemelerinden bıktım ve kampinglerin daha medeni olması adına, şunları kısıtlayan bir kanun çıksın istiyorum. Alınan varsa kusura bakmasın, az önce de sandalyeme hasırıma işedi bir tanesi, sinirliyim.

HAMRADIO bunu beğendi.
    Etiketler:

2. HAMRADIO

HAMRADIO Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8
    Çağrı İşareti:
    TA1DX
    Merhaba, Bir köpek sahibi olarak cevap vermek istedim.

Kapalı kamp alanlarında %100 haklısınız. Sahipli köpekler için sahiplerini, diğerleri için kamp sorumlusunu uyarmalısınız.

Açık kamp alanlarında ise tavsiyem şöyle olacak,

Köpekler, kendi bölgelerini pisletmezler. Tavsiyem, yanınızda köpek maması taşıyın ve gittiğiniz yerde ilk işiniz köpekleri beslemek ve sevmek olsun. Çevrenizde sanal bir çember oluşturup, bu yayın üzerinde münasip 4-5 yere mama dökün, içmeleri için mutlaka su koyun. Böylece sizin kamp bölgeniz, onların da mama bölgesi haline geleceği için ihtiyaçlarını bu bölgeye kesinlikle yapmayacaklardır. Ayrıca buraya yanaşacak yabancı köpekleri de kovacaklardır. Tabi ki çemberi çok büyük tutmamalısınız, unutmayın ki biz misafiriz, onlar ev sahibi..

Saygılar, Atila

Aysunfunda ve ince999 bunu beğendi.

3. Behzat Ç.

Behzat Ç. Kamp I

Alınan Beğeni:
    11
    Çağrı İşareti:
    v
    En ideal kedi köpek vs kovucu sirkedir.sadece çadırın etrafında büyük bir daire çizin ve dairenin tamamını sirke ile ıslatın. yada çadır yakınındaki ve etrafındaki çalılıklar sirke ile kendi alanınızı belirleyin kesinlikle koku olduğu müddetçe asla alan içine girmezler.esen kalın.

4. Behzat Ç.

Behzat Ç. Kamp I

Alınan Beğeni:
    11
    Çağrı İşareti:
    v
    En ideal kedi köpek vs kovucu sirkedir.sadece çadırın etrafında büyük bir daire çizin ve dairenin tamamını sirke ile ıslatın. yada çadır yakınındaki ve etrafındaki çalılıklar sirke ile kendi alanınızı belirleyin kesinlikle koku olduğu müddetçe asla alan içine girmezler.esen kalın.

5. ahmet_kemal

ahmet_kemal Kamp I

Alınan Beğeni:
    51
    size kötü köpekler denk gelmiş:tongueout::tongueclosed:. ıssız yerde, karanlıkta, çadırımın yanında yemek yerken aniden arkamda beliren kangal benzeri köpeğe yiyecek vermiştim. sabaha kadar benim çadırı korumuştu...tepenin ötesinde daha uzaklara giden, eşyasının bir kısmını bırakan çobanın köpeğiymiş. iki gün boyunca ben yemek verdiğim için çobanın malzemelerini değil beni kormuştu:smirk::smirk:

HAMRADIO ve Aysunfunda bunu beğendi.

6. ilker 72

ilker 72 Kamp II

Alınan Beğeni:
    59

7. tayfuntuna

tayfuntuna Gezmek bizim işimiz.

Alınan Beğeni:
    35
    Tüm tavsiyeler için teşekkürler, hepsini okudum değerlendirdim ve yerine göre uygulayacağım :smiley:

HAMRADIO bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...