Kampinglerde Konaklayarak Karadeniz Turu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,082

aslanahmet

Zirve
Yer
İstanbul
Selam Arkadaşlar. Bu yaz almayı düşündüğüm karavan ile ya da karavan alamazsam otomobilimle kamp alanlarında kamp yaparak karadeniz turu yapmayı düşünüyorum. Özellikle, otomobilimle tura çıkarsam, çadırımı kamp ve karavan federasyonunun listesindeki kampinglerde kurmayı düşünüyorum. Çünkü kampları ailemle yapacağım için benim için güvenlik birinci derece önemli . Gezimi yedi duraklı olarak düşünüyorum. kamptan aldığım memnuniyete göre her kampingde 1-3 gün arası konaklayacağım. Duraklarım ise
1- Düzce Akçakoca
2- ..................
3- Kastamonu Abana
4- Samsun
5- Ordu
6- Trabzon
7- Rize
2 numaralı durak boş, çünkü kamp karavan federasyonun verdiği listede Zonguldak'tan dan Abana'ya kadar uzun bir sahil şeridinde kamp alanı yok. Bildiğiniz bi yer varmı? Özellikle Bartın yada Kastamonu (Abana hariç) il sınırları içinde bir kamping alanı varmı? Diğer duraklarım için önerebileceğiniz kampingler nereleridir? Bilgisi olan arakadaşlar cevap yazarsa memnun olurum.

Etiketler
Ynt: Kampinglerde Konaklayarak Karadeniz Turu?

Ahmet Bey,

Yaklaşık olarak hangi tarihte çıkmayı düşünüyorsunuz; neden? "1-3 gün arasında konaklamayı düşünüyorum" diyorsunuz. Bunu ortalama 2 gün kabul etsek, 15 gün eder; bu süre, yeterli olur mu acaba? Dönüşü yine Karadeniz Kıyısından mı yapmayı düşünüyorsunuz? Rize'den Artvin'e çıkıp, Çoruh ve Kelkit Vadilerini ya da Ardahan-Kars-Erzurum-Erzincan ve yine Kelkit Vadisini izleyerek de dönüş yapabilirsiniz. Rota yaratmak kolay ama zaman ve diğer gerekenlerin de uyması koşuluyla... İyi geziler şimdiden.

Cavid Sezen

Sayın Cavit Bey, benim maalesef izin problemim var. En fazla 2 hafta izin alabiliyorum. Dönüşte Trabzon'dan eşimi ve kızımı uçağa bindirip, İstanbul'a direk göndermeyi, kendim de en kısa yoldan arabayla İstanbul'a dönmeyi planlıyorum. Hatta süre yetmezse Rize durağını da iptal edebilirim.

Ahmet Bey,

Zaman sorununuz olduğunun ayırdına varamamışım, kusura bakmayın. Bir diğer seçenek de, bu yolu ikiye bölmek; bir sakıncası yoksa. Örneğin, ilk yıl Akçakoca-Samsun; ikinci yıl ise, Samsun-Sarp. Çünkü, bence bu yolun (Akçakoca-Rize) tadı, 15 günde zor çıkartılır gibi... Yalnız, yukarıda söylemiştim, bir sakıncası yoksa. Aslında sizin belirttiğiniz de ayrı bir seçenek; hızlı tur.

Neyse, bakalım arkadaşlardan hangi tavsiyeler gelecek, bekleyelim bakalım?

Cavid Sezen

Sayın Gezmen ve Mezzy, haklısınız galiba. Turumu 2 ye bölmeyi düşünmeye başladım. Samsun'dan başlayıp Artvin'ini de dahil edeceğim. Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop turu 2010'a kaldı. Kısmetse tabii.

Mezzy' Alıntı:
Bence Ahmet bey Artvin'e de bir uğrayın. Oranın da çok güzel olduğunu duydum.

Arvin güzeldir. Özellikle Hopa. Bekleriz efendim :smiley: (Her ne kadar ben orda olmasamda şimdi)

Sayın Dostum Bartın Çakrazda konaklayabilirsiniz ama en önemlisi Sinop u es geçmeyin Fiyortları hamsilos koyunu Sinop'un içini mutlaka görün derim.Sorunsuz seyehatlar dileklerimle....

Aslanahmet Bey Kardesim;
Bartinda deniz kenari Innekum denilen yerde 2 tane kamping vardir.Sonra Akcakoca'da 5 tane kamping.Cakrazda gene aynen bir
kamping bulunmaktadir.Hatta duyduguma gore Kastamunu'da Pinarbasi Ilcesi Ilica beldesi thermal tesislerinde de kamp yapma
imkani varmis.Iyi yolculuklar,Slml.Abana'da Dogan Gunes Kamping Liman Mevkiindedir.

HEP AKLIMIN BİR YANINDA OLAN KARAVANLA KARADENİZ TURU TABİKİ İLK ÖNCE KARAVANIM OLMASI LAZIM YAZILARINIZI TAKİP EDİP BİLGİ EDİNMEYE ÇALIŞIYORUM BİR GÜN BELKİ

Sinop'ta Limanda yatip,gemilerin gelis gidisleri ile balikcilarin getirip sattiklari taze baliklari alip pisirip yemek sahanedir.
Birde Sinop hapishanesini gormeden ayrilmayin,iyi yolculuklar.

Gerze -Bafra arasında Yakakent sahillinde ufak moteller var bazıları Haziran-Ağustos arası camping hizmetide veriyorlar.

Bafra-Samsun yolu 17km.19 mayıs ilçesi tatil köyü adı altında belediyenin ufak bir kamp alanı mevcut ana yoldan 4 km içerde sahil kenarında ,burdan Samsun 35 km. karar sizin Samsun'da bildiğim kadarıyla camping yok.

Samsun'dan ilerde Terme yakınlarında birtane daha çadır kampı var burasıda denize sıfır bir mesafede ve Çam ağaçları arasında. Benden bu kadar yolunuz açık olsun.

Not: Bafra turistik tesislerinide kullanabilirsiniz.Güvenli bir yerdir.

Ahmet Bey
Karadeniz turu planlamada kolay gelsin diyorum, heyecanınızın baki kalması dileğiyle...
Birkaç yerde geçti, bence de Sinop'u es geçmeyin. Hatta bu sene Sinop'a uğrayın ertesi sene tekrar uğrayın :smiley:
Hernekadar İstanbul'da yaşasamda ben Sinopluyum, Sinop konusunda hertürlü yardımcı olurum.
Sinop'ta Karakum kamping, Orman kampı, Martı kamping karavanla yada çadırla kalabileceğiniz kamping alanlarıdır. Bunun yanında şehrin göbeğindeki cezaevinin altında, deniz kenarında bile karavanınızda kalabilirsiniz, hiçkimsenin kimseyi rahatsız etmediği, tertemiz doğası ve denizi ile ikinci kez gitmek isteyeceğiniz yerlerdendir.
Samsun'un içine yakın biryerlerde kalmayı denemeyin bile bence, ama Samsun taraflarındaki Alaçam da yine denize yakınlığı ve çam ağaçları içinde doğası ile güzel bir yerdir.
Eğer Trabzon- Rize'ye kadar uzanmayı düşünüyorsanız da belki dönüş için feribotu kullanabilirsiniz. Bundan birkaç seneye kadar Samsun- Trabzon- Rize'ye gemi giderdi, hala var mı bilmiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri