Kampta Balık İçin Öneri Bekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kekum3 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,106

Kekum3

Ana Kamp
Herkese merhaba. Kamp alanlarında balık tutanları görmüşsünüzdür. Forumda da bazı arkadaşların kampta balık tuttuğunu okudum. Bu sezon katrancı koyuna gideceğim. Orada hangi balıklar çıkmakta? Yanıma ne tür olta ve olta takımı almalıyım? Şimdiden teşekkürler. Fethiye çevresinde yaz mevsiminde balık tuttuysanız o bilgilerde işimi görecektir. Bekleme usulü balık tutmak istiyorum. Ne tip bir yem kullanmalıyım ? 2 adet makinalı olta alacağım. Onları bekleme usulü kullanacağım yani ucuna yemi takacağım fırlatacağım ve bekleyecek. Bu yöntem ile hangi balıkları alabilirim ve hangi tip yem kullanmalıyım? Yanımda yem götürmeyi düşündüm ama sonuçta 5 gün saklamam gerekecek. Yanımda götürebileceğim ve 5 gün geçse de iş görecek bir yem var mı bildiğiniz? Bir de aktif olarak -motorsuz düşündüm ama motorlu da olabilir- kullanacağım çok yer kaplamayacak oralarda kaya balıkları, kefaller , sokar vb balıklar için kullanmak istediğim bir olta tavsiyesi istiyorum. Levrek ve palamut katrancıda çok çıkıyor diye duymuştum. At-çek usulü de denemeyi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Kampta Balık İçin Öneri Bekliyorum.

Katrancı dedin, ben de teee 1978 yazı, çadırlı tatilime geri döndüm :smiley: O zamanlar sabah denize girdiğimizde balıklar yanımızdan atlaya atlaya yüzerlerdi. Şimdi ne durumdadır acaba, ben de merak ettim?

Ne balığı çıktığını yada ne tip oltalar kullanıldığını ya da güzel bir yer önerisi olabilir :D Beklemedeyim :D

Sokar,kefal,palamut,levrek çıkıyor,Fethiye'de yemciler var,oradan alabilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri