Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,501
Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

Merhaba Ömer bey, kendi adıma cevaplamak istiyorum:

Normalde Özden hanımın sorusunun cevabı cinsiyet bir yana, kampingdeki şartlara göre bile değişir, yani kampingin doluluk oranı, gölgelik alanların yapısı, çimenlik alanlar, manzaralı yer vs vs vs. Eğer bizim yanımızdaki boş alan, kampingdeki tek değerli boş alan değilse (gölgelik, çimenlik gibi), aynı özelliklerde başka boş yerler dururken hiç tanımadığım herhangi bir karavanın gelip de yanımıza yerleşmesi hoşuma gitmez. Sonuçta içinden inenlerin cinsiyetinin önemi yok.

Ama yanımızdaki alan tek boş yer ise veya gölgelik bir iki seçenekten biri olan bir yerse, yani "yerleşmek" için tercih edilecek yerlerden biri ise, 3 kadının bir karavanla gelip, hemen yanımızdaki bu boş alana yerleşmesinden ben ya da eşim rahatsız olmayız. Yerleştikten sonra bir rahatsızlık duyar mıyız duymaz mıyız, bunlar tamamen yaşananlarla ilişkili olarak gelişir.
Bu yaşanması olası şeyleri Ahmet beyin senaryolarına göre cevaplayacak olursam:
- Yan komşunuz yalnız bayanlar medeni ölçüler içinde komşuluk ilişkilerine başlayıp mesela sizi eşinizle beraber karavanlarına bir çay veya kahve içmeye davet ederse eşinizin tavrı ne olur?
Kampinglerde hep karavanların önünde oturuluyor, dolayısıyla kimse karavanının içine davet etmez, karavanın önünde çay kahve davetine de yanında kurabiye de varsa hayır demeyiz.
- Bu ziyarette anlattıklarınıza normal olarak gayet medeni ölçüler içinde bile olsa dinleyerek ilgi gösteren, gülen bu yalnız bayanlar eşinizde arızalar yaratır mı ?
Bu durumda eşim bir arıza yaratmaz.
- İleriki günlerde yalnız olarak plajda,gazinoda vs.bu hanımlarla görüşmeniz eşiniz tarafından nasıl karşılanır?
Hiç bir kampingde "ilerki günler" denecek kadar çok kalmadık
- Ya da sadece selam bile vermesi eşinizle sizin aranızda bir kıskançlık tartışması başlatmaya yeter mi ?
Kampingde insanların birbirine selam vermesi değil, vermemesi yadırganır, bu yüzden selam vermeleri sorun olmaz.

Sorunun cevabı kampingde olmak yada olmamakla değişir mi demişsiniz, (bizim için) evet değişir. Şöyle ki, koskoca yaylada kamp yapıyorsak, gelip de hemen yanımıza (tanımadığımız) bir karavan konuşlanırsa, içinden inen, değil 3 kadın, kim olursa olsun hoş karşılamam, rahatım bozulur. Çünkü biz oraya kendimizle ve doğayla başbaşa kalmak üzere gitmişizdir.
Ama karavan biraz uzağa yerleşti diyelim, zaten bir süre sonra konuşulup tanışılır, birlikte kamp yapmak isteği uyanırsa da yakına davet edilirler. Bunda cinsiyet yine etken değildir.

Etiketler
Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

Arkadaşlar, kampingte yanınıza gelen bir karavanın içinde kim olursa olsun, onlarla tanışmak, sohbet etmek, paylaşımda bulumak isteriz. Eğer benden sonra gelen birisiyse yerleşmesine yardım eder, bilgilendirmeye çalışırım. Bir çok kampinge ilk girdiğimde etraftaki kamp sakinlerinden, yerleşebileceğim yerleri gösteren çok olmuştur.
Özdal ve eşiyle de tanışmam benzer bir konumda olmuştur, ilk sohbetten sonra akşam için yapılan davet ve sonrasında güzel bir yaz akşamında kamp ateşinin başında uzayıp giden sohbetimizi, Karadeniz'den gelen aceleci yağmur bulutlarının yeryüzüne bıraktığı iri damlalar bitirmişti...
Sonuç olarak, komşu ile iletişim güzeldir...

konu uzerınde yazılanları ılgı ıle okuyor cogunun da ornek davranıs sergılenmesını uygar dusuncenın ve davranıs bıcımlerınım temel kurallarından sayıp tabı kı tasdık edıyor ve kabullenıyorum. bunun yanındada cogunlugun (konu baslıgına atfen) yalnız bayan guruplarına ne kadar canı yurekten saygılı profıl cızmıs olduklarını takdıre sayan buluyorum . yıne de cogunluk erkekler olarak lanse edıldıgı ıcın bayan hemcınslerı olan eslerımızın rahat edebılmesı dusuncesınden yola cıkarak mutlaka tavırlarımızda daha dısıplınlı davranma mecburıyetı olma gereklılıgı benım dusuncemdır. mutlaka herkezın eslerıde ılerı goruslu ve uygar kısıler oldugundan suphem yok . unutulmaması kanaatım de boyle durumda bız erkekler kadar da bayanların katı prensıplerı unutulmamalıdır .
ancak bu arada...... konunun boyut kazanmasında dusunce ve fıkırlerın cesıtlılıgını arttırabılmek amacı ıle seytanın elcılıgını yuklenen arkadaslarımızında maganda profılı ıcınde gormedıgınızden emınım mutlaka hepımız uygar ınsanlar olup kendını gezıp gormeye adamız gezgın kısılerız . zaten yalnız dolasan hanım guruplarının da sadece hınlık olsun dıye mayna ıskele yapıp komsu eslerın aralarını karıstırıp seyrı alem yapacaklarını sanmıyorum . en azından oyle dusunuyorum.
yınede yogurt satıcılarına cok guvenmemelı (bır dost tavsıyesı).

saygı sevgı ve mutluluk hapınıze.... mehmet.

Değerli dostlarım,

Tartışmamız çok güzel bir şekilde gelişiyor. Ben birkaç hususa dikkatinizi çekmek istiyorum.

Kampçılık, karavancılık vb. sizler tarafından kendi içinde belirli olan ve yazılı olmayan birçok kuralın olduğu yaşam biçimi olarak algılansa bile bunun farkında olmayan birçok kişinin olduğu gerçeğini de yadsıyamayız.

Genelde hepimiz kendi doğrularımız ve inandiklarımız doğrultusunda görüşlerimizi sunarken, insan ilişkilerinin hiçbir zaman tek tarafın mutlak iradesiyle yönlendirilip ve o şekilde gelişip gerçekleşmeyeceği gerçeğini gözardı etmememiz gerekir.

Siz istesenizde istemesenizde, onları yok saysanızda, sizin gibi düşünen kişilerle dostluk kurup, gettolar halinde yaşasanız bile bu tip insanlardan kaçamayacak ve her an toplum içine girdiğinizde onlarla ilişki içinde olmak zorunda kalacaksınız.

İkinci bir husus ise birebir konu başlığımızla ilgili.

Soruna maalesef erkek gözüyle yaklaşıp, kadınların neler düşüneceği hususuna dikkat etmiyoruz.

“Kadın, kadının kurdudur.”

Tartıştığımız modele uygun olması için herhangi bir evli çifti diyelim ki sonra kimse üzerine alınmasın.

Yan tarafa park eden o yalnız kadınlar hakkında modelimizdeki kadın çok kısa bir zamanda kendisi için bir tehlike olup olmayacağına karar verebilirler.

Bir gün önce hiçbir sorun yokken o gün eşinin bir davranışına tepki olarak daha önceki fikrinin tam tersine arıza da çıkarabilir.

Erkekler ne kadar aksini söyleseler de onların birer melek olmadıklarını ve “sadakatin tanımının fırsat yokluğu” olduğunu çok iyi bilen kadınlar kendi meşreplerince tepki verirler. Bu tepki modelimizdeki erkeğin kuzu ya da kurt olmasıyla ilgili farklı şekillerde olabilir.

Etnik veya dinsel bir yaklaşım olarak görmemeniz ricasıyla yerleşik bir inanç,deyişi hatırlatmak isterim;

“Yahudi para kazanınca arabasını – evini, Türk para kazanınca karısını değiştirir”

Ben o kadar çok karısına son derece sadık, mazbut erkeklerin topluma kazandırıldığına :smiley: şahit olmuş biri olarak maalesef tersini düşünen erkeklerin çoğunlukta olduğuna inanamıyorum. Kadınları tüm erkekler gibi maalesef tanımıyorum ama erkeklerin ciğerini bilirim.

İşte bu gerçekten hareketle sizlerde böyle bir sorunun olmaması, sorunu ortadan kaldırmayacağı için bu konu başlığı açıldı.

Konuya aslında erkeklerden çok kadınların katılımları bekleniyorsa da bu güne kadar eşlerinin görüşlerini yazan arkadaşlarımız dışında görüşlerini bizzat açıklayan hiçbir kadın katılımcımız maalesef olmadı.

Zaten erkeklerinde bu durumdan bir sıkıntısının olmadığını da gelen mesajlardan gördük.

Ben Freud'un yalancısıyım :smiley:

Freud

Bu soruya bence hanımlar cevap vermeli. Tüm yazılanları okumadım ama aynı soru erkeklere de sorulabilir. Erkeklerin cevabı kesinlikle hayır olurdu galiba .

Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder

Bayanlar karikatürdeki gibiyse eşimi rahatsız etmeyecekleri kesin :smiley:
[attachment=1]

Big Ladies   Beach by theancientofdays

sayın yasiko yaşını almış eski bir bayan olarak vede yalnız gezen bayan olarak türk erkekleri hakkında söylediklerinize katılıyorum:smiley:))) çokta renkli ve güzel anlatmışsınız...

Günaydınlar :smiley:

Bu fıkra eşinin bir dediğini iki etmeyen erkekler için:

Kahvede sohbet eden adama arkadaşları: ''Senin Aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın var. Karının bir dediğini iki etmiyorsun. Bu mutluluğunun sırrını bize de anlat yoksa pısırık olduğunu düşüneceğiz.'' derler.

''Kısaca anlatayım ...'' der adam.

''Düğünümüz bittikten sonra karım kendi atına, ben de kendi atıma bindik, evimize doğru gidiyoruz.
Benim bindiğim atın ayağı takıldı ve sendeledi. Karım eğildi ve benim atıma 'Bir' dedi. Biraz daha ilerledik ve benim atımın ayağı tekrar takılıp tökezlediği zaman, eşim tekrar eğilip atıma 'İki' dedi. Az sonra atım tekrar aynı şekilde tökezleyince eşima atından indi ve at'a 'Üç' dedi ve çeyizinden tabancasını çıkartıp atımı alnından vurdu.

Ben şok olmuştum ...
Eşime bir hışımla çıkıştım ''Yazık değil mi ata, neden vurdun kadın, manyak mısın sen?'' diye bağırdım ...
Karım arkasını döndü ve bana 'Bir' dedi.

Ve o günden sonra karımın bir dediğini iki etmedim ;D ;D

Bu da çapkın erkekler için:

Bir mafya babası evli bir kadınla ilişki kurmuş. Bir gece kocası yok diye kadının evine gitmeye karar vermiş ve adamlarına "Ben içeri girdikten sonra hemen büyük bir branda ayarlayın ve pencerenin hemen altına dört ucundan gerin" demiş.

Sonra da ne yapacaklarının talimatını vermiş: "Kadının kocası gelirse kapıyı bir kere çaldırın, ben aşağıya atlayacağım, yakalanıp raconu çizdirmeyelim. .. Tamam mı?"

Adamları, "Başüstüne patron" demişler. Mafya babası kadının evine girmiş, tam yatağa uzandığı anda evin kapısı çalınca bizimki kendini tereddütsüz pencereden donla 4. kattan aşağı fırlatmış. Kadın üzerine alelacele bir şey alıp kapıyı açmış ki karşısında patronun adamlarından biri...

"Yenge" demiş adam mahcup bir şekilde önüne bakarak :

"Patrona söyle branda bulamadık!"
;D ;D

Sevgiler.

Özden hanım,daha sabah mahmurluğunu üzerimizden atamadığımız günün başlangıcında eşim ve beni güldürerek güne neşe ile başlattığınız için teşekkürler,sizinde yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.Saygılarımla

Mukemmel fikralar umarim bunlari unutmam. Hepsini unutuyorumda... :D

Sayın sebiha33 hanım,

Kendiniz hakkındaki değerlendirmenizi espri olarak kabul ediyor, kadınların asla eskimeyip olgunlaştıklarını belirtmek istiyorum. Forumumuza daha sık katılımınız ile değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımla

İşte bu.. İşte bu...

Özden hanım harikasınız.

Siz ve sizin gibi kadınlar sayesinde karavancılığın sadece araç seçimi, camper mi, alkovan mı ? ekipmanlar gibi konular dışında aramızdaki insani ilişkilerin, saygı ve sevgiye dayalı dostluğun geliştirilmesinin de ne kadar önemli olduğunun farkına varıyoruz.

Umarım diğer hanım dostlarımızda mesaj ve yorumlarıyla bu önemli konunun geliştirilmesi hususunda sizlere katılırlar.

Benim bu konuda bir de önerim var;

Eşlerimizin bizlerden hiç mi sorunu yok ?

Bunları tartışıp çözüm yolları bulmak için siz değerli hanımefendiler eşlerinizin rumuzlarıyle ( mesela eşiniz xyz ise sizinki xyz1 olsun. Sadece sizleri kolayca tanıyabilmemiz için yoksa hepiniz tabiki ayrı ayrı birer değersiniz :smiley: ) katılımda bulunmak istemez misiniz ?

Bekliyoruz...

Ahmet bey,

pek müdahale etmek istemiyorum ama, konu basit bir soruyu aşıp, kadın erkek ilişkilerine doğru gidiyor gibi?
Forumda genelde rastlanan, içeriğin konu dışına kayması durumunu olabildiğince önlemeye hepimizin özen göstermesi gerekiyor.

Zira, önceden de benzer bir konuda açtığınız bir başlık zaten mevcut:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22972.0
Kampçılık ve Karavancılıkta Eşlerin Katılımı, Sorunlar ve Çözüm Yolları

Özdal bey,

Sorun çıkarmak istemiyorum ama cevapta vermek zorundayım. Lütfen yazdıklarımın hepsini bir açıklama olarak kabul ediniz. Suçlamıyorum sadece doğru anlaşılmayı istiyorum.

Kamp ve karavancılığı araçlarımız değil bizzat bizler yapıyoruz. Dolayısıyla olayın insani boyutunu yok sayamayız değil mi ?

İnsan dediğimiz varlık %48-52 bandında değişiklikler göstererek kadın ve erkekten meydana gelmektedir. Bu durumda da insan ilişkileri ister istemez kadın-erkek ilişkilerini de kapsamaktadır. O zaman kadın-erkek ilişkilerinin de insan ilişkileri içinde değerlendirilmesi gerekmez mi ?

Forum kurallarının dışında ilgisiz, seviyesiz bir tartışma konusu açtığımı zannetmiyorum. Aksi olsaydı bayan arkadaşlarımız dahil olmak üzere konuya mesaj yollayıp katılan kimse olmazdı herhalde değil mi ?

Ben son önerimin zaten başka bir başlık altında tartışılmasını amacıyla söylüyorum. Arkadaşlarımızın değerli eşlerine varsa bu tip sorunlarını ayrı bir konu başlığında tartışmalarını öneriyorum.

Kısa bir araştırmadan sonra Webasto ve karavanda ısınma ve sorunları ile ilgili benzer 7 konu başlığı olduğunu tespit ettim.

1 ) İkinci el ısıtıcılar gezmen
2 ) Webasto mebus
3 ) Isınma mycamper
4 ) Karavanda ısınma sistemi ilyasfb
5 ) Vebasto neden kurum yapar mebus
6 ) Webasto hiç
7 ) Dizel Eberspacher ısıtıcı karavan1

Ama hiçbirinde şu adreste benzer konuda açılmış bir başlık zaten var diye bir ikaz göremedim.

Karavanda ısınma problemi, sorunlar ve çözüm yollarıyla ilgili 7 adet başlık varken, kamp ve karavancılığın insani boyutunun tek bir başlık altında tartışılmasının yeterli olabileceğine inanıyor musunuz ?

Forum kuralları içinde herkes karavancılıkla ilgili her türlü konu açabilir diye biliyorum.
Eğer konu ilginç, diğer katılımcıların sorunlarının çözümüyle ilgili ise katılımlarla gelişip büyür ve bir sonuca ulaşır. Hiçkimsenin ilgisini çekmez ise de bazen tek bir yanıt bile almadan giderek son sayfalardaki yerini alır.

Size bugün serbest muhabbet köşemizdeki mesajınız üzerinde bir kez daha düşünmenizi öneririm.

mycamper' Alıntı:
Arkadaşlar herkese günaydın,

forumu takip ederken online olanlar arasında, daha önceden bu bölümde yazıp da, şimdilerde sadece okumayı tercih eden arkadaşlarımızı veya 2007'den beri üye olmuş ama hiç paylaşımda bulunmamış kampçı, karavancı dostlarımızı görüyorum.

Bu arkadaşlarımız, eğer burada kendilerini incitecek herhangi bir hatamız olmadıysa, konular hakkında düşüncelerini, bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşabilirler mi acaba?

Selam ve sevgilerimle

Ahmet Oral

Sayın Özdener'in gayet samimiyetle başlattığı (biraz tartışmaya dönüşen) görüş alışverişine Sayın Ahmet Oral'ın biraz bilimsel,biraz da felsefi yaklaşımı gayet güzel ve her cümlesinin altına imza atılacak cinsten. Bırakın burada bari, sofranın tuzu biberi sayılacak görüş alışverişleri olsun.

Anlayışınıza teşekkürler Yusuf Bey (ykmas) :smiley:

Keşke herkes sizin gibi olsa...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR