Kamyon Karavanlar Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasvedev Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,160
.
@yasvedev böyle ciddi bir girişim için foruma sorular soruyor ve 24 Hazirandan beri yani 15 gündür yazılanlara verdiği tek bir cevap bile yok. :confused:

Olur da foruma uğrarsa umarım herşeyden önce bize bu güne kadar yapmış olduğu karavan tecrübesinden bize biraz bahsederdi ?

Böyle bir işe "hoşuma gidiyor" ile başlamak bilmem ne kadar ciddi ?
.
Sanırım bizim Brezilyalılar yine topsuz maça daldılar..:yum:
.

Hayaller Paris, gerçekler ........! Boşluğu siz doldurun:confused:

Etiketler

.
@yasvedev böyle ciddi bir girişim için foruma sorular soruyor ve 24 Hazirandan beri yani 15 gündür yazılanlara verdiği tek bir cevap bile yok. :confused:

Olur da foruma uğrarsa umarım herşeyden önce bize bu güne kadar yapmış olduğu karavan tecrübesinden bize biraz bahsederdi ?

Böyle bir işe "hoşuma gidiyor" ile başlamak bilmem ne kadar ciddi ?
.
Sanırım bizim Brezilyalılar yine topsuz maça daldılar..:yum:
.
Merhaba 2 aydır çiftlikteydim, inşaat işlerinden fırsatım olmadı. Bir mühendislik firması ile konuştum, otobüs değilse şofr mahalli ile yaşam alanı bağımsız olacak derler. 4-4 ya da 6-6 araç almakla başlayacağım işe ama şu pandemi döneminde insanlarla yüz yüze gelmemeye çok önem gösteriyorum ( kronik rahatsızlıklarım nedeni ile)...

Merhaba 2 aydır çiftlikteydim, inşaat işlerinden fırsatım olmadı. Bir mühendislik firması ile konuştum, otobüs değilse şofr mahalli ile yaşam alanı bağımsız olacak derler. 4-4 ya da 6-6 araç almakla başlayacağım işe ama şu pandemi döneminde insanlarla yüz yüze gelmemeye çok önem gösteriyorum ( kronik rahatsızlıklarım nedeni ile)...
Kamyon karavan fikrini bir kez daha düşünmenizi öneririm
Hatta bir imkan bulabilirseniz bu tür bir aracı bir süre kullanın ve kasasında kamp yapın
Belki de, hatta büyük olasılıkla vazgeçeceksiniz
Oldukça yavaş,çok yakıt tüketen, gürültülü ve aşırı büyük bir araç sizi çok yorar
Gitmek istediğiniz yere normal bir araçtan 2-3 katı fazla zamanda gidebileceksiniz,
kamyon karavan için atılacağınız macera oldukça maliyetli,geri dönmek istediğinizde satmak çok zor
Büyük zararlar edebilirsiniz

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İçinde uzun süreler geçirecekseniz mantıklı olabilir. Özellikle bu 4x4 kamyonlara yapılanlar çok da şıklar ayrıca...

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kamyon karavan benim de aklımdaydı ancak bu kadar büyük bir aracın yakıtı, bakım masrafları, sigortası, tonajı düşünüldüğünde ve tahminimce avrupada bir çok köprüden geçemeyeceği bir çok yola giremeyeceği şehir içine girmesi gerektiğinde de alınmayacağı(şu an türkiyede benim bulunduğum ilçe de dahi 3.5 ton park yasağı var) dünya turunda güvenlik ve gereklilik açısından kampinglerde konaklamak istediğinde konaklayamayacağı feribotlarda RORO'larda faiş ücretler ödeyeceği ve muhtemelen bir çok milli parka da giremeyeceği düşünüldüğünde çok da mantıklı gelmemişti. bunun yerine 4x4 iveco kamyonetler daha mantıklı gibi geliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR