Kandıra Bağırganlı Bölgesi Kampı ve Keşif Gezimiz (29-30 Ağustos 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bipolar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,454

bipolar

Zirve
Yer
İstanbul
29 Ağustos 2009 Sabah'ı hazırlanarak İstanbul’dan Şile'ye oradan ve hedefimiz olan Batı Karadeniz kıyılarına doğru yola koyulduk. Gözlemcilerde bir araya gelen ekip Adem Abimiz (Clandıraz), Levent Baştepe+Eşi Gaye, Çağlar Köker+Eşi Banu ve Ben ve kız ardaşım Neslihan Üvezli sapağındaki gözlemecilerde yaptığımız kahvaltı ve keyifli bir sohbetin ardından yola koyulduk. Çağların Vitarasındaki ufak bir problem sebebiyle, aracı Taşdelen Migros da bırakarak 3 Araç yola devam ettik.

Güzergahımız Taşdelen-Üvezli-Şile-Akçakese-Hacıllı-Ağva-Kilimli-Sardala ve Bağırganlı olarak gerçekleşti. Arada Hacıllıyı devre dışı bıraktık. Aşağıdaki harita üzerindeki bir çok keşif ve inceleme sonrasındaki kamp alanımızı tespit ederek kamp, Bağırganlı öncesinde kamp için son derece doğal ve mükemmel manzaralı bir koyda kamp atarak konakladık.

Yenilen akşam yemeğimiz ve Kamp ateşi etrafındaki sohbetlerimizden sonra 01:30 Sularında günün yorgunlugu ile çadırlarımıza çekildik ve dinlendik. Sabah yapılan nefis memen ve kahvaltı ile kendimize gelip, çay sefamız sonrasında kampımızı toplayarak, Bağırganlıya doğru yola koyulduk. Yolda Karadenizin birbirinden koyları ve kaya yapısı ile oluşan birçok doğal koyu ziyaret ettik, fotoğraflar çektik. Bağırganlı limanı ve 5 km kadar ilerisinde sahilinde denize girip günün yorgunluğunu attık. Akşam 19:00 sularında toplanan ekip 20:00'da Şilede yenilen akşam yemeğinden sonra İstanbul’a dönerek günü tamamladı. Bu gezideki emek ve katkılarından dolayı bayan Offroadcularımıza güzel ve keyifli bit hafta sonu ve paylaşımlar için arkadaşlarıma buradan tekrar teşekkür ederim.

Gezi Fotoğraflarını buradan paylaşıcaz.

Sevgi ve Saygılarımla
Hakan Irıklı

Bagrganl Kampl Gezimiz

Etiketler
Ynt: Kandıra Bağırganlı Bölgesi Kampı ve Keşif Gezimiz (29-30 Ağustos 2009)

Güzel geçen sayılı kamplarımızdan diyebileceğim bir kamp daha yaşadık.
Bu hafta sonunu birlikte olduğumuz dostlarıma teşekkür ederek elimdeki resimleri yolluyorum.
İSKİ nin Suzukilere arazide tahsis ettiği kapalı otoparkları (JEEP ler giremez ;D ;D)

30austoskark040
30austoskark031
30austoskark047
30austoskark038
30austoskark037
30austoskark036
30austoskark035
30austoskark034

Hakan abi değişik bi test yapmışsınız borulara. Ben onların yapıldığı fabrikada staj yaptım toplam 7 hafta böyle test görmedim ;D ;D ;D

Barganlı Seyrek arasındaki yol manzarası
30austoskark079
Barganlı limanı yeni yapılmış bildiğim kadarı ile bu bölgede yetişmiş iyi kayık ustarınınyaptığı tekneler pek meşhurmuş.
30austoskark052
30austoskark051
Bu doğa harikası manzaralar barganlı seyrek karayolu üzerinde bulunuyor.bence yakından görmelisiniz.
30austoskark072
30austoskark063
30austoskark062
30austoskark061
30austoskark059

Birazda bizlerden kareler ;) ;)
Aramızda kalsın ama galiba suzukicilerden birini kaybedecek gibi bir his var içimde :-\ :-\
30austoskark056
30austoskark058
30austoskark055
30austoskark049
30austoskark068
30austoskark074
Burasıda seyrek beldesi plajı ve kayıkların barınakları ikiside aynı koyda yan yana
30austoskark081
Şu konu çok önemli bence son bir kaç senedir karadeniz kıyılarında boğulma vakaları azalmıştır.
Alınan önlemlerde dikkat çekiyor.Yol üzerinde rastladığımız bütün halk plajlarında bu yapılarla karşılaşıyorsunuz.Tabiiki yetişmiş persolnelde önemli.
30austoskark080

30austoskark053
30austoskark041
Bunlar bendeki son resimler esas resimler Banu ve Hakan ın makinalarında sabırsızlıkla bekliyoruz. ;)
:-\ ::smiley:Hem onların foto makinaları janjanlı ;D ;D

akçakeseyi bir süre davam edip daha sonra yoldan çıktık, asıl amacmz zaten mevsim itibarı ile de mümkün olmadığı üzere off road yapmak toz toprak yutmak değil güzel bir hafta sonu geçirmek ve sehirden, insanlardan, gürültüden, sıradanlıktan uzaklaşmak idi

P1080075.jpg

P1080076.jpg

P1080077.jpg

bu arada yola çıktığımın ilk kilometrelerinde aracımda ortaya çıkan teknik bir problemden dolayı riske girmek istedim, arızanın giderilmesi içinde zaman kaybetmek istemediğimden aracı yol üzerinde migros otoparkına bırakarak sevgili adem abimizin "dillere destan" grand cherokeesi ile gezimizi devam ettirdik. Bu vesile ile adem abiye de misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim. Ancak bu grand cherokee misafirliği bana pek hayra alemet gelmedi, zaten hayranı olduğum muhteşem V8'in "domdom kurşunu" bir kez daha ciğerimi deldi geçti...( Sayın maliye bakanı ve EPDK başkanları sevenleri ayırmayn lütfen: indirin şu benzin ve MTV rakamlarını"

çok güzel karelere tanık olduk yol boyunca

P1080090.jpg

ağvadan sonra hemen hemen yol boyunca melen suyunu istanbula taşıyacak olan boru hattının çalışmaları bize eşlik etti... dev borular

P1080100.jpg

yola devam edebilmek için haylazlık yapmak da gerekti , boruların diğer tarafına geçiş ancak içinden mümkün oldu yer yer

P1080105.jpg

güzel görüntüler yakaladk yine

P1080112.jpg

P1080126.jpg

P1080128.jpg

ilk kamp için test yerimizdi keşfettik beğenmedik

P1080131.jpg

toz içinde yola devam ettik ve ikinci kamp noktamızı test ettik...

P1080143.jpg

fena değildi manzara

P1080151.jpg

beraber yorum yaptık değerlendirdik...

P1080152.jpg

sonuç olumlu... güvenli korumalı rüzgara karşı uygun ve su kaynağı yakında var üstelik temiz... sardala koyu, inip yerleşmeye karar veriyoruz

P1080155.jpg

P1080156.jpg

P1080158.jpg

P1080161.jpg

P1080164.jpg

sonra tekrar gidip gece için odun toplamak ve köylerden kütük satın almak üzere yola çıkyoruz

P1080175.jpg

demekki sadece ben değilmişim V8 hastası... aklın yolu bir

P1080180.jpg

gece olunca yemek faslını bitirip muhabbete ve müzik eşliğinde sohbet konumuna çeviriyoruz düğmeleri

P1080229.jpg

P1080235.jpg

P1080246.jpg

sabah kamp alanımızdan görüntüler

P1080296.jpg

P1080299.jpg

gece boyunca palamuta çıkan az sayıda tekneyi sabah saatelerinde dönüş yaparlarken görüntüledik... özgürlüğün ve yanlızlığın resmi idi

P1080318.jpg

P1080335.jpg

P1080347.jpg

P1080357.jpg

bu ZJ V8 de yakıştı mı ne ?

P1080374.jpg

P1080380.jpg

bağırganlı köyünün binyılların deniz rüzgarına şahit olan kayalıkları....

P1080386.jpg

şile resort otel

P1080415.jpg

P1080432.jpg

P1080443.jpg

Güzel gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.
Neredeyse Akçakoca'ya gelecekmişsiniz :smiley:
Bu arada, boru geçişleriyle ilgili fotolar başınıza bela olmasın sakın?!

levent abi süperr gezi olmuş,paylaşım için çok teşekkürler,daha çok resim istiyoruz.

Vay vay vay hainler ne güzel gezmişiniz suziki çetesi sizi ;D süpermiş valla yazlık modda, kamp için seçtiğiniz koyda çok güzel muhabbet güzel daha ne olsun ;)
Çağlar seni suzikiye ihanet içinde gördüm hayırdır, oysa ne güzel başlamıştı ilişkiniz ilk defa kaybolduğunuz günü hatırlarım, ona ilk mt lastiği aldığın günüde yapma çağlar yapma o senin ilk göz ağrın kıyma mavi boncuğa hehehehe ;D yeşilçam filmi gibi oldu ;D

birbirimizden habersiz gezersek böyle sonuçlar normal :smiley:
siz bağırganlı da gezerken bende kerpe de tatil yapıyorum :smiley:
haftasonu sarısu ve bağırgalı ya da geçtim :smiley: üzüldüm karşılaşamadığımıza..
8 eylül e kadar buralardayım gelecek olursanız tekrar.

çok güzel bir kamp olmuş.

fotoğraflar harika. paylaşım için teşekkürler.

Seyrek'ten biraz daha devam etseydiniz Sarısuya gelecektiniz orası da görmeye değer; sahili bölmüş denize paralel bir akarsu ,denize ulaşmak için karşı sahile salla geçiyorsunuz.Güzel bir gezi olmuş,paylaşım için teşekkürler.

Bu keyifli geziye eşlik eden dostlara teşekkürler; Adem abimize misafirperverliği için ayrıca teşekkür ederiz; ancak Çağların zaten varolan V8 sempatisi gezi süresince arttıkça arttı.Eski dost düşman olmaz diyorum Suzukiyi ve Suzukicileri seviyoruz diyorum ı-ıh caydıramıyorum saol Adem abi sağol :-\ .. :smiley: :D

parodi' Alıntı:
Vay vay vay hainler ne güzel gezmişiniz suziki çetesi sizi ;D süpermiş valla yazlık modda, kamp için seçtiğiniz koyda çok güzel muhabbet güzel daha ne olsun ;)
Çağlar seni suzikiye ihanet içinde gördüm hayırdır, oysa ne güzel başlamıştı ilişkiniz ilk defa kaybolduğunuz günü hatırlarım, ona ilk mt lastiği aldığın günüde yapma çağlar yapma o senin ilk göz ağrın kıyma mavi boncuğa hehehehe ;D yeşilçam filmi gibi oldu ;D

:D :D Devam Fatih ...Bu arada hatırladım gerçekten ilk kaybolduğumuz gün sana biraz iş çıkarmıştık galiba ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR