Kango Kamperden Transportere Geçiş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,399

Etiketler

Kango dan kalan 80+80 güneş panellerini montajladım. Yine kango dan kalan 105 ah jel akü ve şarj regülatörünü montajladım. Şoför mahallini perdeyle ayırdım, ayrıca yan ve arka camlara miknatıslı perde yaptık yine ayrıca kayar kapıya ve arka bagaj kapısına sineklik tül perde taktık. Son resimlerde de mutfak çekmece düzeneğinin araç üzerine montajlı resmi.

1

2

3

4

5

Arka bagaj kapağına cadirlik diktirirseniz nasıl olur? Yaz kamplarinda kapı açık uyuyabilirsiniz.

Araçların yanına veya arkasına kurulabilen güzel çadırlar var. Bir kısmı pompa ile şişiriliyor. Bazıları araç olmadan da ayakta durabiliyor. Bu çadırların değişik modellerini uzun zaman kullandım. Bir kampingte uzun süre kalanlara mutlaka tavsiye ederim.

Heckzelt

Kango dan kalan 80+80 güneş panellerini montajladım. Yine kango dan kalan 105 ah jel akü ve şarj regülatörünü montajladım. Şoför mahallini perdeyle ayırdım, ayrıca yan ve arka camlara miknatıslı perde yaptık yine ayrıca kayar kapıya ve arka bagaj kapısına sineklik tül perde taktık. Son resimlerde de mutfak çekmece düzeneğinin araç üzerine montajlı resmi.

İkili ocağı deneme şansınız oldumu?
Bende aracın arkasına benzer bir şey yapmayı düşünüyorum, internette çok marka var çoğunda da olumsuz yorumlar var. Ben en son gaz emniyet vanalı olduğu için Kumtele karar verdim. Siz denediyseniz tecrübenizi paylaşırmısınız lütfen? Birde markası nedir?

Arka bagaj kapağına cadirlik diktirirseniz nasıl olur? Yaz kamplarinda kapı açık uyuyabilirsiniz.
Araçların yanına veya arkasına kurulabilen güzel çadırlar var. Bir kısmı pompa ile şişiriliyor. Bazıları araç olmadan da ayakta durabiliyor. Bu çadırların değişik modellerini uzun zaman kullandım. Bir kampingte uzun süre kalanlara mutlaka tavsiye ederim.

Heckzelt
Yağmurlu havalarda mutfağı kullanırken ya da arkada duş alırken kullanmak için arka bagaj kapağına mıknatıslı çadır yapmayı düşündüm ama internette bir türlü kumaşını bulamadım hatta bir yerlerde bu konuda yardımda istedim ama kimse cevap yazmadı. İnce fakat içini göstermeyen (duş anında) kumaş linki verebilirmisiniz. Elimde güçlü mıknatıslar var onunla montalamayı düşünüyorum.

İkili ocağı deneme şansınız oldumu?
Bende aracın arkasına benzer bir şey yapmayı düşünüyorum, internette çok marka var çoğunda da olumsuz yorumlar var. Ben en son gaz emniyet vanalı olduğu için Kumtele karar verdim. Siz denediyseniz tecrübenizi paylaşırmısınız lütfen? Birde markası nedir?
İkili ocağı araştırırken emin çeliğin ocağı çok hoşuma gitmişti 450-500 tl cıvarında almayı düşünüyordum hanım ne gerek var oda ocak o da ocak dedi ve 99 tl lik markasını hatırlamadığım ocak aldık. Oğlum arkadaşlarıyla ramazan ayına bir gün kala havada sıcaktı pikniğe gittiler orada kullanmışlar sorunsuz kullandık dediler. Bende evin önünde denedim yanışı güzel sadece küçük ocağın kısık ayara alırken düğmeyi çok yavaş bir şekilde çevirmezseniz ocak sönüyor o yuzden ayarı kısma işini dikkatlice yapmak lazım. Birde sac kalitesi çok zayıf üzerine ağır tencere koysanız ayaklar içine göçer diyerek ben ayaklarını söktüm direk ocağın gövdesine oturttum hava alsın diyede altındaki mdf nin ortasını boşalttım. Tavsiye edermiyim, bütçe sıkıntın yoksa kaliteli bir ürün al derim.

Kangodan sonra yayla gibi gelmiştir herhalde bu araç...
Hocam yaklaşık 5 senedir hayalimdi transporter ama hesap kitap yapınca sizin güçlüden vazgeçemediğiniz gibi bende hiç sorun çıkarmayan kangodan ayrılamıyordum. İnsan küçük arabadan büyüğüne binince gerçekten çok hoş oluyor. İç genişliğe gelince arabayı ilk aldığım günlerde havaların sıcak olmasıyla 1-2 gün deniz kenarına gittik ama o zaman kamper teşkilatı yoktu. Karavana çevirdiğimde de havalar bir türlü ısınmadı ramazana 1 gün kala ısındı onuda oğlum arkadaşlarıyla gitti. Yani karavan olarak bir gün bile kullanamadım ama okadar heyecanlıyım ki neredeyse kapının önünde karavanda yatacağım. :smiley:

Akdeniz45 abi siz bu konularda çok tecrübeli olduğunuz için sizden yardım isteyim. Araç aküsünden yaşam aküsüne şarj aktarması yapmak için kablolar (milimetre kare hesabından anlamam) kalınlığı 4 mm olan solar kablo ile çekilirmi? Araya koyacağım role ya da pako anahtar ile en ucuz şekilde nasıl yapabilirim? Daha önceden çok yerlerde linkini verdiğiniz ürünler bana çok pahalı geldi. Ucuz ama tehlikesiz yöntemi varmı? Aküler arası mesafe yaklaşık 2-2,5 metre.​

Son düzenleme:

İkili ocağı araştırırken emin çeliğin ocağı çok hoşuma gitmişti 450-500 tl cıvarında almayı düşünüyordum hanım ne gerek var oda ocak o da ocak dedi ve 99 tl lik markasını hatırlamadığım ocak aldık. Oğlum arkadaşlarıyla ramazan ayına bir gün kala havada sıcaktı pikniğe gittiler orada kullanmışlar sorunsuz kullandık dediler. Bende evin önünde denedim yanışı güzel sadece küçük ocağın kısık ayara alırken düğmeyi çok yavaş bir şekilde çevirmezseniz ocak sönüyor o yuzden ayarı kısma işini dikkatlice yapmak lazım. Birde sac kalitesi çok zayıf üzerine ağır tencere koysanız ayaklar içine göçer diyerek ben ayaklarını söktüm direk ocağın gövdesine oturttum hava alsın diyede altındaki mdf nin ortasını boşalttım. Tavsiye edermiyim, bütçe sıkıntın yoksa kaliteli bir ürün al

Sabit kullansam Eminçelik düşünürdüm demonte olarak kullanıcam sök tak çabuk yıpranır birde dış ortamda kullanılacağı için çok iyi bir şey almak istemedim.

Sizin ocakta varmıdır bilmiyorum ama çoğunda vananın yanında kısık ayarı yapılan bir ayar vidası oluyor, varsa oradan kısık ayarını yaparsanız sönme işini çözersiniz.

Sabit kullansam Eminçelik düşünürdüm demonte olarak kullanıcam sök tak çabuk yıpranır birde dış ortamda kullanılacağı için çok iyi bir şey almak istemedim.

Sizin ocakta varmıdır bilmiyorum ama çoğunda vananın yanında kısık ayarı yapılan bir ayar vidası oluyor, varsa oradan kısık ayarını yaparsanız sönme işini çözersiniz.
Benim aldığım ocak çok basit herhangi bir vida göremedim size linkini veriyim. General Built İn 2 Gözlü Set Üstü Emaye Ocak Fiyatları ve Özellikleri Kısarken sönmesi çok sorun değil benim için zaten ayrıca araçta küçük tüp olacak onuda şimdilik yağışlı havalarda araç içinde kullanacağız. Birde vebasto alıncaya kadar tüp üzerine kullanılan ısıtıcı almayı düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.