Kanserojen Tarım İlacı Kalıntısı Tespit Edilen Gıda Ürünleri

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,440

sisdagili61

Zirve
Mesajlar
2,791
Tepkime Puanı
24
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Merhabalar arkadaşlar,
Son günlerde birçok tv kanalında ülkemizde yetiştirilen bazı tarım ürünleriyle alakalı bilgiler duyuyoruz.
Dolmalık biber, kabak ve deveci armut'u başı çekiyor gibi.
Biz tüketiciler bu zirai kalıntıları anlayabilecek durumda değiliz, bu işler tamamıyle bir oyun da olabileceği gibi gerçekte olabilir.Beni düşündüren deveci armut'unu birkaç sene önce şimdikinin nerdeyse 3-4 katına satınalıyorduk, şimdiyse işportaya düştü.Ambalajları çok güzel karton kutularda hani ihracaata giden ambalajlar gibi.Haliyle buda bana "bu ürünlerde kanserojen zirai ilaç kalıntısı var" diyenleri haklı gösteriyor ki onlar bu işleri bilen kişiler.
Fakat Tarım Bakanlığı bu kalıntı mevzuunu kesinlikle yalan inanmayın diyor.
Ortada bir birinden farklı olan iki sonuç varsa biri yalan dır acaba hangisi doğru kime inanacağız.
Birkaç sene önce fındık mevsimi babama yardım için köye gittim, bizde fındık zamanı bazı ürünler pahalı olur birden işportada domatesler satılmaya başladıki görüntü olarak mükemmel ve nerdeyse hepsi seçilmiş aynı büyüklükte günlerce bu domates satıldı ve tüketildi.İş sonra ortaya çıktı Rusya gelen ürünü ilaç kalıntısı olduğu için geri gönderdi.Tabi çıkış limanı Tabzon varış limanı Soçi olması nedeniyle mal geriye Trabzon'a geldi tırlarca o beğenilmeyen domates Trabzon, Rize,Giresun ve yakın vilayetlerde sattırıldı.Bu domates işi gerçektir.
Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımız bizleri aydınlatırlar ve bizlerde ona göre karar veririz.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,221
Mesajlar
1,515,485
Kayıtlı Üye Sayımız
171,855
Kaydolan Son Üyemiz
vizyon karavan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst