DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Kapadokya Gomeda Vadisi

'İÇ ANADOLU YÜRÜYÜŞ ROTALARI' forumunda xonderturkx tarafından 22 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu 6841 kişi tarafından okunmuş, 1 cevap yazılmıştır

1. xonderturkx

xonderturkx Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Gomeda Vadisi ve vadinin başlangıcındaki Gomeda Harabeleri Ürgüp'e 5 kiometre uzaklıktaki Mustafapaşa'da başlıyor ve insana gerçek bir heyecan yaşatıyor. Gomeda Vadisi diğer Kapadokya vadilerine göre daha az biliniyor çünkü Gomeda'da diğerlerinde olduğu kadar çok peribacası bulunmuyor. Ama peribacalarının eksikliğine tezat Gomeda'da muhteşem bir doğa var. Bu doğa örtüsünü de çok az kişi tarafından biiliniyor olmasına borçlu sanırım Gomeda. Doğa örtüsünün yanında aslında kaya dokusu itibariyle oldukça ürkütücüü bir yer Gomeda. Ucu bucağı olmayan nereye çıktığı bilinmeyen tüneller, karanlık mağaralarla dolu bir vadi. Biz bir türlü cesaret edemedik tünellere girmeye ama bu amaçla gidilecekse eğer mutlaka bir el feneri alınmalı vadiye gidilirken. Tüm bu güzelliklerle birlikte belki de benim vadiyi en çok sevme sebebim tüm vadi boyunca akan ufak dere. Ama ufak dediğime bakmayan çünkü sonbahar kış veya ilkbahar'da giderseniz eğer vadiden kuru çıkmak gibi bir şansınız yok. Elimde olan çok az fotoğrafı şimdi ekliyorum. İnşallah en kısa sürede tekrar gideceğim ve daha çok fotoğrafı paylaşma fırsatım olacak.[attachment=2][attachment=1]

Ekli dosyalar:

Etiketler:

2. oyabanci

oyabanci ..............

Alınan Beğeni:
    1
    Ynt: Kapadokya Gomeda Vadisi

memleketim :((( özledim oraları, tam doğa harikası yerler...

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

1. gomeda vadisi