Kapalı kasa yapma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan khalked0n Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,449

khalked0n

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar kardeşler abiler forumda ilk konum olaylara yavaş yavaş dahil olmak istiyorum nacizane bi sorum olacak

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-1992-model-2.5-dizel-land-rover-defender-111075342/detay/

Yukarıda ilandaki aracı kapalı kasa yapma şansımız nedir maliyet ne olur kaba taslak bilgi verebilen dostlara çok teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Kapalı kasa yapma

hayırlı günlerrr açık kasayı kapalı kasa yapacaksın bunu projesi baya bir tuyor vede kaporta aksamı var tabikide bunu da eklersen o aracı alacağına kapalı kasa almak daha mantıklı bu benim firim düşüncem tabikide ama bu işleri daha iyi bilen abilerimiz var onlardan daha sağlıklı bilgiler alabilir umarım günlündeki defenderi yaratır :smiley:

Benim bildiğim açık kasa kapalı kasaya çevrilemiyor. Aracı almadan önce proje çizen bir makina mühendisi ile konuşmak gerekir.

Şu an böyle bir dönüşüm yasak. Serbest olsaydı bile astarı yüzünü geçerdi.

Teşekkürler arkadaşlar sorma sebebim 100 kasalarda kesme yapıyorlar ya bunu cj lerde de yapıyorlar kesip kısaltıyorlar acaba bu da yapılabilirmi dedim tekrardan teşekkürler..

merhaba aracı kapalı kasaya çevirebilirsin bunun için 2tane proje çizilmesi lazım tabi bide tavan arka kapı yan camlar lazım proje+plaka +vize+sigorta 2bin tlyi buluyor selamlar.

DSC00850

hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun ilk öncelikle kapalı kasaya cevirmek bu şekilde yapmak da güzel okadar da fazla tutmuyormuş en azından bu şekilde olması rahat olurr bence iyiii olmuş güzel olmuş :smiley:

Anladığım kadarıyla kapı ve koltuk koyamıyoruz ve sadece evrak işlemi 2 bin tl tutuyor demekki uğraşmaya çok da deymez.

aracınız kamyonet ruhsatlı ise acıklamasında kapalı açık tenteli yazmıyorsa proje çizdirmeden işleme dewam.Farklı nitelikte bir ibare söz konu ise 450tl civarında bir proje masrafı var. o kadar.... ruhsatta neler yazdıgı onemli.

Evet ruhsatta ne yazdığı önemli. Mesela benim defenderın ruhsatında araç sınıfı M1G yazıyor. İlk aldığımda araç brandalıydı. Sonradan Alanya'dan satılık tavan, arka kapı ve arka sürgülü yan camların olduğu kısımları buldum. Aracı Alanya'ya götürüp Ali Usta'ya bunları taktırdım. Sağolsun gayet güzel bir iş çıkardı. Alanya'da bu parçaları bulabilirsiniz çünkü orada kapalı araçların üstlerini açarak safari aracı yapıyorlar. Ama böyle bir işe kalkışacaksanız hem aracın ruhsatında ne yazdığı önemli hem de orjinal, fazla ellenmemiş bir aracınız olmalı ki yapılan masrafa ve çekilen zahmete değsin.

aracı 6000-6500 e alırsanız 5 kapı arabayı kurtarır zaten araba faturalı o yüzden plan proje zaten isterler. Çok problem olmaz. 5-6 bin tl ye kapalı kupa bulursunuz atarsınız üzerine bas marşa devam :smiley:

Merhabalar kasapmurat ya üstad resimdeki araç seninmi çok güzel olmu bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum nasıl olur nerde yapılır bir bilgi verebilirmisiniz. Saygılar İlay Windus

evet araç benim teşekkür ederim tenteli aracın varsa sende yapabilirsin önce tavan+arka kapı+yan panel cam bulman lazım hangi ildesin bilmiyorum ama antalyada bulabilirsin 1500tl felen istiyorlar iyi bir kaporacı montaj yapabilir sonra proje çizdirip onaylatacaksın kolay gesin selamlar.

Grnt0171

Ynt: Kapalı Kasa Yapma

kasapmurat .... bende kamyonet tenteli var ... sizinki maşallah on numara olmuş.. o şekilde yaptırmak istiyorum detaylı ve nasıl nerelerde kaç paraya varsa tel.yazarak bana yol gösterirseniz sevinirim bu arada aracınızın içinide merak ediyorum özellikle arka tarafın resimlerişni koyabilirmisiniz siteye acaba teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri