Kar Sana Gelmiyorsa Sen Ona Git; Eskişehir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,756

enverdede

Zirve
Yer
istanbul
Daha önce paylaşımları izleyerek görme isteğimin arttığı uzun yıllar oldu görmediğim Eskişehir'e gitme planı her daim aklımızda idi.Bunun için en uygun mevsim nedir diye düşünürken 10 aralık 2010 meteoroloji haberleri kar yağışının ülkemiz sınırlarından girdiğini söylüyordu,yaşadığımız kent için söylentisinin bile kabus olduğu kar yağışının haftasonuna denk gelmesi bir nebze içimizi rahatlattı ve oldum olası sevdiğimiz kar yağışını beklemeye koyulduk,fakat oda ne?Güvendiğimiz uzman Bünyamin Sürmeli beklenen kar yağışının istanbulu şöyle bir geçip içanadoluyu daha çok etkileyeceğini söylüyor akşam haberlerinde.Hemen kafamda bir kırmızı şimşek çakıyor Kar yağışının tadı en güzel sıcak bir ortamdan seyrederken çıkar diyorum biz yaştakiler için ve açıyorum DDy nin internet sayfasını.Aynı gün içinde gidip dönmenin yolu varmı bakıcam zira Pazar günü yeğenimizi askere uğurlayacağız. Evet olası,iç işleri bakanına yaptırımcı danışmayla sabah trenine biletlerimizi alırken kızım bendeee... diye takılıyor bize.Ve sabahında nispeten yüksek olan oturduğumuz semtten kar yağışı altında çatısı akan Haydarpaşa garına geliyoruz.Trenimiz 7.Peronda.[attachment=1]

CIMG2266

Etiketler
Ynt: Kar Sana Gelmiyorsa Sen Ona Git; Eskişehir

Biletlerimizi alıp dönüş için 19.45 sakarya ekspresini seçiyoruz ve uzun zamandır binmediğimden olsa kompartıman ve koltuklar bana çok rahat geliyor,biraz canımızı sıkan internetten bilet alırken size koltuk seçme şansı tanımamaları bu yüzden cam manzaramız arka koltuğa göre dezavantajlı[attachment=1]daha sonra kondöktör arka koltukların elindeki listede boş göründüğünü söyleyince yüzümüz gülerek geçiyoruz arka koltuğa[attachment=2] gebzeyi geçtikten sonra yoğunlaşan kar yağışı beklentimiz doğrultusunda olsada fazlaca tutmadığı için arzu ettiğimiz görüntüyü vermiyor bize,Ancak Osmaneline kadar geçtiğimiz yerlerin görüntüleri de bir başka güzeldi tabi su bizi yalnız bırakmıyordu önce Deniz,sonrasında Göl,ensonra bir sağa bir sola geçen Nehir.fakat bizim beklediğimiz görüntü aslında bu

CIMG2269

CIMG2280

CIMG2273

Bilecik 'ten sonra ise tam düşlediğimiz oluyor,sıcak kompartıman ,rahat koltuk,dışarda çok güzel görüntü veren kar yağışı .Bunları yazarken ağır kış şartlarının olumsuz etkilediği canlıların olabileceği aklımızdan çıkmış değil tesellimiz evimizden çıkarken apartman girişinde sürekli tuttuğumuz kedi köpek mamaları ve camımıza koyduğumuz kuş yemleri bizim yapabileceklerimiz fazlasını ise İbb nin evsiz ihbar telefonunu kaydederek,sosyal yardım etkinliklerine elimizden geldiğince duyarsız kalmama şeklinde yapıyoruz ancak Bu arada istanbul için ihbar telefon numarası 0212 455 13 00. Kaldığımız yere dönersek [attachment=1][attachment=2][attachment=3]

CIMG2276

CIMG2277

CIMG2281

Bozüyük bu yağıştan bayağı nasibini almış görünüyor garı manzarası bu[attachment=1][attachment=2] sonrası bu görüntüler ise Eskişehir de ne bekliyor bizi dedirtiyor[attachment=3][attachment=4]

CIMG2287

CIMG2288

CIMG2284

CIMG2289

Eskişehir'e vardığımızda ise trenin kardan hızlı olduğuna tanık oluyoruz :smiley:bozüyük-inönü deki kar yoğunluğu eskişehire ulaşamamıştı[attachment=1]bu bizim için yürüyerek şehri dolaşabilmek adına bir şnstı aslında.İlk durağımız odunpazarı evleri ve cam müzesi[attachment=2][attachment=3][attachment=4]

CIMG2292

CIMG2294

CIMG2295

CIMG2309

Harika fotograflar...
Çok iyi düşünmüşsüzüz.
Bu arada, benim de aklıma düşürdünüz bu işi :smiley:

Gültekin' Alıntı:
Harika fotograflar...
Çok iyi düşünmüşsüzüz.
Bu arada, benim de aklıma düşürdünüz bu işi :smiley:

Teşekkürler Gültekin bey,bizi gaza getirende çeşitli başlıklarda paylaşılan gezilerdi zaten..

Cam müzesi [attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG2301

CIMG2303

CIMG2306

CIMG2307

CIMG2308

ahh ah yılbaşını eskişehirdemi gecirsem acaba baya özlemişim bende...fotolar için cok teşekkürler varsa hallerin falan veya porsuğun onlarıda eklerseniz sevinirim eskişehir bence toplu olarak gezmeye geç kaldığımız yerlerden birisi bence umarım en kısa zamanda işlerimiz ve z amanımız d enk gelir gezmeye gideriz :smiley:)

unal' Alıntı:
ahh ah yılbaşını eskişehirdemi gecirsem acaba baya özlemişim bende...fotolar için cok teşekkürler varsa hallerin falan veya porsuğun onlarıda eklerseniz sevinirim eskişehir bence toplu olarak gezmeye geç kaldığımız yerlerden birisi bence umarım en kısa zamanda işlerimiz ve z amanımız d enk gelir gezmeye gideriz :smiley:)

evet gideni pişman etmeyecek bir şehir olmuş Eskişehir çok kısa bir zamanda olsa geçirdiğimiz.Vaktimizin elverdiğince biraz daha dolaştık ve resimledik ancak gezecek daha çok yer vardı,bizde bir dahaki sefere nedenimiz olsun diyerek,bir bahar ayında yeniden sindire ,sindire gezmeyi düşünüyoruz.

müzeden çıkıp merkeze dönüyoruz[attachment=1]düşüncemiz tekne turu fakat bizden başka talep olmayınca bunu yapamıyacağımızı resimlerde göreceğiz [attachment=2][attachment=3] porsuk üzerindeki sayıları yazılı olan ama tamamı kaç tane olduğunu bilmediğim köprülerden birinde ve şehrin dört bir yanındaki bolca heykellerden ağ balıkçısının önünde klasik bir poz veriyoruz [attachment=4]

CIMG2310

CIMG2311

CIMG2312

CIMG2314

Şehri ve Porsuk etrafını dolaşırken karnımız acıkıyor,daha önce forumdan Cavid bey 'in tavsiyesi karavan bölümünden egeli ülker&yavuz çiftinin gezi paylaşımlarındaki Çiğ börek yemezseniz rüyalarınıza girer uyarısı ile kendimizi atıyoruz bu mekana[attachment=1][attachment=2] ilk yediğim çiğ böreği Cavid bey adına yiyor kulaklarını çınlatıyorum.Hakikaten güzeldi.Bu arada zaten kapalı olan hava erken kararmaya başlamıştı,Kent parkın gece açık olup olmadığını sorup,ışıklı halini görmek için atlıyoruz tramvaya ve otogar son durakta ineceğiz.kentpark karşımızda ve artan kar yağışı[attachment=3]

CIMG2319

CIMG2327

CIMG2338

Güzel bir kent, güzel insanlar kenti Eskişehir; size de yarasın efendim!...

Cavid Sezen

hey gidi Eskişehir hey :'(

Adalar , Kızılcıklı , Odunpazarı , Acıktım Kahvaltı Salonu ... Hayatımın en anlamlı , en unutulmaz dört yılını geçirdiğim şehir..

Paylaşım ve nostalji için teşekkürler..

Cenk

Konu başlığı da, fotoğraflar da çok güzel. Teşekkürler paylaştığınız için.

Şimdiye dek paylaşılan ve güzel olmayan bir gezi hiç olmadı ki.

İzmir'den selamlar, sevgiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri