Karadeniz Gezisi Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yengeç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,616

yengeç

HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER
Yer
İZMİR
Herkese selam soğuk ve kısa kış günlerini geriye bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde güneşli günlerle beraber içim kıpır kıpır olmaya başladı.Yıllık izin planlarımı kafamdan geçirmeye başladım bile, bir kaç alternatif var sizlerden de fikir istemek geldi aklıma.
Öncelikle şartlarımı ileteyim etkinliği eşim,ben ve 11 yaşında oğlumla
bir olasılıkta arkadaşlarımızla beraber onlarda anne baba ve 11 ve 3 yaşında kızlarıyla katılabilirler.
araç olarak ikimizdede suv tarzı 4x4 araç var
tarih olarak okulların kapandığı hafta sonu 13/6/14 -22/6/14 arası planlıyoruz
izmirde ikamet ediyoruz
iki araç gidebileceğimiz en uç noktaya gidip oradan geriye dönme prensibiyle planlanabilinir
güney doğu anadolu (gap turu gibi) antakya. g.antep urfa diyarbakır mardin gibi
karadeniz kıyı şeridi sinop samsun ordu giresun trabzon rize belki batum gibi
veyaaaaa karadenizde yaylada ev kiralamak pansiyonda kalmak gibi bir nevi üst bölgesi belirleyip civarı gezmek gibi (100 km bir çapta)
karadeniz için yağışlı olacağı arkadaşlarımızda donanım ve tecrübe olmamasından bu sene kamp ihtimali yok gibi :(
vereceğiniz fikirler benim için çok önemli geçen kurban bayramında bolu yedi göller kamp hazırlıklarında da sizlerle paylaşımıma verdiğiniz cevap neticesinde bolu yolunun kapalı olduğunu öğrenmiştim direk mengen yoluna yönelmiştim
şimdiden herkese teşekkürlerrr

Etiketler
Ynt: Karadeniz Gezisi Hk.

selamlar.
izmirde yaşayan bir trabzonlu olarak size bir kaç öneride bulunmak isterim.
izmirden uçak ile trabzona geçip oradan 4x4 veya vito tarzı bir araç kiralayıp masrafınızı düşürebilir ve zamandan kazanabilirsiniz.araçları 1-2 hafta öncesinde rezerve edip hava alanı çıkışından teslim alabilirsiniz,fiyatlar izmire kıyasla çok uygun.yanıltmış olmayım ama 160 ytl civarına vito kiralayabilirsiniz.
karadenizde yazları özellikle iran-arap akını olduğundan rezervasyona önem vermelisiniz.hemen hemen her bölgede küçük-büyük otel ve pansiyonlar bulunmakta ve bir çoğunun web sitesi mevcut.

Karadeniz gezimde en çok sevdiğim yer Sinop'tu, Sinop girişi sahilde komple ev kiralama yöntemi ile işletilen pansiyonlar hem yapı olarak çok şirin hem de çok ekonomik. Çevre gezileri çok keyifli zamanın nasıl geçtiğini anlamanıza imkan yok. Çarşı fiyatları büyük şehir fiyatlarının %20-40 altında.

karadenize uçakla gidip araç kiralama hem zamandan hemde masraftan kazançtır !..
ayrıca yaylalara gidelim derseniz merkezlere yakın yerleri tercih edin aksi halde saatlerce bozuk yolda araçla yukarı doğru zikzaklar çizerek gidersiniz ve çocuklarda sizi haşat eder :D

bunun için önerileri iyi araştırmanızı tavsiye ederim !..
yani karadenize gidipte bir yaylaya çıkmamak ayıp olur :smiley:

Merhaba iyi akşamlar
Ben Rize'de üniversite öğrencisiyim
Gezinizi Doğu Karadeniz de yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Verdiğiniz tarihlerde burası çok güzel olur.
Rize'nin birbirinden güzel yaylalarında ailenizle çok güzel bir kamp geçirebilirsiniz.
İsterseniz Kafamda size küçük bir rota dahi çizebilirim.
Kamp yaptığımız yerlerin bir kaç fotoğrafını dahi yükleye bilirim

SewgiLimNerdesin' Alıntı:
Merhaba iyi akşamlar
Ben Rize'de üniversite öğrencisiyim
Gezinizi Doğu Karadeniz de yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Verdiğiniz tarihlerde burası çok güzel olur.
Rize'nin birbirinden güzel yaylalarında ailenizle çok güzel bir kamp geçirebilirsiniz.
selam fotoğraf olursa hiçde fena olmaz

İsterseniz Kafamda size küçük bir rota dahi çizebilirim.
Kamp yaptığımız yerlerin bir kaç fotoğrafını dahi yükleye bilirim

Karadeniz'de 4 mevsimi bir arada görebileceğinizden ve de Karadeniz'li oluşumdan bende kamp amaçlı gezilerde tavsiye ederim. Eğer derseniz ki bizim asıl amacımız kültürel bir gezi olması işte o zaman karar size kalmış. İşin içerisinde çocuklar da varsa ben kültürel gezi olmasına önem gösterin derim. İki bölge de kültürel açıdan zengin olduğu için tercih size kalmış. Bu yaz muhtemelen o tarihlerde Giresun'da olacağım. Şimdiden hayırlı geziler dilerim, saygılar.

Merhabalar,
Ben de eşim ve 4 yaşındaki oğlumla aynı tarihlerde suzuki Grand Vitaramızla doğu karadeniz gezisi yapmayı planlıyordum ve rota araştırmalarına başlamıştım. Muhtemelen Samsundan başlayıp Artvine kadar gitmek istiyorum. Aslında arkadaşın önerdiği oradan araç kiralama fikri de mantıklı geldi, nitekim Trabzonda tanıdığım bir abi (kendisi isuzu bayisi olur) bana 1 haftalığına araç kiralayabileceğini söylemişti. Bizde tam takım çadır malzemeleri olmakla birlikte yağış soğuk gibi olasılıklarda eşim biraz sıkıntı çıkarabilir diye :D :D biraz geri planda kaldı.
Görülmesi gereken yerler, aman şurda şunu yemeden gelme gibi öneriler olursa paylaşmanızı rica ederim. Hatta irtibata geçip ortak rota bile yapabiliriz. Ben de edindiğim bilgileri buradan paylaşırım. Şimdiden iyi tatiller...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.