Karagöz Balığı Avı ve Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yayiyayayu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,375
Ynt: Karagöz Balığı Avı ve Fotoğrafları

Balık merklılarına neden buluşma ve organizasyon yapılmıyor acaba

Etiketler

Haklısın sayın Caneroz bir ara organize olup bir balık buluşması yapılabilir bunun için bir neden yok sadece havalar biraz yumuşasa ve buradan balık sever arkadaşlarla çokca konuşarak bir orta yol bulunursa ve bir karar alınırsa güzelde bir toplanma olur ateşin yanında gece oltaları bekleriz keyifli olur sende gözünden indirmediğin o makinayla çokca fotoğraf çekersin ;D (kardeş makinayı bir ara indirde yüzünü görelim)

Evet Yusuf bey havaların ısınmasıyla birlikte balık organizasyonu düzenleyebiliriz. Ben bursada yaşıyorum ama bir şekilde katılırım bu organizasyona. Bahsettiğiniz gibi fotoğraf çekmeyide asla ihmal etmem.

Saygılar

Caner kardeş fotoğraf çekmeyi bende severim Canon 400D,batterygrip,18-55,50mm 1.8 diyafram,70-210 3.5-5.6 diyafram olmak üzere 3 objektif 430EX tepe flaşımı yeni sattım 2 adet 200 lük paraflaş 2 adet biri sırt biri omuz çanta Lowepro ve Hp küçük fotoğraf yazıcısı ve bu malzemelere ait çokca teknik malzemem var,balık organizasyonu yaparsak orada güzel doğa fotoğraflarıda çekeriz.

Arkadaşlar aşağıdaki linkteki videoya bir bakın balık nasıl elle tutulur ben inanamadım önce hile var sandım ama sonuna kadar izleyin göreceksiniz adam trol gibi çalışmış vallaha helal olsun.

http://www.facebook.com/group.php?gid=134346055660

http://forum.shiftdelete.net/komik-video/105949-balikci-suat-herif-manyak.html

sword7' Alıntı:
Balıkçılığı severim, bu da benden olsun :D

Umut,

Ayvalık, Altınoluk, Akçay, Edremit gibi yerlerde bir kaç kez olta ile denemiştim, ama seninki kadar büyüğünü yakalamak nasip olmadı... Balığı suyun altında görünce vuramıyorum... güzelliğini görünce yüreğim dayanmıyor... en iyisi oltaya devam... :smiley:

yaybek' Alıntı:
Arkadaşlar aşağıdaki linkteki videoya bir bakın balık nasıl elle tutulur ben inanamadım önce hile var sandım ama sonuna kadar izleyin göreceksiniz adam trol gibi çalışmış vallaha helal olsun.

http://www.facebook.com/group.php?gid=134346055660

http://forum.shiftdelete.net/komik-video/105949-balikci-suat-herif-manyak.html

Bir avcı ve balıkcı olarak inanın utandım. Turkiyede avcılığın ve balıkçılığın neden sürdürülebilir olamadığı gayet açık ve kesinlikle ava saygı yok adam tutuyor balıgı ve fırlatıp arkadasına atıyor oda kaldırıp baska yere kesınlıkle cok saygısızca bir tutum ayrıca o kadar balığı ne yaparsın be adam tut 1-2 adet ye eve gotur onlarca balığı yattıgı yerde tutup sudan cıkarmak ne zevktir git balıkçıdan al ye yada becerebiliyorsan olta ile tut....
Sayın yaybek kusura bakmayın size degıl soyledıklerım sayet bu kişi arkadasınızsa uyarmanızı rica ediyorum.

hem sürdürülebilir avcılık için hemde yaban hayatına saygı ıcın bu işten vazgecmesi gerek.....

edaghan' Alıntı:
Umut,

Ayvalık, Altınoluk, Akçay, Edremit gibi yerlerde bir kaç kez olta ile denemiştim, ama seninki kadar büyüğünü yakalamak nasip olmadı... Balığı suyun altında görünce vuramıyorum... güzelliğini görünce yüreğim dayanmıyor... en iyisi oltaya devam... :smiley:

Abi sorma bu dalış işi başka birşey, ben bir buçuk metre boyunda bir liça vurdum fakat alamadım, zıpkının çelik şişini yamulttu kaçtı namussuz. Hatırlarım 3 gün uyku uyumadım sinirden, sudan da ağlayarak çıkmıştım zaten :-\ Bu dalış işinde inanılmaz üstadlar var, bende bir ara oltacıydım ama bıraktım :smiley: Gelirsen bu taraflara bir balık organizasyonu düzenleriz artık :D

cenkcc' Alıntı:
Bir avcı ve balıkcı olarak inanın utandım. Turkiyede avcılığın ve balıkçılığın neden sürdürülebilir olamadığı gayet açık ve kesinlikle ava saygı yok adam tutuyor balıgı ve fırlatıp arkadasına atıyor oda kaldırıp baska yere kesınlıkle cok saygısızca bir tutum ayrıca o kadar balığı ne yaparsın be adam tut 1-2 adet ye eve gotur onlarca balığı yattıgı yerde tutup sudan cıkarmak ne zevktir git balıkçıdan al ye yada becerebiliyorsan olta ile tut....
Sayın yaybek kusura bakmayın size degıl soyledıklerım sayet bu kişi arkadasınızsa uyarmanızı rica ediyorum.
hem sürdürülebilir avcılık için hemde yaban hayatına saygı ıcın bu işten vazgecmesi gerek.....

Cenk bey bende size katılıyorum bu kadar çok balığı nasıl yiyecekler yada ne yapacaklar bilmiyorum ama anladığım kadarıyle satıyorlar sadece bir yerde facebookta paylaşmışlar denk geldi bende elle tutulması dikkatimi çektiği için paylaştım hatta şimdi aklıma geldi acaba yumurta zamanımıydı da o balıklar yuvalarında o şekilde hareketsiz durup kolay yem oldular.

Nasıl biryer böyle arkadaşlar abartmış tüm balıkları aynı yerde tutmuş bu balıklar hiç kaçmıyormu arkadaş anlamadım öyle ufak balıkta yok enez beş kiloluk alıyor arkadaş

sword7' Alıntı:
Abi sorma bu dalış işi başka birşey, ben bir buçuk metre boyunda bir liça vurdum fakat alamadım, zıpkının çelik şişini yamulttu kaçtı namussuz. Hatırlarım 3 gün uyku uyumadım sinirden, sudan da ağlayarak çıkmıştım zaten :-\ Bu dalış işinde inanılmaz üstadlar var, bende bir ara oltacıydım ama bıraktım :smiley: Gelirsen bu taraflara bir balık organizasyonu düzenleriz artık :D

umarım... bu yaz fırsat olur da İzmir ya da Altınova (bacanağımın evi var... o da zıpkıncı.. ;)) taraflarına gelirsem, direkt seni arayacağım... hem balık hem Beyaz 110 görsün gözümüz ;D

edaghan' Alıntı:
umarım... bu yaz fırsat olur da İzmir ya da Altınova (bacanağımın evi var... o da zıpkıncı.. ;)) taraflarına gelirsem, direkt seni arayacağım... hem balık hem Beyaz 110 görsün gözümüz ;D

Beklerim abi herzaman. Zaten burada görüşemezsek yazın 2 ay İstanbul'da olucam Defender'la birlikte :smiley: Bizde disco görmüş oluruz hem ;D

Merhabalar,
O videodaki kişi aynı yerden balık topluyor da bence ağdan çıkartıyor olmasın sakın.Gerçi yaptığı katliam gibi birşey.
Bu gidişle bakalım kaç sene daha balık yeriz zaten birçok balık kuzey Afrikadan gelmeye başladı.Norveç den gelen uskumru yıllardır varda.Balığı ve tüm yaban hayatını av bitirmedi bitirmezde yeterki adam gibi avlanılsın.Yaban hayatını bitiren kirli atık kimyasal atık tarım ilacı.Biz bunları kullanmayı bilmiyoruz öğrendiğimizde de işi işten geçmiş olacak zaten.Ben sahil çocuğuyum köyümüzde balıkcı sandalları vardı çocukluğumda denizden geldiklerinde balık satın alırdık nekadar belli bir kilo yok terazi nekadar aldıysa o kadar hani üsten tutulan teraziler vardı işte ondan 3 kg de olur 6kg da hiç fark etmezdi.İnanın bir balıktan ençok iki tane olurdu o kadar çok çeşit olurduki şimdimi var var serçe parmak büyüklüğünde kraça (istavrit'in küçüğü) ve aynı boyda mezgit.
Nerde o eski lüfer ailesi,kofana,torik,palamut,kalkan,kiloluk istavrit-mezgit,barbun tekir,karagöz,kötek (eşkina)zargana,kefal ve sülalesi,dil balığı ve niceleri kirlilik ve bilinçsiz avlanma sonucu bittiler veya bitirildiler.
Buda karadenizin bittiğinin resmidir. Kalın sağlıcakla.

süper avlar arkdaslar tebrikler bi karde benden gelsin:smiley: [attachment=1]

DSC03454

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri