Karantina Günlerinde Dostlardan Haber Almanın Önemi

bartek

Zirve
Ölümler azaldı gerçekten, olanlar da saklanıyor turizm nedeniyle. Avrupa'da yeni salgın bekleniyor Eylül'de, o zaman burada da doğru rakamlar açıklanır.
Bir de artık virüs solunum sisteminde durmuyormus eskisi gibi, pcr testlerinin doğruluğu %40 in altına düşmüş.
Kas ağrısı ve besin zehirlenmesi etkisi gosteriyormuş, hastaneye yatıslar azalmis.

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Yașadığım Almanya‘ dan korona haberleri:

Almanya’da 294 ilçe var. Benim yașadığım ilçenin çevresiyle beraber nüfusu 141 bin kiși. Yaș ve bazı sıhhi nedenlerden dolayı, yașadığım bölgedeki korona sayılarının açıklandığı internet sayfasına her gün bakarım.

Bugünkü durum:

Bugüne kadar bu bölgede infeksiyona yakalananların sayısı : 288

Şu anda hasta olanların sayısı : 4

Bugüne kadar ölenlerin sayısı : 15
( Ölenlerin çok büyük bir kısmı, yașı ve hastalıkları nedeniyle bünyesi zayıf olanlar)

Iyileșenlerin sayısı : 269

Ayrıca telefona Korona alarm app yükledim. Bu app bilmeden hasta birisine yaklașırsam haber veriyor. Tabi hasta olanda kenidini app‘ e bildirdiyse! Çünkü bildirme mecburiyeti yok.

Main nehri kenarında geçen yıl gezdiğimiz bölgeleri tekrar gezmek istiyoruz. Önümüzde hafta yola çıkmadan önce ve yolda gideceğimiz her bölgedeki korona durumunu da önceden internetten okuyacağım.

Son düzenleme:

SNN76

EFELİK EFENDİLİKTİR...
çok abartıp hayatı zehir etmeye de umursamazlık yapıp bana bir şey olmaz demeye de karşıyım. insanların coronavirüs ten bu kadar korkup daha ağır seyreden ve ölüm oranı daha yüksek hastalıklara duyarsız olmasını da hiç anlamıyorum. maalesef halk sağlığı ve koruyucu hekimlik göz ardı ediliyor. tıp hasta olanlara ilaç verip tedavi etmek şeklini aldı. elbette böylesi daha kazançlı olduğu için tercih ediliyor. görünen o ki bu şekilde devam edecek. toplu bir uyanış beklemek hayal olabilir. ama elimizdeki imkanlar dahilinde kaliteli bir yaşam sürüp, sağlıklı bir bedene sahip olarak sisteme daha az dahil olabiliriz. tıp doktoru dostlardan koruyucu hekimlik ile ilgili güzel bir yazı okumak ufuk açıcı ve keyifli olur, ilgililere duyurulur :smiley:

Doğrucu Davut

Kişiye değil, yanlışa nişan alır..
İlker bey ben doktorum
KBB uzmanıyım
Aynen dediğiniz gibi bizde ailecek Ocak ayında hastalandık
ben ve kızım hafif atlattık
Eşim ve kayınvalidem 1 hafta nefes darlığı çektiler,ağır geçirdiler
Oğlum en ağır geçirdi,yoğun bakımda yattı
Oksijensiz duramıyordu
Şükür hepimiz atlattık
O tarihte influenza(grip virüsü) negatif çıktı hepimizde
O zaman Çin'de henüz yeni tespit edilmişti
Bence de biz corona virüs enfeksiyonu geçirdik Ocak ayında
Bir çok insan da geçirdi, haberleri yok
CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
.
Biraz evvel televizyonda Covid-19 için geçen sene influenza geçiren hastaların CT lerine tekrar bakan bir doktor, 2019 un Ekim’inden beri tipik pulmonal lezyonların görülmüş olduğunu fakat atipik influenza bulgusu olarak kayıtlara geçmiş olduğundan bahsediyordu.
Başka yer ve ülkelerdeki doktorlar da ayni durumdan bahsediyorlarmış.

Diğer önemli bir haber de geçen hafta Çin’de sonuçlanan araştırmalara göre virüs %80 oranı ile evlerde bulaşmaktaymış.
.

Forum istatistikleri

Konular
100,168
Kullanıcılar
168,078
Son üye
Gökmens

SON KONULAR