Karantina Günlerinde Dostlardan Haber Almanın Önemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,056

Şahsi fikrim 2 hafta üretim yapmayarak ülke de batmaz şirket de iflas etmez. Şuan hasta raporlu sayısı 80 in üzerinde ve gün geçtikçe de artacak. İşçi sıkıntısı olduğu için yarım kapasite bile çalışılmıyor. 2 hafta dursa bulaşma engellenir, hastalar ayrılır hem üretim artar hemde bulaşmanın önüne geçilir. Biz de farkında olmadan yakınlarımızı hasta etmeyiz. İş yerinde kaptığı hastalığı annesine bulaştırdığı için annesi vefat eden var. Ölümden öteye bişey yok.

Şahsi fikrim 2 hafta üretim yapmayarak ülke de batmaz şirket de iflas etmez. Şuan hasta raporlu sayısı 80 in üzerinde ve gün geçtikçe de artacak. İşçi sıkıntısı olduğu için yarım kapasite bile çalışılmıyor. 2 hafta dursa bulaşma engellenir, hastalar ayrılır hem üretim artar hemde bulaşmanın önüne geçilir. Biz de farkında olmadan yakınlarımızı hasta etmeyiz. İş yerinde kaptığı hastalığı annesine bulaştırdığı için annesi vefat eden var. Ölümden öteye bişey yok.

Belki sadece kendi iş yeriniz için bunu söylemşsinizdir bilemiyorum fakat bu fikri ülke geneline yayıldığını düşünürlürse bunun son daha korkunç toplumsal olayların olmasına yol açar.
Yaşamsal öneme sahip olmayan inşaat,lastik,petrokimya türevleri,bazı tekstil fabrikaları vs gibi 2 haftalık iş durdurulmasının ekonomik kaybı dışında halk sağlığı için yararlı olabilir.
yaşamsal gerekliliği olan gıda,içecek sektörü imalatcısı,tedarikcisi,nakliyecisi,depocusu,market ve satış kanalları çalışanlarınında sizinde haklı olarak talep ettiğiniz sağlıklı yaşam hakkına sahip olması gerekmiyormu?
Yanıt evet ise, bu sektörler ve bağlısı tüm çalışanların 2 hafta çalışmamasının ekonomik kaybı bir yana ciddi kaos ortamını doğrucağını tahmin etmek için kahin olmakta gerekmiyor sanırım.

Ülke olarak maddi kaygı duymadan izole olunabilse, daha az vaka ile bu durum atlatılamaz mı? Sokağa çıkma yasağı tabiki herkes için mümkün olmaz. Sağlık ve gıda sektörü kontrollü bir şekilde devam eder hepsi bu. Kızım büyük bir gıda firmasında ar-ge ve gıda mühendisi olarak çalışıyor haftada üç gün evde çalışıp iki gün gidiyorlar. Sokağa çıkma yasakları uzaması ihtimaline karşı hepsinin özel izin belgeleri çıkartıldı.

Herkese selam. Bugün aldığım üzücü haber üzerine bu başlığı gördüm. Pazar gece test yaptırmıştı. Bugün telefonla arayıp test sonucunun pozitif olduğunu söylediler. Kan testi ve ciğer filminde herhangi bilet çıkmamıştı oysa. Ona güvenerek de işe gittim 1 gün. Evde eşim ve 2 çocuğum da var. Eşim kendini kötü hissediyor. Bugün ona da test yaptırdık. Sonuç umarım negatif çıkar. Aslında beni üzen şey iş yerinde de bir çok vaka olmasına rağmen üretime devam edilmesi. İnsanların sağlıklarını hiçe sayılması. Türkiyede ki en büyük firmalardan birinde çalışıyorum ama buna rağmen hiç bir şekilde işçi sağlığına önem verilmediğini görüyorum. Ben ya da sevdiklerim hasta olduktan sonra çalışmanın hiç kıymeti yok bence. Kaldı ki savaşta değiliz. Savaşta olsak canımız pahasına gerekirse çatışırız. Çok şükür değiliz ve iş verenlerin vurdumduymazlık sayesinde bu zor günlerde hasta olmaz pahasına çalışmak zorunda bırakılıyoruz.
Cihan bey, yaşadığınız bu durum şu anda ülkemizin içinde yaşadığı kaosun özeti. Umarım kolay yoldan hastalığı atlatırsınız. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Bizde ailece iyiyiz çevremizde problem yok
Cihan bey geçmiş olsun inşallah en kısa sürede iyileşirsiniz
Fakat milletçe çabuk atlatacağımızı sanmıyorum Allah yardımcımız olsun

Herkese selam. Bugün aldığım üzücü haber üzerine bu başlığı gördüm. Pazar gece test yaptırmıştı. Bugün telefonla arayıp test sonucunun pozitif olduğunu söylediler. Kan testi ve ciğer filminde herhangi bilet çıkmamıştı oysa. Ona güvenerek de işe gittim 1 gün. Evde eşim ve 2 çocuğum da var. Eşim kendini kötü hissediyor. Bugün ona da test yaptırdık. Sonuç umarım negatif çıkar. Aslında beni üzen şey iş yerinde de bir çok vaka olmasına rağmen üretime devam edilmesi. İnsanların sağlıklarını hiçe sayılması. Türkiyede ki en büyük firmalardan birinde çalışıyorum ama buna rağmen hiç bir şekilde işçi sağlığına önem verilmediğini görüyorum. Ben ya da sevdiklerim hasta olduktan sonra çalışmanın hiç kıymeti yok bence. Kaldı ki savaşta değiliz. Savaşta olsak canımız pahasına gerekirse çatışırız. Çok şükür değiliz ve iş verenlerin vurdumduymazlık sayesinde bu zor günlerde hasta olmaz pahasına çalışmak zorunda bırakılıyoruz.
Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Çoğu kişi gibi hafif geçer inşallah. Tedbiri elden bırakmasın çevrenizdekiler ve aileniz de..

Herhalde uzun bir dönem yeni gezi planlayamayacağız...
Eski anıları Gezenbilirden takip etmeye devam edeceğiz.
Ciddi bir süreç ve TIP adeta 'deneme yanılma' ile yol alıyor bu süreçte. Branş itibariyle ben yedek kuvvet? olarak beklemedeyim. Hekim arkadaşlardan günaşırı bir Test(+) haberi alıp duruyoruz. Bugünlerde 2 korkum var ; Üretimi durdurmayalım derken, hastalığın atağa geçmesi birisi. Diğeri de hastalık geçirenlerde bağışıklığı koruyuculuğunun uzun olmaması (tekrar?)
Umarım ikisi de olmaz.
İyi senaryo ; 1 sene içinde aşı+daha etkin tedavilerin gelişmesi... 3 ay sonra evden çıkarız artık diyenler de, maskesiz ve sosyal Mesafesiz bir hayat telaffuz etmiyorlar zaten.. Bakanın SURVEYANS dediği şey(hasta ve hasta yakınlarının takibi + izolasyonu ve tedavisi) çok iyi yapılıyor değil an için... Bu konu belki önümüzdeki ayların en hassas konusu olacak.
Herkese selamlar ve Sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleme:

İklil bey, Murat bey, sayın meslektaşlarım, Zor günlerden geçiyoruz. 100 yılda bir kere bile oluşma ihtimali çok düşük olan bu günlerin de elbet geçeceği ümidini kaybetmeden mücadeleye devam etmeliyiz. Sizlerin sağlıklı olduğunun haberini almak sevindirici. Kendinize iyi bakın :smiley:

Ben de siteye yeni dahil olanlardanım. Sizlerle daha tanışamadık ama Bizlerde ailecek çok iyiyiz uzun zamandır dışarıya çıkmadık karavanımızın bitmesini bekliyoruz. (Fiat Ducato 2011 model Panelvan 15 m3)İnşallah mayıs ayı sonunda alacağız. Hepinize sağlık dolu günler dileriz.Sevgi ve Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR